reklama

Slzy Soukalové: Po těžkém rozvodu nemoc v rodině. Všechno špatné mě posiluje, říká

I když si Gabriela Soukalová užívá novou roli maminky, v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS prozradila, že si v posledních letech prošla těžkým obdobím. To navíc neskončilo. Kromě těžkého rozvodu s Petrem Koukalem se ukázalo, že jsou její blízcí vážně nemocní. Všechny předchozí životní zkoušky považuje za přípravu na tu současnou.

reklama

Soukalová o rozchodu s badmintonistou Petrem Koukalem informovala loni v září, poté následovala soudní tahanice o společný majetek. „Nebyla to jediná zkouška, která mě potkala. Moje sestra vážně onemocněla a v návaznosti na to onemocněla také moje maminka a tatínek. Bylo to poměrně smutné období, které pořád trvá,“ svěřila se Soukalová v pořadu Povídej moderátorce Radce Červinkové.

Největší oporou je pro ni partner Miloš Kadeřábek a měsíční dcera Izabelka. „Miloš se mi snaží maximálně věnovat a pomáhat ve všem, v čem je potřeba. Největší motivací je však naše malá. Je to absolutně nepopsatelný pocit, který bych přála zažít každé ženě,“ popsala.

Dceru Izabelu Gabrielu přivedla na svět v polovině září. Mateřství si prý velmi užívá a nechápe, proč se tomu tak dlouho bránila. „Nechtěla jsem si připustit, že někdy v budoucnu budu mít nějaké děti. Bylo to pro mě tabu. Dnes jsem však ráda, že mě to potkalo. Je to největší radost v mém životě,“ řekla 31letá moderátorka pro pořad Showtime.

Za anorexii se styděla

Soukalová v pořadu Povídej promluvila také o svých pracovních povinnostech, které musela kvůli mateřství na chvíli odložit. „Snažím se teď věnovat aspoň své nadaci Fond Gábi, která se zaměřuje na pomoc lidem s poruchami příjmu potravy,“ prozradila. S anorexií se totiž potýkala i ona. „Začínalo to v pubertě. Přišlo to od trenéra v juniorské reprezentaci. Také jsem si sama uvědomovala, že nezapadám mezi holky a musela jsem s tím něco udělat,“ přiznala bývalá sportovkyně.

S anorexií se potýkala přibližně deset let. „Středobodem pro mě bylo jídlo. Přišla jsem o veškeré záliby a koníčky. Veškerou pozornost jsem věnovala tomu, co jím a jak vypadám. Byla jsem na sebe naštvaná, když jsem snědla víc, než jsem si na daný den určila. Také jsem měla tendenci se neustále vážit, a když jsem splňovala mnou určenou váhu, byla jsem ta nejšťastnější na světě. A naopak když jsem ji nesplňovala a vychýlila se i třeba jen o jedno kilo, obviňovala jsem se. Bylo to hodně nepříjemné,“ doplnila. Její potíže se postupně přelily od anorektických k těm bulimickým.

Promluvit se o tom rozhodla až po letech. „Spoustu let jsem se za to styděla. Ani mí nejlepší přátelé nevěděli, že mám takový problém. Považovala jsem to za svoji slabinu a nechtěla jsem, aby to někdo prohlídl. Bála jsem se, že mě odsoudí a už nebudu tak dokonalá, jak to vypadá,“ vysvětlila.

„Myslím si, že něco takového, včetně souvisejících depresivních stavů má spousta žen a věková hranice se neustále snižuje. Je to velmi aktuální problém, o kterém se málo mluví,“ doplnila. Pomoci se vypořádat s těmito problémy jí pomohli odborníci a paradoxně ukončení sportovní kariéry. Dnes už je na tom Soukalová mnohem lépe a jak sama říká, je moc ráda, že se jí to podařilo překlenout. „Vlastně jsem ráda za všechno, co přišlo. Do jisté míry mě to naučilo, co budu do budoucna potřebovat,“ uzavřela Soukalová.

Tagy:

Hlavní zprávy

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
Politika

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

Nechte otevřené hranice. Zatím nevíme, zda je omikron skutečná hrozba, uvedla WHO

Zatím není jasné, zda nová varianta koronaviru nazvaná omikron je ve srovnání s jinými variantami viru SARS-CoV-2 nakažlivější nebo způsobuje závažnější onemocnění, oznámila v neděli Světová zdravotnická organizace (WHO). Vyzvala, aby proto „hranice zůstaly otevřené“. Uzavírání hranic a rušení leteckého spojení s jeho zemí kritizoval také jihoafrický prezident Cyril Ramaphosa.

Alfa, beta, omikron, ne však ksí. WHO prý bere ohled na čínského prezidenta

Nová varianta koronaviru, která se objevila na jihu Afriky, dostala označení omikron, ačkoli v řecké alfabetě je na řadě epsilon. Pojmenovávání jednotlivých druhů viru je totiž složitější, než se na první pohled zdá. Například písmeno ksí se údajně nepoužilo s ohledem na jméno čínského prezidenta Si Ťin-pchinga, jehož první část jména se v angličtině píše Xi.

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

reklama

Domácí zpravodajství

Před 100 lety se narodil Dubček. Naivka i statečný partyzán, který byl za války raněn

Život Alexandra Dubčeka je příběhem smělých nadějí i hořkých zklamání. Byl populární tváří pražského jara, velkým poraženým okupace ze srpna 1968, faktickým spolupachatelem násilí na demonstrantech o rok později. Ale nejen to. Muž s pověstí ustrašeného naivky, od jehož narození uplynulo přesně 100 let, taky bojoval ve Slovenském národním povstání, později studoval s Gorbačovem. O jeho pestrém osudu vypráví v rozhovoru pro CNN Prima NEWS historik Milan Bárta.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Lidé starší 60 let mohou na třetí dávku už po pěti měsících. Registrace začne v pondělí

Lidé nad 60 let a chronicky nemocní se budou od pondělí moct registrovat k třetí dávce vakcíny proti covidu, když u nich uplynulo pět měsíců od druhého očkování. Původně se měla možnost otevřít 1. prosince. Končící premiér Andrej Babiš (ANO) v neděli na sociálních sítích informoval, že se podařilo IT systémy připravit na novou vlnu registrací rychleji.

reklama