Sledujte ŽIVĚ volební studio: Výsledky, klíčové souboje i příběhy konkrétních obcí

Už v sobotu bude znám vítěz letošních voleb do místních zastupitelstev a dvojice kandidátů, kteří se utkají o třetinu křesel v Senátu. CNN Prima NEWS v sobotu 24. 9. v 11:00 odstartovalo vysílání v novém volebním studiu s mnoha inovacemi včetně Prima tužky. Pět moderátorů nabídne kontinuální přísun rychlých a přehledných výsledků komunálních a senátních voleb, živých vstupů, rozhovorů a analýz až do nočních hodin.

Pětice moderátorů – Terezie Tománková, Petr Suchoň, Markéta Fialová, Petr Převrátil a Kristýna Malá – budou při volebním dni využívat obě patra moderního zpravodajského studia CNN Prima NEWS.

„Komunální volby jsou veřejností často neprávem opomíjené. Je to i kvůli komplikovanosti hlasování a prezentaci výsledků. Inspirovali jsme se proto radami kolegů z americké CNN a vytvořili nový koncept zpravodajského studia. Všichni moderátoři budou předávat nejaktuálnější informace z vývoje voleb na jediném místě. Věřím, že ve spojení s naším unikátním průzkumem kvality života v Česku ve spolupráci s agenturou STEM budou diváci z našeho volebního vysílání nadšeni,“ říká šéfredaktor zpravodajství a publicistiky Pavel Štrunc.

Moderátorka politických debat Terezie Tománková si do studia pozve jak bývalé vrcholné politiky, tak experty, se kterými probere průběžné výsledky a možné dopady nového uspořádání zastupitelstev na životy obyvatel daných měst a obcí.

Petr Suchoň u interaktivní obrazovky představí divákům zajímavé příběhy konkrétních obcí, včetně těch nejmenších, za pomoci názorné Prima tužky. U velkoplošné obrazovky bude Markéta Fialová tradičně informovat o nejaktuálnějších průběžných výsledcích v rámci komunálních voleb, ale také přinášet rozhovory s krajskými reportéry napříč republikou.

Chybět nebude ani detailní pohled na souboje o křesla v Senátu, kterým se bude věnovat Petr Převrátil, a také pohled na volby přes sociální sítě, které bude celý den sledovat Kristýna Malá.

Diváci nepřijdou ani o živé vstupy ze zákulisí volebních štábů a rozhovory s šéfy nejsilnějších stran a hnutí v průběhu celého dne očima reportérů CNN Prima NEWS. Mladším divákům pak nabídneme jak pohled do zákulisí volebního studia, tak i do jednotlivých volebních štábů přes sociální síť TikTok.

Volební studio odstartovalo v sobotu v 11.00 na CNN Prima NEWS.

Tagy:
rozhovor CNN Prima NEWS Markéta Fialová volby Terezie Tománková studio Petr Suchoň Senát Parlamentu ČR Volby do Senátu Parlamentu České republiky Volby do zastupitelstev obcí v Česku

Hlavní zprávy

„Zeman nepracuje“. Poslanci chtějí Hradu sebrat 30 milionů a podpořit protialkoholní prevenci
Miloš Zeman

„Zeman nepracuje“. Poslanci chtějí Hradu sebrat 30 milionů a podpořit protialkoholní prevenci

Seberte prezidentské kanceláři 30 milionů korun a dejte je na protidrogovou politiku. S takovým návrhem přišla skupina koaličních poslanců v čele s lidovcem Šimonem Hellerem. Konkrétně jde o sumu určenou na lesní hospodářství. Lánské lesní správě šéfuje Miloš Balák, který ovšem byl pravomocně odsouzen v souvislosti s ovlivňováním jedné ze zakázek. Zmíněných 30 milionů korun by zamířilo na protidrogovou politiku a prevenci závislosti na alkoholu.

Infobox

Válka na Ukrajině

sledujeme živě
08:58

Ruská raketa u Záporoží zasáhla humanitární konvoj, zahynulo nejméně 23 lidí

08:25

Energetická situace v Německu je stále velmi vážná a bez úspor v domácnostech nemusí být v zimě podle ministra hospodářství Habecka dostatek plynu.

08:01

Na podmořských plynovodech Nord Stream z Ruska do Německa nejsou tři, ale už čtyři poškozená místa, ze kterých pořád uniká plyn

07:33

Co nestihla napáchat válka na Ukrajině, pravděpodobně dokončí mimořádná sucha

Další rána pro řidiče v Česku. I když ceny benzinu klesají, v říjnu dojde ke zdražení

Ačkoliv motoristé mohou sledovat v posledních týdnech klesající ceny paliv, tak od října přijde zdražování. Důvodem není další zdražování na světových burzách, ale konec opatření vlády Petra Fialy (ODS) v podobě nižší spotřební daně na benzin. Konec tohoto nástroje se může prakticky okamžitě projevit v cenách paliv. V současné době je cena benzinu na průměrných 37,56 koruny za litr. Se začátkem října se ale může prodražit až o korunu.

Svět na pokraji hladomoru? Suché počasí i válka na Ukrajině rekordně snížily zásoby obilí

Přestože z ukrajinských přístavů po několikaměsíční blokádě vypluly lodě s obřími zásobami obilí a jeho ceny díky tomu klesly, může jít jen o dočasnou úlevu. Co totiž nestihla napáchat válka na Ukrajině, pravděpodobně dokončí mimořádná sucha, která letos zasáhla oblasti, v nichž se pšenice, ječmen nebo žito pěstují. Neúroda dorazila do Spojených států, Francie nebo Číny.

Živě
ON-LINE: Mobilizace vyvolala u Rusů úzkost a strach. Putin přednese projev o anexi

Válka na Ukrajině trvá už déle než sedm měsíců. Ruský prezident Vladimir Putin ve čtvrtek podepsal dekrety o uznání nezávislosti ukrajinské Záporožské a Chersonské oblasti. V pátek pak promluví před oběma komorami ruského parlamentu při ceremonii, která má znamenat anexi okupovaných ukrajinských území. Mezitím od vyhlášení částečné mobilizace v Rusku se prudce zvýšila pozornost obyvatel země k událostem týkajícím se Ukrajiny a výrazně vzrostly jejich obavy z dalšího vývoje. Ukrajinské jednotky hlásí další úspěch na jihu země. USA oznámily, že Ukrajině poskytnou navazující vojenskou pomoc včetně 18 raketometů HIMARS.

Nasazení ruských branců skončí strašlivým masakrem, míní Visingr. Proti Kremlu hraje čas

Pokud by se Kreml odhodlal nasadit své čerstvě zmobilizované brance přímo do bojů na Ukrajině, dopadlo by to pro ně „strašlivým masakrem“. Pro CNN Prima NEWS to řekl vojenský analytik Lukáš Visingr. Podle něj lze očekávat, že rekruti na frontové linii budou dezertovat a panikařit, přičemž vyvolají chaos. Expert zároveň zmínil, že čas obecně hraje především proti Kremlu, protože i když by během zimy mohl vycvičit své nové jednotky a posílit jimi vojska na frontě, nové síly dorazí i Ukrajincům, kteří se navíc mohou těšit na další dodávky moderních zbraní.

Zamíří Erdogan na summit EU do Prahy? Vztah s Bruselem má sílit, říká velvyslanec Ankary

Už 6. října se v Praze uskuteční dvoudenní summit Evropské unie, kterého se zúčastní i vyslanci zemí mimo unijní sedmadvacítku. Pozvánku dostalo po peripetiích také Turecko. Velvyslanec Ankary v Praze Egemen Bagis pro CNN Prima NEWS sdělil, že jeho země by ráda po letech patových vyjednávaní začala výrazněji posilovat vztah s Evropskou unií. Mluvil také o přístupu k migraci.

Domácí zpravodajství

Nové podrobnosti ke střelbě v Ústí: Muž měl zaútočit loveckým nožem, říká státní zástupce

V ústecké čtvrti Střekov ve středu večer postřelil příslušník policejní prvosledové hlídky, která se mimo jiné specializuje na útoky ozbrojených pachatelů, 20letého útočníka, který následně v nemocnici svým vážným zraněním podlehl. Muž měl zasahujícího policistu napadnout skládacím loveckým nožem, říká v rozhovoru pro CNN Prima NEWS náměstek krajského státního zástupce Dan Anděl.

Primátor Liberce Zámečník bude asi pokračovat. Starostové se dohodli na koalici s ANO

Na vytvoření koalice v Liberci se dohodlo vítězné uskupení Starostové pro Liberecký kraj (SLK), TOP 09 a KDU-ČSL s druhým hnutím ANO. Jejich vyjednávací týmy ve čtvrtek uzavřely dohodu o přípravě koaliční smlouvy. Obě uskupení jsou v čele města i nyní. V 39členném zastupitelstvu budou mít většinu 23 mandátů. Primátorem pravděpodobně zůstane Jaroslav Zámečník, personální obsazení ale není součástí dohody.