Smradlaví dobytci, proč drony zasáhly Moskvu? Ať vaše domy shoří, pustil se Prigožin do Šojgua

Drony zasáhly domy v Moskvě

Šéf ruské Vagnerovy soukromé vojenské společnosti Jevgenij Prigožin po úterním náletu dronů na Moskvu zasypal úředníky z ruského ministerstva obrany sprostými nadávkami. Zakladatel žoldnéřské skupiny, která se podílí na invazi na Ukrajinu, ostře kritizoval ruské úřady už v minulosti, například v souvislosti s boji o východoukrajinské město Bachmut.

„Smradlavý hovada, co jako děláte? Dobytci,“ rozčiloval se Prigožin podle portálu serveru Meduza. „Jste ministerstvo obrany ... Proč jste, ku*va, dovolili, aby ty drony doletěly do Moskvy?“ ptal se na nahrávce zveřejněné jeho tiskovou službou.

ČTĚTE TAKÉ: Moskvu zasáhly bezpilotní letouny. Poškodily tři obytné budovy, hlásí tamní úřady

Prigožin také zdůraznil, že jeden z dronů byl podle informací ruského poslance Alexandra Chinštejna sestřelen nad vesnicí Razdory, která je součástí oblasti známé jako Rubljovka na západním okraji Moskvy, kde má své rezidence mnoho prominentních Rusů. Sídlo ruského prezidenta Vladimira Putina Novo-Ogarjovo je odtamtud deset minut autem.

„To, že vám (drony) letí na Rubljovku k vám domů, je vám u p*dele. Ať vám ty domy klidně shoří,“ kritizoval také Prigožin.

Drony zasáhly tři obytné domy

Z Moskvy v úterý přišly zprávy o zasažení tří obytných domů při náletu dronů. Lehké poškození zasažených budov potvrdil starosta města Sergej Sobjanin, který rovněž uvedl, že dva lidé museli po útoku vyhledat lékařskou pomoc. Podle ruského ministerstva obrany na Moskvu útočilo osm bezpilotních letounů, z nichž pět se ruské protivzdušné obraně podařilo sestřelit ještě nad okolní Moskevskou oblastí. Tři další ztratily podle ministerstva směr poté, co je zasáhly prostředky radioelektronického boje. Některé předchozí zprávy uváděly vyšší počty útočících dronů, například ruský informační kanál Baza uvedl, že na ruskou metropoli mířilo přibližně 25 bezpilotních letounů.

Moskva z útoku obvinila Kyjev. Ukrajina se k náletu nepřihlásila, ale případné zapojení ani nepopřela. Agentura Reuters dnešní události okomentovala způsobem, že válka, kterou Rusko rozpoutalo před 15 měsíci na Ukrajině, se přenesla do jeho metropole.

Tagy:
Vladimir Putin Moskva dron Ukrajina ministerstvo obrany Rusko Sergej Sobjanin ruská invaze na Ukrajinu Jevgenij Prigožin Meduza