CNN Prima News pojišťovna

pojišťovna

Výpis příspěvků ke štítku „pojišťovna“

Dvě třetiny nemovitostí jsou špatně pojištěné. Jak při neštěstí zbytečně nedoplácet?

5. listopadu 2022 21:30

V současné době se všichni snaží šetřit, kde to jde. Na čem byste ale šetřit neměli, je pojištění. Zejména u nemovitostí se může stát, že cena domu nebo bytu za poslední léta pořádně vyskočila a v případě nehody pojišťovna zaplatí podstatně méně, než vlastník předpokládá. Podobná situace hrozí až čtyřem ze šesti majitelů českých nemovitostí.

Okradený diabetik Dominik skončil v kómatu. Lidé si mysleli, že je opilý, a nepomohli mu

14. října 2022 06:08

Šestadvacetiletý Slovák Dominik odjel do Německa, aby si tam našel práci. Jeho plán se ale zbortil. Na nádraží v Solingenu na západě země ho zřejmě okradli a mladík trpící diabetem tak přišel o doklady, a především o životně důležitý inzulin. Když omdlel, lidé mu dlouho nepomáhali, protože se domnívali, že je opilý. Nyní je hospitalizovaný v tamní nemocnici a v bdělém kómatu leží už šestým týdnem.

Rána pro těhotnou Lenku: V 7. měsíci zjistila, že trpí rakovinou. Lék pojišťovna nehradí

26. července 2022 19:35

Pětatřicetiletá Lenka se s manželem Romanem těšila na narození dítěte, v sedmém měsíci ale nastal v jejím do té doby bezproblémovém těhotenství zlom. Lékaři ženě diagnostikovali velmi agresivní typ rakoviny prsu. Doposud zvolená léčba žádné zlepšení nepřinesla a lék, který by mohl pomoci, slovenská pojišťovna nehradí.

Automobiloví veteráni se konečně dočkají specifického havarijního pojištění

18. července 2022 15:20

Majitelé veteránských vozidel, tedy těch starších třiceti let, se do nynějška potýkali s komplikovaným pojišťováním svých plechových pokladů. Drtivá většina pojišťovacích produktů totiž není uzpůsobena specifickým vlastnostem a potřebám jejich aut a motocyklů. „Dvanáctinové“ povinné ručení sice už nějaký čas funguje, nyní se ale konečně blýská na lepší časy i v případě havarijních pojistek.

Na pojistném se díky rostoucí konkurenci dají ušetřit tisíce. Na co si dát pozor?

19. dubna 2022 06:08

Také stále přemýšlíte, jak ušetřit? Zkuste se podívat na své pojistné smlouvy. Třeba na pojištění nemovitosti se dá ročně ušetřit pár set korun, a to i přesto, že ceny nemovitostí šly nahoru. Důvodem je rostoucí konkurence. Na pojištění vozu se dají dokonce ušetřit i tisíce korun ročně. Pokud budete pojišťovnu měnit, podívejte se, na co byste si měli dát pozor.

Legendární podvodník jede v 71 letech bojovat na Ukrajinu. Je pojištěný, libuje si žena

26. března 2022 17:39

Proslulý pojistný podvodník Brit John Darwin jede ve svých 71 letech bojovat na Ukrajinu, informovala jeho druhá žena Mercy Mae Avila Darwinová, podle které má její manžel naštěstí dobré pojištění. Se svou první ženou Anne spáchal Darwin pojistný podvod, kdy předstíral, že zemřel, aby pojišťovna jeho rodině vyplatila v přepočtu přes 15 milionů korun.

Vláda odsouhlasila zmrazení plateb za státní pojištěnce. Slibuje miliardové úspory

23. února 2022 16:50

Vláda ve středu schválila návrh zákona o zmrazení plateb za státní pojištěnce do systému veřejného zdravotního pojištění. Rozpočty pojišťoven, takzvané zdravotně pojistné plány, počítaly s navýšením o 200 korun, jak to schválila minulá vláda ANO a ČSSD. Kabinet Petra Fialy (ODS) ale rozhodl, že platby zmrazí na loňské úrovni. Ve státním rozpočtu by to mělo znamenat úspory ve výši 14 miliard korun.

Válek chce jeden PCR test měsíčně zdarma. Podmiňuje to ale přijetím pandemického zákona

17. února 2022 10:52

Ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09) chce se zdravotními pojišťovnami jednat o hrazení jednoho preventivního PCR testu měsíčně. Vydání takového opatření je podle něj možné jen v případě, že bude schválen pandemický zákon, řekl ve čtvrtek novinářům. Testování na covid-19 v loňském roce podle něj pojišťovny stálo zhruba 55 miliard korun. Veřejné zdravotní pojištění ročně hospodaří celkem asi s 400 miliardami korun.

Filípka zachránil odběr krve z paty. Díky nejdražšímu léku nebude mít větší následky

1. února 2022 12:32

Důležité vyšetření v porodnici zachránilo malého Filípka z Ostravy. Lékaři u něj při odběru krve z paty odhalili spinální svalovou atrofii. Dostal proto okamžitě nejdražší lék na světě. A právě díky podání přípravku Zolgensma za 50 milionů korun bude nejspíš bez větších následků. Pojišťovny začaly tento lék proplácet po zveřejnění příběhu malého Maxíka, jehož rodiče kvůli němu organizovali sbírku.

Ve správní radě VZP nově usedne i exministr Kalousek. Piráti s návrhem nesouhlasili

26. ledna 2022 22:10

Ve správní radě Všeobecné zdravotní pojišťovny (VZP) nově usedne bývalý předseda TOP 09 Miroslav Kalousek, senátor Roman Kraus (ODS) či náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic (Piráti). O obměně členů správní a dozorčí rady největší tuzemské zdravotní pojišťovny rozhodla vláda, vyplývá z výsledků zasedání zveřejněných na webu. Proti zvolení Kalouska se v minulých dnech vyslovili Piráti.