Slzy Soukalové: Po těžkém rozvodu nemoc v rodině. Všechno špatné mě posiluje, říká

I když si Gabriela Soukalová užívá novou roli maminky, v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS prozradila, že si v posledních letech prošla těžkým obdobím. To navíc neskončilo. Kromě těžkého rozvodu s Petrem Koukalem se ukázalo, že jsou její blízcí vážně nemocní. Všechny předchozí životní zkoušky považuje za přípravu na tu současnou.

Soukalová o rozchodu s badmintonistou Petrem Koukalem informovala loni v září, poté následovala soudní tahanice o společný majetek. „Nebyla to jediná zkouška, která mě potkala. Moje sestra vážně onemocněla a v návaznosti na to onemocněla také moje maminka a tatínek. Bylo to poměrně smutné období, které pořád trvá,“ svěřila se Soukalová v pořadu Povídej moderátorce Radce Červinkové.

Největší oporou je pro ni partner Miloš Kadeřábek a měsíční dcera Izabelka. „Miloš se mi snaží maximálně věnovat a pomáhat ve všem, v čem je potřeba. Největší motivací je však naše malá. Je to absolutně nepopsatelný pocit, který bych přála zažít každé ženě,“ popsala.

Dceru Izabelu Gabrielu přivedla na svět v polovině září. Mateřství si prý velmi užívá a nechápe, proč se tomu tak dlouho bránila. „Nechtěla jsem si připustit, že někdy v budoucnu budu mít nějaké děti. Bylo to pro mě tabu. Dnes jsem však ráda, že mě to potkalo. Je to největší radost v mém životě,“ řekla 31letá moderátorka pro pořad Showtime.

Za anorexii se styděla

Soukalová v pořadu Povídej promluvila také o svých pracovních povinnostech, které musela kvůli mateřství na chvíli odložit. „Snažím se teď věnovat aspoň své nadaci Fond Gábi, která se zaměřuje na pomoc lidem s poruchami příjmu potravy,“ prozradila. S anorexií se totiž potýkala i ona. „Začínalo to v pubertě. Přišlo to od trenéra v juniorské reprezentaci. Také jsem si sama uvědomovala, že nezapadám mezi holky a musela jsem s tím něco udělat,“ přiznala bývalá sportovkyně.

S anorexií se potýkala přibližně deset let. „Středobodem pro mě bylo jídlo. Přišla jsem o veškeré záliby a koníčky. Veškerou pozornost jsem věnovala tomu, co jím a jak vypadám. Byla jsem na sebe naštvaná, když jsem snědla víc, než jsem si na daný den určila. Také jsem měla tendenci se neustále vážit, a když jsem splňovala mnou určenou váhu, byla jsem ta nejšťastnější na světě. A naopak když jsem ji nesplňovala a vychýlila se i třeba jen o jedno kilo, obviňovala jsem se. Bylo to hodně nepříjemné,“ doplnila. Její potíže se postupně přelily od anorektických k těm bulimickým.

Promluvit se o tom rozhodla až po letech. „Spoustu let jsem se za to styděla. Ani mí nejlepší přátelé nevěděli, že mám takový problém. Považovala jsem to za svoji slabinu a nechtěla jsem, aby to někdo prohlídl. Bála jsem se, že mě odsoudí a už nebudu tak dokonalá, jak to vypadá,“ vysvětlila.

„Myslím si, že něco takového, včetně souvisejících depresivních stavů má spousta žen a věková hranice se neustále snižuje. Je to velmi aktuální problém, o kterém se málo mluví,“ doplnila. Pomoci se vypořádat s těmito problémy jí pomohli odborníci a paradoxně ukončení sportovní kariéry. Dnes už je na tom Soukalová mnohem lépe a jak sama říká, je moc ráda, že se jí to podařilo překlenout. „Vlastně jsem ráda za všechno, co přišlo. Do jisté míry mě to naučilo, co budu do budoucna potřebovat,“ uzavřela Soukalová.

Tagy: