reklama

Rodině, které se zřítil dům, nejspíše pomůže Liberec. Věnuje dar 200 tisíc korun

Liberec zřejmě pomůže rodině místního strážníka, jejíž dům musel být před týdnem stržen. Zastupitelstvo bude ve čtvrtek na návrh vedení města schvalovat dar 200 000 korun. Novináře o tom v pondělí informoval primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

reklama

„Předpokládám, že v této situaci každý takovou pomoc rád podpoří,“ uvedl. Pětičlenná rodina s dvěma malými dětmi přišla o domov v liberecké čtvrti Františkov minulé pondělí. Jedna venkovní stěna dvoupodlažního domu se zřítila při rekonstrukci, kterou prováděla najatá stavební firma. Příčinu zjišťuje policie. Nikomu se nic nestalo, rodina se ale domů nemohla vrátit ani pro osobní věci. Hasiči ještě v noci nestabilní dům na základě rozhodnutí statika strhli.

K tématu

„Nebývá to samozřejmě zvykem, že by se takto ve městě zřítily budovy,“ uvedl primátor. Naposledy se podle něj takový případ stal skoro před dvěma lety, šlo o ubytovnu v Doubí. „Tehdy jsme se také postarali o ty, kteří tam byli ubytovaní,“ dodal Zámečník.

Po neštěstí v liberecké čtvrti Františkov se podle primátora zvedla vlna solidarity s rodinou Milana Šíra, který 18 let pracuje u městské policie. Na transparentní účet 123-2588860237/0100 podle něj přispělo za první dva dny od zřízení domu zhruba 500 lidí a vybralo se přes 420 000 korun.

Ředitel libereckých strážníků Ladislav Krajčík dnes novinářům řekl, že rodina má náhradní bydlení už zajištěné a materiální pomoc nepotřebuje. „V této chvíli rodina má kde bydlet. V této chvíli mají i v zásadě všechno, co k normálnímu žití potřebují, a není potřeba dělat sbírku dalších věcí,“ dodal.

Další hlavní zprávy

Slovensko

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská koaliční krize: Nespokojené strany hrozí odchodem, chtějí rekonstrukci vlády

Slovenská vládní koalice čelí rok od parlamentních voleb největší krizi. Šéf menší koaliční strany Svoboda a solidarita (SaS) a vicepremiér Richard Sulík ve středu vyzval k rekonstrukci vlády, předčasné volby ale odmítl. Vztahy v koalici vyostřila zhoršující se situace v souvislosti se šířením koronaviru a okolnosti nákupu ruské vakcíny Sputnik V proti covidu. Už v úterý nejmenší ze čtyř vládních stran Za lidi varovala, že selhání při řízení pandemie představuje riziko rozpadu koalice.

Zdravotnictví

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Velký přehled nemocnic: Vyčerpání, nakažený personál, rušení operací. Kde je nejhůř?

Nemocnice bijí na poplach. Téměř ve všech krajích je situace nejvážnější za celou dobu pandemie. Aktuálně leží v nemocnici s covidem 8162 pacientů a z toho 1661 v těžkém stavu. Podle prezidenta České lékařské komory (ČLK) Milana Kubka je současná situace v nemocnicích mimořádně vážná a jejich rezervní kapacita je nejnižší od začátku pandemie. Ptali jsme se i přímo jednotlivých nemocnic a přinášíme vám jejich výpovědi o denní realitě.

Rozhovor

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Středula: Řítíme se proti zdi a smějeme se, zasáhnout musí Miloš Zeman

Česko se řítí z kopce proti zdi a do řízení epidemie musí podle předsedy Českomoravské konfederace odborových svazů Josefa Středuly zasáhnout prezident Miloš Zeman. Odborový předák to řekl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň také uvedl, že kritiku Andreje Babiše bere jako ocenění a potvrzení toho, že z něj má strach. Středula se dále rozpovídal i o své kandidatuře na prezidenta nebo případné účasti v Zemanově úřednické vládě.

Pirk: Vyléčení z covidu mohou mít lepší imunitu než očkovaní. Berme ohled na protilátky
Miliardář Sehnal se nechal přednostně naočkovat. Přemluvili mě moji zubaři, hájí se
Sputnik V nabírá směr Česko, v Rusku ale příliš neletí. Lidé se už covidu nebojí
Sledujte ŽIVĚ: Poslanci projednají stavbu bloku v Dukovanech či pět týdnů dovolené
reklama
reklama
Ve středu se spouští povinné plošné testování v podnicích. Zavírat se nebudou

Vláda

Domácí zpravodajství

KB s Fidoo pomáhají firmám s digitalizací jejich financí
Zázrak jménem kanabidiol? Pomáhá při depresích i rakovině, tvrdí Stabla
Další články
reklama
reklama