reklama
CNN Prima News pojišťovna

pojišťovna

Výpis příspěvků ke štítku „pojišťovna“

Měli vylákat z pojišťoven stamiliony. Janoušek i Peková mohou jít za podvod do vězení

11. listopadu 2021 17:40

Státní zástupce ve čtvrtek navrhl podnikateli a lobbistovi Romanu Janouškovi trest vězení sedm až osm let v případu údajně neoprávněných úhrad pro společnost Chambon. Lékařku Soňu Pekovou chce poslat za mříže na 7,5 až 8,5 roku, další tři obžalované by měl soud potrestat nepodmíněnými tresty od sedmi do devíti let. Všichni měli podvodně vylákat od zdravotních pojišťoven stamiliony korun, u soudu ale vinu popřeli.

Komplikace pro lidi, kteří prodělali covid. Na životní pojištění si počkáte i tři měsíce

7. října 2021 17:38

Zdravotní pojišťovny u lidí, kteří prodělali covid, otálejí s uzavřením životního pojištění. Ke covidovým pacientům přistupují obezřetně a žádají odklad až čtvrt roku. I když to někomu nemusí připadat fér, experti podotýkají, že jde o stejný princip jako třeba u schvalování hypoték. Na možné komplikace upozornil web Lidovky.cz.

Lucie Benešová ví, co platí na pocuchané nervy

27. září 2021 13:57

„Lázně jsou skvělým způsobem, jak se dát do pořádku. Není nad přírodu, profesionální péči a správnou stravu. Tomu říkám regenerace. Zkuste to také a věnujte svému tělu třeba jen prodloužený víkend v českých lázních,“ doporučuje Lucie Benešová alias Róza ze seriálového hitu Slunečná.

Záchranu horolezců v Pákistánu pojišťovna neproplatí. Porušili podle ní podmínky

22. září 2021 11:43

Pojišťovna Uniqa neuhradí náklady na záchranu dvou českých horolezců z hory Rakapoši v Pákistánu. Už zaplacené peníze po nich může vymáhat, sdělila mluvčí pojišťovny Eva Svobodová. Horolezci podle ní nejméně ve dvou ohledech porušili podmínky pojištění. Horolezce, které před týdnem z hory snesl vrtulník, podle pákistánského tisku zadržují místní úřady, dokud nezaplatí náklady za záchrannou operaci.

Lezli, kam neměli. Pojišťovna odmítá zaplatit záchranu českých horolezců v Pákistánu

16. září 2021 08:26

Zdá se, že dvojice českých horolezců, kteří uvízli v pákistánských horách, jsou z nejhoršího venku. Komplikace ale zdaleka nekončí. Podle zjištění webu iDnes.cz jim pojišťovna UNIQA, u které se nechali pojistit, nechce záchranu proplatit, protože dvojice porušila podmínky smlouvy. Podle ministerstva zahraničí je totiž oblast nebezpečná, navíc podle pákistánských úřadů neměli horolezci k výstupu povolení.

Praktičtí lékaři chtějí do ordinací ultrazvuky kvůli lepší diagnóze. Pojišťovny jsou proti

5. srpna 2021 12:41

Praktičtí lékaři by rádi měli ve svých ordinacích ultrazvuky. S jejich pomocí by prý mohli zrychlit a zpřesnit diagnózu a tím urychlit léčbu pacientů. Takovému rozšíření vybavení ale brání pojišťovny, které vyšetření ultrazvukem praktickým lékařům neproplácí. Výhrady k masivnímu rozšíření takových přístrojů mají i ambulantní specialisté.

reklama