CNN Prima News soběstačnost

soběstačnost

Výpis příspěvků ke štítku „soběstačnost“

Farhan: Podpořme výrobu léků v ČR. Ty běžné neuděláme levněji než Indie, kontroval náměstek

Česko by mělo posílit výrobu vlastních léků, čímž by zvýšilo svoji soběstačnost, prohlásil v pořadu 360° stínový ministr zdravotnictví Kamal Farhan (ANO). Podle náměstka ministra zdravotnictví Jakuba Dvořáčka Evropa není a nikdy nebude schopna u léčivých přípravků s nízkou přidanou hodnotou konkurovat výrobě z Asie. K soběstačnosti se prý máme šanci dostat pouze jako celý kontinent, nikoliv však jako samostatná Česká republika.

Potřebujeme až čtyři nové jaderné bloky, tvrdí šéf divize ČEZ. Zatím se plánuje jeden

K pokrytí spotřeby elektřiny v Česku je do budoucna potřeba dostavět až čtyři další bloky jaderných elektráren. Deníku E15 to řekl ředitel divize nová energetika energetické firmy ČEZ Tomáš Pleskač. Zatím se plánuje dostavba jednoho bloku v elektrárně v Dukovanech na Třebíčsku. Má být dokončen do roku 2036 a podle dřívějších informací zástupců vlády i ČEZ má nový reaktor stát asi 160 miliard korun.

Ceny energií klesají, fotovoltaika je přesto dál v kurzu. Komu se vyplatí?

Ceny energií klesají a zřejmě ještě klesat budou. Fotovoltaika přesto zůstává v kurzu. Pořídilo si ji už mnoho Čechů a další její koupi zvažují. Vyplatí se to? Podle Jakuba Tobiáše, marketingového ředitele LAMA ENERGY GROUP, ano. Fotovoltaická elektrárna je totiž základem pro každého, kdo chce žít v soběstačné domácnosti. Současně ale apeloval na důkladný výběr spolehlivých dodavatelů.

Prouza: Nutit obchody prodávat české potraviny? Zůstanou nám akorát prázdné regály

Šéf svazu obchodu a cestovního ruchu Tomáš Prouza v rozhovoru pro CNN Prima NEWS okomentoval návrh poslanců, aby české obchody povinně prodávaly hlavně české zboží. Podle Prouzy je to nesmysl a hrozí, že v budoucnu by byly prázdné regály a zvýšily by se ceny potravin. A pravděpodobný by byl také soudní spor České republiky s Evropskou komisí kvůli porušení pravidel jednotného evropského trhu.