reklama
CNN Prima News pojišťovna

pojišťovna

Výpis příspěvků ke štítku „pojišťovna“

Šéf VZP: Očkování je jediná cesta z covidu. V září bude třeba posílit testování

V posledních týdnech prošlo testování na COVID-19 dalšími změnami. V současnosti platí, že lidé mají nárok na čtyři antigenní testy a dva PCR testy na měsíc zdarma. Stejná frekvence by měla platit i přes léto. Jak to bude s testováním do budoucna? A mělo by se hradit i lidem, kteří odmítnou očkování? V pořadu K věci na CNN Prima NEWS odpovídal ředitel Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) Zdeněk Kabátek.

Pojišťovna musí nahlásit, kde nakažený pracuje. Kvůli kontrole testování ve firmách

Nemocnice nemusí od středy 7. dubna dál zcela omezovat plánovanou péči. Ministerstvo zdravotnictví upravilo mimořádné opatření, kterým ji zakazovalo od 30. dubna. Resort zároveň nařídil Všeobecné zdravotní pojišťovně (VZP) od 10. dubna podávat Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) údaje o tom, jaký subjekt za zaměstnance platí zdravotní pojištění. Podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) to umožní sledovat ohniska a kontrolu testování ve firmách.

Ceny povinného ručení v únoru mírně vzrostly, liší se ale podle krajů

Průměrná cena pojistky odpovědnosti z provozu vozidla se liší kraj od kraje. Průměrná cena povinného ručení letos v únoru činila 6 682 korun, což byl proti lednu nárůst o 62 Kč. Za tuto částku bylo možné podle Broker Consulting POVIndexu sjednat povinné ručení pro vůz Škoda Octavia 1,6 TDI, 85 kW, což je typický vůz, kterým jezdí české domácnosti.

Mezinárodní gang okradl české banky a pojišťovnu o 1,4 miliardy

Mezinárodní gang připravil dvě české banky a jednu pojišťovnu o 1,4 miliardy korun. Využil k tomu fiktivní obchody s ocelí. Česká policie kvůli tomu navrhla obžalovat čtyři lidi, a to tři občany České republiky a jednoho cizince. Na policejním webu to v pondělí uvedl mluvčí Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) Jaroslav Ibehej. Česká policie vyšetřovala případ společně s policisty z Velké Británie, kde jsou podle Ibeheje stíháni hlavní pachatelé, kteří gang řídili.

Kabátek zůstává ve funkci ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny, rozhodla správní rada

Ve funkci ředitele Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) bude pokračovat její nynější šéf Zdeněk Kabátek. Rozhodla o tom v pondělí správní rada. Protikandidátem byl jeho náměstek pro zdravotní péči David Šmehlík, který měl podporu vládního hnutí ANO. Kabátek největší tuzemskou zdravotní pojišťovnu, která má 5,9 milionu klientů a hospodaří s více než 200 miliardami korun ročně, povede další čtyři roky.

reklama