Sledujte ZÁZNAM: Poslanci ANO řešili Vondráčkovu návštěvu Zemana. Jak na situaci reagují?

Poslanecký klub hnutí ANO se v úterý odpoledne sešel k volbě svých zbývajících místopředsedů. Jednat měl také o návštěvě předsedy Sněmovny Radka Vondráčka (ANO) u hospitalizovaného prezidenta Miloše Zemana. Poslanci při příchodu na jednání nechtěli komentovat, koho navrhnou do vedení Sněmovny. Tiskovou konferenci po jednání klubu sledujte živě v tomto článku. Měla začít v 18:30, ale bude mít zpoždění.

Nejsilnější klub ANO zvolil už před týdnem svou předsedkyní pro nové volební období ministryni financí Alenu Schillerovou. Dosavadní předseda Jaroslav Faltýnek bude nově prvním místopředsedou frakce.

Vondráčkova návštěva u Zemana vyvolala kritiku i pochybnosti o jejím průběhu. Ústřední vojenská nemocnice se distancovala od Vondráčkových výroků o prezidentově zdravotním stavu. Uvedla, že šéfa dolní komory k Zemanovi na jednotku intenzivní péče přivedl hradní kancléř Vratislav Mynář bez vědomí ošetřujícího lékaře. Vondráček reagoval, že byl přesvědčen o tom, že návštěva byla s nemocnicí konzultovaná.

Vondráček zřejmě post neobhájí

Premiér a předseda ANO Andrej Babiš v úterý České televizi řekl, že Vondráček asi nebude kandidátem hnutí do vedení příští Sněmovny. Vondráčkovu návštěvu u Zemana označil za chybu. Schillerová nechtěla Babišovu kritiku komentovat. Vondráčkův postup považuje též za chybný, ale uznává, že se Vondráček omluvil. „Možná i trochu naletěl, těžko říct,“ poznamenala. Očekává, že Vondráček své kroky ohledně setkání s prezidentem na klubu vysvětlí.

Schillerová při příchodu na jednání nechtěla komentovat, koho ANO navrhne do vedení Sněmovny. „Poradíme se. Je tam 72 poslanců. Každý hlas má svou váhu. Vyslechneme nominace a budeme hlasovat,“ podotkla. „Padala, co jsem zaregistroval, různá jména. Počkejte hodinu a půl, dvě hodiny, po zasedání našeho poslaneckého klubu,“ uvedl poslanec Patrik Nacher.

Podle informací CNN Prima NEWS chce ANO dvě křesla místopředsedy Sněmovny. Vysvětluje to tím, že má největší poslanecký klub.

Tiskovou konferenci po jednání poslaneckého klubu hnutí ANO sledujte živě v tomto článku. Začít měla v 18:30, ale bude mít zpoždění.

Tagy: