reklama

Sněhová bouře uvěznila na celý víkend zákazníky v hospodě. Ti si svůj pobyt užívali

Sněhová bouře zasypala v pátek večer desítky lidí v odlehlé britské hospodě. Zákazníci, zaměstnanci i členové tribute kapely Noasis strávili v podniku několik dní. Domů se většina z nich vrátila až v pondělí.

reklama

Podle webu The New York Time se v pátek v anglickém hrabství Yorkshire zaplnila místní hospoda fanoušky dnes už rozpadlého hudebního uskupení Oasis. Návštěvníci si chtěli poslechnout kapelu Noasis, která na počest skupiny založené bratry Gallaghery hraje jejich známé tituly. Uvnitř hospody Tan Hill Inn se čepovalo studené pivo, hřál oheň a hudebníci byli nabití energií.

Venku ale foukal vítr a sněžilo. „Zákazníci věděli, že předpověď je hrozivá, ale ne natolik, aby hromady sněhu vysoké až tři metry zablokovaly východy z hospody,“ řekla generální manažerka hostince Nicola Townsendová v ranním vysílání britské televize ITV.

Lest we forget why everyone turned up to our beautiful pub The Tan Hill Inn in the first place. The MAGNIFICENT NOASIS. … true friends ( now lol ) of the Tan Hill Inn and the lock down residents ✔️✔️👍❤️❤️❤️

Posted by The Tan Hill Inn on Sunday, November 28, 2021

„Poté, co tribute kapela Noasis dohrála svůj set, místní úřady prohlásily, že není bezpečné jet domů,“ uvedla v neděli Townsendová. A tak návštěvníci, členové kapely a sedm zaměstnanců hostince zůstali přes noc. A protože se ani následujících den situace nezlepšila, lide museli v hospodě přečkat až do pondělí.

Rodiče domů odvezly terénní vozy

„Přestože silnice nebyly bezpečné pro jízdu, skupina terénních řidičů odvezla několik návštěvníků domů k jejich malým dětem,“ řekla Townsendová. Místní skupina horské služby také pomohla evakuovat muže, který potřeboval lékařské ošetření kvůli přetrvávající nevolnosti.

I mean …. How beautiful ? ❤️❤️❤️❤️

Posted by The Tan Hill Inn on Saturday, November 27, 2021

Skupina 61 cizinců se v pondělí ráno zmenšila asi na 50. O několik hodin později projel oblastí sněžný pluh, který umožnil většině uvízlých lidí, aby se vydali na cestu domů.

Členové kapely museli kvůli sněhové bouři zrušit sobotní vystoupení. Když v pondělí konečně odjeli, s radostí to oznámili svým fanouškům v příspěvku na sociální síti. „Noasis opustili budovu! Děkujeme všem za vzkazy podpory. Děkujeme manažerce Nicole a jejímu skvělému personálu za péči o nás všechny a horské službě Kendal za veškerou pomoc,“ napsali.

Hosté i zaměstnanci si ‚uvěznění‘ užili

Townsendová, která písemně zaznamenávala nevšední zážitek hostů i zaměstnanců hospody na Facebooku, uvedla, že se hosté v pondělí emotivně loučili. „Dobře jsme se bavili, potkali nové přátele a poznali nové lidi. A poslouchali jsme hodně Oasis,“ dodala manažerka.

We will ALWAYS remember this group of amazing people who came together, and hopefully, in challenging circumstances,...

Posted by The Tan Hill Inn on Sunday, November 28, 2021

Aby si krátili čas, hráli hospodské kvízy, sledovali filmy a zpívali karaoke. „Ti, kteří byli v hospodě, si užili pár piv, ale nikdo se neopíjel,“ dodala Townsendová.

Někteří z těch, kteří uvízli, již měli pokoje v hostinci, jiní parkovali své obytné vozy venku. Zbytek lidí se namačkal v salonku, kde spali na pohovkách nebo na podlaze. Zaměstnanci jim poskytli matrace, přikrývky a polštáře a udržovali oheň v krbech.

Tagy:
Velká Británie sníh hospoda sněhová bouře Tan Hill Inn Yorkshire

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Ohlasy z fotobanky, provozovatel v Záhřebu. Hřib se pochlubil oceněním od pochybného webu

Zdeněk Hřib (Piráti) to schytal od kritiků i vtipálků poté, co se na sociálních sítích pochlubil oceněním v žebříčku nejlepších evropských primátorů. Cenu mu udělila stránka Mayors of Europe (Starostové Evropy), jejíž pozadí ale vzbuzuje nemalé pochybnosti. Není například zřejmé, kdo za ní stojí, podle databází by ji měl spravovat chorvatský neziskový think tank. Samotná stránka navíc není příliš zabezpečená a v sekci s ohlasy používá fotky lidí z fotobank. Hřib se po kritice už k ocenění nevyjádřil, reagoval pouze jeho poradce.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama