Emoce u soudu v Liberci. Už řekni pravdu, vmetla obžalovanému z upálení manželky jeho příbuzná

Proces s mužem obžalovaným z obzvlášť trýznivé vraždy manželky na Českolipsku spěje k závěru. Před soudem zazněly poslední výpovědi svědků a opět byly plné emocí. Pavel N. je obžalovaný z toho, že měl svou ženu zaživa upálit v autě a vše fingovat jako dopravní nehodu.

Pavel N., jehož žena našla krutou smrt v plamenech, se před soudem hájí, že ji nezavraždil. Přišel už s několika verzemi. Nejprve tvrdil, že své ženě asistoval při sebevraždě, a v poslední verzi se objevil neznámý vyděrač, který ho s pistolí v ruce přiměl, aby auto s omráčenou manželkou uvnitř zapálil.

Z výpovědí svědků je ale zřejmé, že jeho verzím příběhu nikdo nevěří, a to včetně jeho vlastních příbuzných. „Už to řekni, ať to bylo, jak bylo, řekni pravdu,“ vmetla mu do očí v úterý v soudní síni jeho sestřenice. „Stalo se, už to nejde vrátit zpátky, tak buď chlap,“ vyzývala ho. Obžalovaný muž si při jejích slovech otřel slzu, ale znovu tvrdil, že jeho poslední verze příběhu je pravdivá.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Student zavraždil dvojici seniorů kvůli vile v Praze. Těl se zbavil zvlášť cynickým způsobem

„Jako příbuzná, která ho znala od narození, to opravdu nechápu a jsem na něj opravdu naštvaná kvůli tomu, že mění verze a neřekne pravdu od začátku. Je to už rok a půl a je to už, nevím kolikátá, verze, kterou jsem slyšela, je to hrozné,“ řekla příbuzná obžalovaného reportérovi CNN Prima NEWS na chodbě před soudní síní. Nepochybuje o tom, že její bratranec je vrah. „Zrovna v den, kdy se mělo konat poslední rozloučení se zemřelou v kruhu rodiny, mi volal její bratr, že Pavel je ve vazbě, že se přiznal, že to udělal. Že ji zabil. Byli jsme z toho zděšeni,“ vyprávěla žena.

Podle krimininalistů se muž přiznal, že svou ženu zavraždil, bylo to prý ale ještě před tím, než mu sdělili obvinění. Takovou výpověď nelze použít před soudem jako důkaz. Od té chvíle popírá, že by vraždil. O své manželce například říká, že trpěla psychickými problémy nebo že měla vztah s jinou ženou. „To se mi právě nelíbí, že hází špínu na tu mrtvou, že měla mít milenku, pak měla mít milence. Ať řekne pravdu, je to dospělý pětačtyřicetiletý chlap. Tohle je hrůza,“ zlobí se sestřenice na svého bratrance. Podle ní svým neustálým měněním výpovědí jen zbytečně působí bolest všem pozůstalým.

Soudkyně v úterý ukončila dokazování, další návrhy na výslechy svědků označila za nadbytečné. Obžalovaného to zjevně zaskočilo. Na otázku reportéra CNN Prima NEWS, zda si myslí, že dokázal svou nevinu, řekl, že se k tomu nedokáže vyjádřit. „Já jsem to neudělal, opravdu,” řekl stručně, než ho ze soudní síně v poutech odvedla eskorta.

Podle obžaloby Pavel N. svou ženu nejprve omráčil paralyzérem, pak auto důkladně zvenku i zevnitř polil benzínem a škrtl zapalovačem. Svůj čin si údajně pečlivě chystal, podle jednoho z kriminalistů, který v úterý před soudem také vypovídal, se jeho mobil do sítě přihlásil ze stejného místa dva dny před smrtí ženy. Motiv činu podle žalobkyně zůstává nejasný. Muži hrozí výjimečný trest, státní zástupkyně pro něj žádá 25 let vězení.

Tagy: