reklama

Sledujte ZÁZNAM: Schillerová po jednání s Vojtěchem. Navýší se platby za státní pojištěnce?

Vláda stále častěji hovoří o navýšení plateb za státní pojištěnce. Dojde k tomu? A o kolik korun? Sledujete brífink po jednání ministryně financí Aleny Schillerové s ministrem zdravotnictví Adamem Vojtěchem (oba za ANO) přímo v tomto článku.

reklama

Zdravotní pojišťovny hlásí, že jim kvůli koronavirové pandemii hrozí miliardové ztráty. Už řadu měsíců platí jak za testování, tak za vakcíny proti koronaviru. Podle nejnovější studie akademického think-tanku IDEA při CERGE-EI by pojišťovny mohly už letos vyčerpat rezervy ve výši 40 miliard korun. Vláda proto stále častěji hovoří o navýšení plateb za státní pojištěnce.

Sledujte vyjádření ministryně financí po jednání s ministrem zdravotnictví od 12:15 přímo v tomto článku.

Tagy:

Hlavní zprávy

Fialovu vládu možná nebudu moci brát vážně, rozčílil se Kalousek kvůli schůzkám se Zemanem

Proč všichni tak poslouchají prezidenta Miloše Zemana? Podivil se někdejší šéf státní kasy a možný kandidát na Hrad Miroslav Kalousek (TOP 09). Zkritizoval tím vznikající vládu Petra Fialy (ODS), protože adepti na ministry chodí na rozhovory s prezidentem. Žádná opora v ústavě ale neexistuje. I někteří právníci upozorňují, že Zeman si mohl s jmenováním vlády pospíšit, když je v Česku nouzový stav a jedna z největších krizí.

Bláznivá velká cena pro Hamiltona. Verstappena bodově dotáhl, rozhodne Abú Dhabí

Formule 1 nabídne po letech rozuzlení v úplně posledním závodě. Zastávka seriálu v Saúdské Arábii se proměnila v bláznivou velkou cenu s červenými vlajkami. Hlavním vyústěním přerušované Grand Prix je to, že Lewis Hamilton vyhrál, Max Verstappen dojel za ním. To znamená, že příští týden v Abú Dhabí bude k vidění fantastická událost. Oba piloti jsou na tom totiž aktuálně bodově úplně stejně.

reklama

Domácí zpravodajství

Hrůzné snímky plic neočkovaných s covidem: Lékař posílá lidem varovný vzkaz

Bez dalších závažných nemocí, 46 a 38 let, těžké plicní postižení. Další „sporťák 48 let“ na mimotělním oběhu. Lékař plzeňské letecké záchranné služby Jiří Chvojka zveřejňuje na sociálních sítích anonymní příběhy lidí, kterým zdraví zničil covid. Dá se předpokládat, že se jedná o lidi, kteří nejsou očkovaní, lékař totiž zároveň vyzývá k vakcinaci.

reklama