reklama

Rodině, které se zřítil dům, nejspíše pomůže Liberec. Věnuje dar 200 tisíc korun

Liberec zřejmě pomůže rodině místního strážníka, jejíž dům musel být před týdnem stržen. Zastupitelstvo bude ve čtvrtek na návrh vedení města schvalovat dar 200 000 korun. Novináře o tom v pondělí informoval primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

reklama

„Předpokládám, že v této situaci každý takovou pomoc rád podpoří,“ uvedl. Pětičlenná rodina s dvěma malými dětmi přišla o domov v liberecké čtvrti Františkov minulé pondělí. Jedna venkovní stěna dvoupodlažního domu se zřítila při rekonstrukci, kterou prováděla najatá stavební firma. Příčinu zjišťuje policie. Nikomu se nic nestalo, rodina se ale domů nemohla vrátit ani pro osobní věci. Hasiči ještě v noci nestabilní dům na základě rozhodnutí statika strhli.

K tématu

„Nebývá to samozřejmě zvykem, že by se takto ve městě zřítily budovy,“ uvedl primátor. Naposledy se podle něj takový případ stal skoro před dvěma lety, šlo o ubytovnu v Doubí. „Tehdy jsme se také postarali o ty, kteří tam byli ubytovaní,“ dodal Zámečník.

Po neštěstí v liberecké čtvrti Františkov se podle primátora zvedla vlna solidarity s rodinou Milana Šíra, který 18 let pracuje u městské policie. Na transparentní účet 123-2588860237/0100 podle něj přispělo za první dva dny od zřízení domu zhruba 500 lidí a vybralo se přes 420 000 korun.

Ředitel libereckých strážníků Ladislav Krajčík dnes novinářům řekl, že rodina má náhradní bydlení už zajištěné a materiální pomoc nepotřebuje. „V této chvíli rodina má kde bydlet. V této chvíli mají i v zásadě všechno, co k normálnímu žití potřebují, a není potřeba dělat sbírku dalších věcí,“ dodal.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

PŘEHLEDNĚ: Začala platit dosud nejtvrdší opatření. Výjimku mají pejskaři. Kdo další?

Od půlnoci z úterka na středu 28. října začala v Česku platit dosud nejpřísnější opatření proti šíření koronaviru. Trvat budou přinejmenším do konce nouzového stavu, tedy do 3. listopadu. Vláda zakázala například volný pohyb po deváté hodině večer, provoz maloobchodů v neděli, omezila farmářské trhy a nařídila homeoffice. Jaké mají tato opatření výjimky?

Koronavirus

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Další rekord: Přibylo 15 663 případů koronaviru. Kapacity systému jsou ohroženy

Počet nových případů koronaviru v Česku se po čtyřech dnech vrátil nad 15 000. V úterý potvrzených 15 663 nakažených zhruba o 400 překonalo rekord z minulého pátku. Nemocných je nyní více než 170 000 lidí, většinou s mírným průběhem onemocnění COVID-19. Pokračuje ale nárůst počtu hospitalizovaných a také úmrtí, těch už je 2 547. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

Historie

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

28. října 1918 byla zahájena i česká „kolonizace“ Slovenska

Státní svátek připadající na 28. říjen není jen výročím vyhlášení Československé republiky, ale podle současných stoupenců dekolonizačního hnutí souvisí i se zahájením kolonizace Slovenska. Jisté je, že Slovensko museli Češi napřed vojensky dobýt, což se jim plně podařilo až v létě roku 1919.

reklama
Každý den distanční výuky škodí všem žákům, upozorňuje neurolog Stránský
Velká zelená zeď: Jak vypadá africká vzpoura proti Sahaře a globálnímu oteplování?
Messi dosáhl svého. Prezident fotbalové Barcelony podal demisi
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Zákaz vycházení, zavřené obchody, povinný home office. Co vše se mění?

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Poslední metro v deset večer. Denní provoz pražské MHD se od pondělí zkrátí
Zákaz prodeje alkoholu a lockdown jako v Izraeli. Imunolog Hořejší by opatření přitvrdil
Další články
reklama
reklama