reklama

Schumacher byl přemístěn do vily za 730 milionů. Neurochirurg mu moc šancí nedává

Michael Schumacher se už nezotavuje ve Švýcarsku, ale v honosném sídle na ostrově Mallorca.
Zdroj: Profimedia

Bývalý pilot formule 1 a sedminásobný mistr světa Michael Schumacher má nový domov pro svoji náročnou rekonvalescenci. Už se nadále neléčí ve Švýcarsku, ale na španělském ostrově Mallorca. Podle španělských médií nyní leží v honosném sídle, které dříve patřilo majiteli fotbalového Realu Madrid Florentinu Pérezovi. Schumacher se zotavuje z fatální nehody na lyžích. Podle uznávaného neurochirurga se už nikdy plně neuzdraví. O jeho zdravotním stavu promluvila také modelka a exmanželka Flavia Briatoreho Elisabetta Gregoraciová.

reklama

Luxusní vilu na největším z Baleárských ostrovů před dvěma lety koupila Schumacherova žena Corinne za obří částku 730 milionů korun. Původní úmysl byl takový, že v ní bude trávit dovolenou se svými dětmi. Nedávno měl být podle listu Diario de Mallorca do sídla přemístěn sám Michael Schumacher. Mohutný komplex, který zahrnuje rozsáhlou zahradu, dva bazény nebo heliport, leží na jihozápadě Mallorky poblíž města Andratx. Celý pozemek má údajně rozlohu 15 000 čtverečních metrů.

Někdejší vládce formule 1 bojuje o návrat do normálního života od prosince 2013, kdy při lyžování ve francouzských Alpách nešťastně upadl na kámen a zásadně si poškodil mozek. Proto je na lůžku odkázaný na pomoc ostatních. Doposud se Schumacher zotavoval ve velkém rodinném domě u švýcarského Ženevského jezera.

Vila, ve které nyní leží Michael Schumacher, stála jeho manželku před dvěma lety 730 milionů korun.
Vila, ve které nyní leží Michael Schumacher, stála jeho manželku před dvěma lety 730 milionů korun.
Zdroj: Profimedia

Je vzhůru, ale komunikuje jen očima

Informací o zdravotním stavu 51letého Němce je poskrovnu – rodina se snaží veškeré zprávy  o Schumacherovi udržet v naprosté tajnosti. Muž, jenž si na závodních okruzích vyjezdil hned sedm mistrovských titulů z královny motorsportu, by měl komunikovat pouze očima.

Informovala o tom modelka a bývalá manželka Flavia Briatoreho, italského multimilionáře, známého svým působením ve formuli 1. „Michael nemluví, komunikuje svýma očima. Mohou ho navštívit pouze tři lidé a já vím, kdo,“ uvedla Elisabetta Gregoraciová v italské verzi reality show Big Brother. Potvrdila, že se Schumacher přestěhoval do vily ve Španělsku.

Minulý týden o něm promluvil uznávaný neurochirurg Erich Riederer. Ve své prognóze nebyl příliš optimistický. „Myslím, že se nachází ve vegetativním stavu. Je vzhůru, ale nereaguje. Dýchá, jeho srdce bije, možná si dokáže i sednout a s dopomocí udělat pár malých krůčku. Ale to je vše, nic víc,“ řekl Riederer francouzské televizi TMC. „Tohle je podle mě pro něj maximum. A jestli ještě existuje šance vidět ho takového, jaký byl před nehodou? Ne, to si opravdu nemyslím,“ dodal.

Před několika dny navštívil Schumachera jeho bývalý stájový šéf z Ferrari a přítel Jean Todt, se kterým zažil v F1 nejúspěšnější léta.

„Pořád bojuje. Bože, víme, jak ho ta hrozná a nešťastná nehoda při lyžování postihla a jaké mu způsobila problémy. Ale jeho úžasná žena při něm stojí. Má u sebe děti, zdravotní sestry a my mu můžeme popřát jen to nejlepší. Jakmile bude možné, abych pro něho něco mohl udělat, hned tak učiním,” uvedl Todt.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama