reklama

Rodině, které se zřítil dům, nejspíše pomůže Liberec. Věnuje dar 200 tisíc korun

Liberec zřejmě pomůže rodině místního strážníka, jejíž dům musel být před týdnem stržen. Zastupitelstvo bude ve čtvrtek na návrh vedení města schvalovat dar 200 000 korun. Novináře o tom v pondělí informoval primátor Jaroslav Zámečník (Starostové pro Liberecký kraj).

reklama

„Předpokládám, že v této situaci každý takovou pomoc rád podpoří,“ uvedl. Pětičlenná rodina s dvěma malými dětmi přišla o domov v liberecké čtvrti Františkov minulé pondělí. Jedna venkovní stěna dvoupodlažního domu se zřítila při rekonstrukci, kterou prováděla najatá stavební firma. Příčinu zjišťuje policie. Nikomu se nic nestalo, rodina se ale domů nemohla vrátit ani pro osobní věci. Hasiči ještě v noci nestabilní dům na základě rozhodnutí statika strhli.

K tématu

„Nebývá to samozřejmě zvykem, že by se takto ve městě zřítily budovy,“ uvedl primátor. Naposledy se podle něj takový případ stal skoro před dvěma lety, šlo o ubytovnu v Doubí. „Tehdy jsme se také postarali o ty, kteří tam byli ubytovaní,“ dodal Zámečník.

Po neštěstí v liberecké čtvrti Františkov se podle primátora zvedla vlna solidarity s rodinou Milana Šíra, který 18 let pracuje u městské policie. Na transparentní účet 123-2588860237/0100 podle něj přispělo za první dva dny od zřízení domu zhruba 500 lidí a vybralo se přes 420 000 korun.

Ředitel libereckých strážníků Ladislav Krajčík dnes novinářům řekl, že rodina má náhradní bydlení už zajištěné a materiální pomoc nepotřebuje. „V této chvíli rodina má kde bydlet. V této chvíli mají i v zásadě všechno, co k normálnímu žití potřebují, a není potřeba dělat sbírku dalších věcí,“ dodal.

Další hlavní zprávy

Politika

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

Netolický: Hamáček mi o konci v dozorčí radě nic neřekl. Zavolal mi Kuba z ODS

V ČSSD je dusno. Místo toho, aby se pardubický hejtman Martin Netolický (ČSSD) o svém konci v dozorčí radě České pošty dozvěděl od ministra vnitra a svého stranického šéfa Jana Hamáčka, musel mu informaci zavolat jihočeský hejtman a šéf asociace krajů Martin Kuba z ODS. Podle Netolického může jeho odvolání souviset s výroky o cestě Hamáčka do Moskvy.

Bém: Jed z ropuchy byl fenomenální zážitek, charismatičtí politici skoro vymřeli
Obětí covidu ve světě je zřejmě dvojnásobek. Výsledky studie se týkají i Česka
reklama
reklama
Rána pro Pirka. Končí ve funkci šéfa Kardiocentra IKEM, nahradí ho jeho zástupce

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám
Naštvaní praktici: Očkovat nebudeme, nemáme vakcíny. Ministerstvo slíbilo nápravu
Další články
reklama
reklama