Mám rakovinu, byl to šok, svěřil se olympijský vítěz. Fanouškům poslal dojemný vzkaz

Šestinásobný olympijský vítěz Chris Hoy má rakovinu. Britský mistr v dráhové cyklistice to oznámil na svém Instagramu, nyní podstupuje chemoterapii. „Jsem stále optimista, obklopený láskou, za kterou jsem opravdu vděčný,“ vzkázal fanouškům.

„Mám pro vás novinku. Minulý rok mi byla diagnostikována rakovina, což byl obrovský šok,“ přiznal Hoy na svém Instagramu s tím, že nyní podstupuje léčbu chemoterapií. „Moje srdce patří mnoha dalším, kteří si procházejí podobnými problémy,“ vzkázal.

„Jsem stále optimista, obklopený láskou, za kterou jsem opravdu vděčný,“ uvedl Hoy a zároveň dodal, že poslední měsíce pro něj byly nesmírně těžké. „Momentálně se cítím dobře – stále pracuji, jezdím na kole a žiju svůj obvyklý život,“ sdělil.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Hokejová legenda Jágr oslavil narozeniny. V zámořské NHL mu chystají velkou poctu

Hoy je jedním z nejúspěšnějších olympioniků všech dob, upozornila CNN. Nyní 47letý britský sportovec dominoval v arénách dráhové cyklistiky. Svůj olympijský debut si odbyl na letních hrách v Sydney v roce 2000, kde získal stříbrnou medaili v mužském sprintu družstev. Prvního olympijského zlata se dočkal o čtyři roky později v Aténách, když skončil první v časovce mužů na tisíc metrů.

Sportovního vrcholu dosáhl v roce 2008 na olympiádě v Pekingu, když získal tři zlaté medaile ve třech různých disciplínách.

VIDEO: Karel III. poděkoval lidem za podporu

Tagy: