reklama

Smutné výročí pátrání. Míšu Muzikářovovu policie hledá již pět let, stopy šetří dodnes

Úterý 11. ledna. Uběhlo přesně pět let od doby, kdy policie vyhlásila pátraní po tehdy 13leté Michaele Muzikářové. Dívku z Ústí nad Labem se ale dodnes nepodařilo najít a ze záhadného případu se tak stal jeden z nejznámějších „policejních pomníčků“. Policie se k případu nechtěla dlouho vyjadřovat, v den výročí však udělala výjimku. Přiznala, že i po letech prověřuje řadu nových stop.

reklama

Michaela Patricie Muzikářová – jméno, které se přesně před pěti lety začalo skloňovat snad ve všech médiích v Česku, a dokonce i v sousedním Německu. Právě 11. ledna v podvečer nahlásila Míšina matka na policii pohřešování své dcery. Naposledy byla viděna, když šla do školy. Tam ale již nedorazila.

I když na případu pracovaly desítky policistů, Míšu dosud nenašli. Už dříve přiznali, že se pravděpodobně stala obětí trestného činu. Hlavním podezřelým byl tehdejší přítel její matky Otakar S. Kriminalisté proti němu měli řadu nepřímých důkazů, muž však spáchal sebevraždu a pravdu o Míše si pravděpodobně vzal s sebou do hrobu. Policie případ už před lety odložila. Po dívce ale stále pátrá.

Kriminalisté od lidí i po pěti letech dostávají stále nové poznatky. „Jde o dva až tři podněty za rok, kdy každý z nich intenzivně prověřujeme. Bohužel, ani jeden zatím nevedl k vypátrání dívky, které by za měsíc bylo již osmnáct let,“ přiblížil vedoucí oddělení odboru obecné kriminality v Ústí nad Labem Tomáš Kohout.

Pomohou vězni?

Míša je dokonce i ve speciálním kalendáři, který policisté rozeslali do všech českých věznic. Doufají, že právě někdo z odsouzených, by si na některý z 24 uvedených nevyřešených případů mohl vzpomenout nebo zaslechnout důležitý detail, který by vyšetřovatele dovedl na novou stopu. „Bohužel žádné nové poznatky, které by vedly k tomu, abychom ji vypátrali, nemáme. Jedná se o jeden z pomníčků mezi pohřešovanými osobami a o to smutnější je, že se jedná o dítě,“ dodal Kohout.

V ulici, kde Míša bydlela, na ni sousedé stále vzpomínají. „Pamatuji si ji, byla to vysoká a šikovná holčina,“ uvedla jedna ze sousedek s tím, že když se o pohřešování dívky dozvěděla, by jí to velice líto. „Pamatuji si jí. Kolem jejího zmizení bylo takových verzí, ale nikdo neví, jak to bylo doopravdy. To možná ví jen ta malá,“ dodal další soused.

V domě stále bydlí i Míši matka, redakci CNN Prima NEWS se ji tam zastihnout nepodařilo. A o telefonický rozhovor zřejmě nestála, po dovolání zavěsila. Žena mezi sousedy nadále vzbuzuje emoce. Někteří jí věří, jiní si myslí, že o zmizené své dcery ví více, než přiznala policii. „Stýkala se s divnými lidmi, to je pravda, všichni jsme to tady viděli. Nikdy bych se nedala do kupy s takovými lidmi, pokud bych měla malé děti,“ pronesla sousedka.

Obdobně reagovala i další oslovená. „Té ženské se už nikdy nepodívám do očí, nevěřím jí. Nevím, co se tam stalo, ale myslím, že oba dva to moc dobře věděli. Její babička to podle mě nesla mnohem hůře,“ pravila. Opačného názoru je jiný oslovený muž ze sousedství. „Kdo ji zná, tak ví. Nevěřím tomu, že by v tom měla prsty. Starala se o ni, všechno,“ dodal.

Jedno je ale jisté. Eva Muzikářová krátce po zmizení Míši svého partnera kryla. Na policii měla donést Míšin telefon až tři dny po jejím zmizení s tím, že ho našla doma. Dostat ho prý ale měla právě od svého partnera, který ji údajně navedl, ať policii zalže. O tom, jestli věděla nebo alespoň tušila, co se její dceři stalo, se může jen spekulovat.

