reklama

Sledujte ZÁZNAM: Poslanci ANO řešili Vondráčkovu návštěvu Zemana. Jak na situaci reagují?

Poslanecký klub hnutí ANO se v úterý odpoledne sešel k volbě svých zbývajících místopředsedů. Jednat měl také o návštěvě předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u hospitalizovaného prezidenta Miloše Zemana. Poslanci při příchodu na jednání nechtěli komentovat, koho navrhnou do vedení Sněmovny. Tiskovou konferenci po jednání klubu sledujte živě v tomto článku. Měla začít v 18:30, ale bude mít zpoždění.

reklama

Nejsilnější klub ANO zvolil už před týdnem svou předsedkyní pro nové volební období ministryni financí Alenu Schillerovou. Dosavadní předseda Jaroslav Faltýnek bude nově prvním místopředsedou frakce.

Vondráčkova návštěva u Zemana vyvolala kritiku i pochybnosti o jejím průběhu. Ústřední vojenská nemocnice se distancovala od Vondráčkových výroků o prezidentově zdravotním stavu. Uvedla, že šéfa dolní komory k Zemanovi na jednotku intenzivní péče přivedl hradní kancléř Vratislav Mynář bez vědomí ošetřujícího lékaře. Vondráček reagoval, že byl přesvědčen o tom, že návštěva byla s nemocnicí konzultovaná.

Vondráček zřejmě post neobhájí

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš v úterý České televizi řekl, že Vondráček asi nebude kandidátem hnutí do vedení příští Sněmovny. Vondráčkovu návštěvu u Zemana označil za chybu. Schillerová nechtěla Babišovu kritiku komentovat. Vondráčkův postup považuje též za chybný, ale uznává, že se Vondráček omluvil. „Možná i trochu naletěl, těžko říct,“ poznamenala. Očekává, že Vondráček své kroky ohledně setkání s prezidentem na klubu vysvětlí.

Schillerová při příchodu na jednání nechtěla komentovat, koho ANO navrhne do vedení Sněmovny. „Poradíme se. Je tam 72 poslanců. Každý hlas má svou váhu. Vyslechneme nominace a budeme hlasovat,“ podotkla. „Padala, co jsem zaregistroval, různá jména. Počkejte hodinu a půl, dvě hodiny, po zasedání našeho poslaneckého klubu,“ uvedl poslanec Patrik Nacher.

Podle informací CNN Prima NEWS chce ANO dvě křesla místopředsedy Sněmovny. Vysvětluje to tím, že má největší poslanecký klub.

Tiskovou konferenci po jednání poslaneckého klubu hnutí ANO sledujte živě v tomto článku. Začít měla v 18:30, ale bude mít zpoždění.

Tagy:

Hlavní zprávy

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

reklama

Domácí zpravodajství

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

reklama