Sledujte ZÁZNAM Partie: Velká debata o sílící pandemii i změnách ve vládě

Na scénu pomalu přichází nová vláda. Jak bude vypadat slibovaná změna? To bude hlavní téma první poloviny Partie. Pozvání přijali Vladimír Špidla (za ČSSD) a Marian Jurečka (za KDU-ČSL). Ve druhé části se bude konat velká politická diskuse s Olgou Richterovou z Pirátské strany, Janou Mračkovou Vildumetzovou z ANO, Martinem Baxou z ODS a Radkem Rozvoralem z SPD. Nedělní Partii Terezie Tománkové sledujte na CNN Prima NEWS, Primě nebo na webu od 11 hodin.

Koalice Pirátů a Starostů společně s koalicí Spolu (ODS, TOP 09 a KDU-ČSL) slibovaly voličům „změnu“. Konec rozkrádání státu, zadlužování, korupce i populismu. I díky tomu zvítězily ve volbách. Dostojí svým slibům a jak to chtějí udělat? Jejich zástupci odpoví v pořadu Partie.

Zatím vše nasvědčuje tomu, že se premiérem stane předseda ODS a lídr koalice Spolu Petr Fiala. Prezident Miloš Zeman už přijal demisi vlády premiéra Andreje Babiše (ANO). Kabinet ANO a ČSSD současně pověřil, aby prozatímně vykonával funkce do jmenování nové vlády. Petra Fialu pak pověřil sestavením nového kabinetu.

Nová vláda Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) a PirSTAN bude mít ve Sněmovně většinu 108 hlasů. Její vznik již schválily všechny zastoupené strany s výjimkou Pirátů, kteří o ratifikaci budou rozhodovat od pátku do pondělního večera. Pro co hlasovala Olga Richterová z Pirátské strany?

Sledujte nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS, Primě nebo na webu od 11 hodin.

Tagy: