reklama

Slovinský policista nepustil přes hranice autobus plný Čechů. Čekali pět hodin

Slovinský policista zastavil v neděli na hranicích mezi Chorvatskem a Slovinskem autobus plný českých turistů a nepustil ho do země. Cestující prý nedodržovali 1,5metrové rozestupy a řidiče od nich neoddělovalo plexisklo.

reklama

„Stalo se, že nás slovinský policista nechce pustit dál, protože údajně máme plný autobus klientů a mají nějaký zákon, že mohou autobusy jezdit jen s poloviční kapacitou osob. Policista si postavil hlavu a řeší se to,“ uvedl pro CNN Prima NEWS Aleš Srb, řidič autobusu zájezdu cestovní kanceláře Victoria.

Nikdo z cestujících prý komplikace na hranicích nečekal. „Přijeli jsme na chorvatsko-slovinské hranice a Slovinec řekl, že autobus je plný, že musí být rozestupy jeden a půl metru a že nemůžeme pokračovat dál přes Slovinsko. Takže tady stojíme už asi pět hodin a nemůžeme se nikam hnout,“ sdělila cestující Denisa Čtvrtečková. Autobus nakonec cestující převezl zpět do Česka přes Maďarsko.

K tématu

Podle českého ministerstva zahraničí jednal slovinský policista podle tamních předpisů. „Autobus s českými turisty nebyl vpuštěn na území Slovinska z důvodu nesplnění minimálního rozestupu v autobuse. Jde o podmínku, kterou vyžaduje slovinská strana už několik týdnů. Šlo o plné právo slovinské strany,“ uvedla pro CNN Prima NEWS mluvčí ministerstva zahraničí Zuzana Štíchová.

Majitel brněnské cestovní kanceláře, která zájezd zprostředkovala, Ladislav Jarý si nemyslí, že by šlo o pochybení ze strany agentury. „Budeme se tomu přizpůsobovat, ale myslím si, že jsme tohle nemohli dopředu vědět,“ sdělil CNN Prima NEWS. Přitom na slovinská pravidla při cestování upozorňují jak webové stránky ministerstva zahraničí, tak i zastupitelský úřad v Lublani. „Jsem pořád přesvědčený, že to na stránkách nevyznívá jednoznačně a nemyslím si, že to v tomto případě byla naše neznalost,“ dodal Jarý.

Tagy: opatření cestující bezpečnostní opatření cestovní kancelář zájezdový autobus Slovinsko zájezdy Chorvatsko cestování

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

Hygienička: Pokud je dítě na táboře, v ČR musí být přítomen i zákonný zástupce

O tomto víkendu se naplno rozbíhá sezóna dětských táborů. I ty letos poznamenala koronavirová krize. Jak hlásí mnozí vedoucí, dětí oproti loňsku jim ještě přibylo, protože lidé rušili dovolené v zahraničí a posílali náhradou děti právě na tábory. Hygienici už také vyrazili na kontroly, letos samozřejmě i se zaměřením na dodržování zvýšených hygienických požadavků kvůli prevenci nákazy koronavirem, jak potvrdila v rozhovoru pro CNN Prima NEWS ředitelka odboru hygieny dětí a mladistvých, Krajské hygienické stanice Jihočeského kraje Marie Nosková.

reklama
Prezidentské volby rozhoduje jen několik států USA. Jak tyto swing states fungují?
reklama
reklama
Japonsko má revoluční rychlovlak šinkansen, může jet i při zemětřesení

Zahraničí

Domácí zpravodajství

Milion chvilek volá po společné opoziční stínové vládě. Nejde to, reagují politici
Šikana mezi vězni: Odsouzenému ostatní propichují ušní bubínky nebo strhávají nehty
Černý pátek na českých silnicích: Následkem nehod zemřelo šest lidí, letos nejvíce
Další články
reklama
reklama