Tagy:

Hlavní zprávy

Farský na veřejnost vztyčil prostředníček. Je to tragikomické, shodují se komentátoři
Politika

Farský na veřejnost vztyčil prostředníček. Je to tragikomické, shodují se komentátoři

Jan Farský (STAN) svými rozhodnutími vztyčil prostředníček směrem k veřejnosti. Ve vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil komentátor webu Info.cz Petr Holec. „Překvapil mě amatérismus STAN,“ řekl novinář. Zároveň ovšem dodal, že tato kauza podle jeho mínění hnutí v následujících volbách neohrozí. Komentátor MF Dnes Petr Kolář označil celou kauzu za „tragikomický příběh“.

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný
USA

USA i Británie stahují z Ukrajiny rodiny diplomatů. Ta považuje krok za přehnaný

Spojené státy nařídily rodinám zaměstnanců amerického velvyslanectví na Ukrajině, aby opustily zemi kvůli hrozící ruské invazi. Americké ministerstvo zahraničí rovněž povolilo odjezd postradatelných diplomatických pracovníků z Ukrajiny. Podle televize BBC začala zaměstnance svého zastupitelského úřadu v Kyjevě stahovat rovněž Británie, odejde jich asi polovina. Evropská unie se k podobnému kroku zatím nechystá, řekl šéf unijní diplomacie Josep Borrell. Ukrajina označila rozhodnutí USA za předčasné a přehnané.

Ustupujeme neočkovaným a omezujeme vakcinované. To by se mělo změnit, míní Kuba

Téma očkování v Česku nadále rozděluje společnost. Podle hejtmana Jihočeského kraje Martina Kuby (ODS) není v pořádku, že se neustále omezují plně očkovaní. „Bavíme se pořád o tom, jak usnadnit život neočkovaným. Máme zde ale velké množství lidí, co pro ochranu společnosti udělali maximum, ale pořád je limitujeme tím, že se musí zavírat do karantén,“ prohlásil v Partii na CNN Prima NEWS.

Eriksen blizoučko návratu do fotbalu. Podpis s Brentfordem brzdí jen zdravotní prohlídka

Zprávy ohledně návratu Christiana Eriksena k fotbalu se kumulují. Během několika desítek hodin by měl podepsat smlouvu s Brentfordem, klubem z anglické Premier League. Vlastně se už jen čeká na to, jak dopadne zdravotní prohlídka, která je v případě dánského záložníka skutečně kardinální záležitostí. Eriksena totiž už více než půl roku drží mimo trávník zástava srdce z loňského Eura.

Muž na Mělnicku zemřel násilnou smrtí, potvrdila pitva. Policie případ řeší jako vraždu

Smrt muže ve Vysoké na Mělnicku vyšetřuje policie jako vraždu. Násilnou smrt prokázala pitva. Podezřelou třiačtyřicetiletou ženu, partnerku zemřelého, kriminalisté zadrželi, nyní je ve zdravotnickém zařízení, uvedla v pondělí v tiskové zprávě mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Podle trestního zákoníku může ženě v případě prokázání viny a odsouzení hrozit trest deset až 18 let.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Učitel se porval se žákem kvůli reproduktoru. Dal mu pár pohlavků a dokonce ho i nakopl

Na sociálních sítích koluje video, které zachycuje potyčku mezi učitelem a jeho žákem. K incidentu mělo dojít na střední škole ve Vítkovicích. Učitel nejprve vyhodil studentův bezdrátový reproduktor z okna. Žák mu v reakci na to sebral jeho notebook a vyhrožoval, že ho rozbije. Vyučujícímu poté zřejmě ruply nervy. Chlapci uštědřil pár pohlavků a dokonce ho i nakopl.

reklama

Domácí zpravodajství

V neděli přibylo 13 tisíc nově nakažených covidem. Počet hospitalizovaných se ale snižuje

V neděli přibylo 12 889 případů covidu, nejvíce za neděli od začátku epidemie. Oproti předchozímu týdnu nárůst počtu nakažených stoupl o čtyři pětiny. Hospitalizovaných s covidem dál ubývá. V neděli jich bylo 1 448, nejméně od loňského října. Proti předchozímu týdnu hospitalizovaných ubylo o 13 procent. Vyplývá to z údajů na webu ministerstva zdravotnictví.

reklama