CNN Prima News pojišťovna

pojišťovna

Výpis příspěvků ke štítku „pojišťovna“

Martínek je doma, léčba funguje, radují se vděční rodiče. Prozradili další postup

Dvouletý chlapec se vzácnou genetickou poruchou se po operaci v nemocnici ve francouzském Montpellier vrátil zpět do České republiky. Malého Martínka, na jehož léčbu pomocí genové terapie lidé darovali ve veřejné sbírce více než 150 milionů korun, převezla během nedělního odpoledne sanitka z pražského letiště Václava Havla do motolské nemocnice. Rodiče již dříve uvedli, že byl zákrok ve Francii úspěšný.

Prymula: Případ Martínka? Na podobné typy léčby nemáme. Varoval před skandalizací pojišťoven

Pojišťovny nejsou schopny hradit nákladná léčení v případech vzácných onemocnění, zdůraznil ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Roman Prymula v souvislosti s případem dvouletého Martínka trpícího ojedinělou genetickou poruchou. I přes jednohlasné přání veřejnosti je podle něj nezbytné si uvědomit, že „na to ekonomicky nemáme“. Expert mimo jiné varoval před skandalizací pojišťoven.

Účinná zbraň proti zbytečné smrti. Hrazené očkování může nově využít více náctiletých

Dětský očkovací kalendář se mění. Od 1. ledna je vakcinace proti lidskému papilomaviru (HPV) plně hrazena z veřejného zdravotního pojištění mnohem větší skupině „náctiletých“. Doposud proplácely zdravotní pojišťovny vakcíny jenom 13letým, nově je uhradí všem dívkám a chlapcům ve věku od 11 až do dovršení 15 let. HPV je jednou z nejčastějších sexuálně přenosných infekcí – v průběhu života se s ní setká osm z deseti osob. Pokud se tělo s infekcí nevypořádá, může vypuknout rakovina. Jak experti zdůrazňují, důsledným očkováním proti HPV lze vymýtit rakovinu děložního hrdla, na kterou nyní v Česku zemře každých 29 hodin jedna pacientka.

Nejen Martínek, vzácným onemocněním trpí i Míša z Pardubicka. Pomozte dívce s léčbou

Na světě je podle statistik asi 120 potvrzených případů genetického onemocnění AADC. Tím trpí i Martínek, na jehož léčbu se v posledních týdnech skládali lidé z celé republiky. Na Pardubicku žije rodina, která má stejně nemocnou dceru Míšu. Díky ní teď lékaři dokážou toto onemocnění rychleji diagnostikovat. Byla totiž prvním potvrzeným případem této vážné nemoci u nás. Léčbu dívky ale zdravotní pojišťovna zamítla.

Kvůli zvyšování cen materiálů a práce je nutné aktualizovat pojistné smlouvy, radí experti

Doporučuji každé dva roky aktualizovat pojistnou smlouvu, v období inflace i častěji, řekl výkonný ředitel České asociace pojišťoven Jan Matoušek v pořadu Co na to vaše peněženka na CNN Prima NEWS. Pokud dochází k významnému růstu cen materiálů či stavebních prací, měli byste si kontrolovat kontrakty každoročně, dodal k tomu regionální ředitel společnosti OVB Martin Otto. Experti připomněli, že k tomu můžete využít i speciální kalkulačku na internetu.

Nejde o dny, Martínek má stále čas. Není vyloučeno, že pojišťovna léčbu uhradí, říká expert

Je poměrně velká šance, že zdravotní pojišťovna péči o Martínka proplatí, uvedl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS náměstek ministra zdravotnictví Jakub Dvořáček. Podle experta v tomto případě nejde o dny nebo hodiny a Martínek, který trpí vzácným syndromem AADC, má stále čas. Na jeho léčbu se podařilo vybrat díky veřejné sbírce 125 milionů korun, pokud by je tedy pojišťovna nakonec proplatila, peníze by mohly například dostat další potřební.

Bezplatné storno je dobrá vůle cestovek, tvrdí Papež. Stát na tom nemůže nic změnit

Pokud má klient zakoupený zájezd na ostrov Rhodos do míst, kde nezuří požáry, přesto ho chce zrušit, cestovní kanceláře v tomto případě mohou účtovat storno poplatek, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS místopředseda Asociací cestovních kanceláří Jan Papež. Většina cestovek se podle jeho slov snaží klientům vycházet vstříc a zájezdy buď přesouvá, nebo provádí bezplatné storno.

Povinné ručení mají začít platit i zahradní traktůrky nebo koloběžky. Ne ale vždy a všude

Povinné ručení pro zahradní techniku nebo elektrická vozítka se může stát skutečností. Vládní návrh novely zákona o pojištění odpovědnosti z provozu vozidla počítá se zavedením nových kategorií. Po vzoru Evropské unie má řešit škody způsobené na veřejných komunikacích dosud nepojišťovanými dopravními prostředky. Pakliže návrh projde, může povinnost začít platit už od začátku příštího roku.

Dvě třetiny nemovitostí jsou špatně pojištěné. Jak při neštěstí zbytečně nedoplácet?

V současné době se všichni snaží šetřit, kde to jde. Na čem byste ale šetřit neměli, je pojištění. Zejména u nemovitostí se může stát, že cena domu nebo bytu za poslední léta pořádně vyskočila a v případě nehody pojišťovna zaplatí podstatně méně, než vlastník předpokládá. Podobná situace hrozí až čtyřem ze šesti majitelů českých nemovitostí.