reklama

Schumacher byl přemístěn do vily za 730 milionů. Neurochirurg mu moc šancí nedává

Michael Schumacher se už nezotavuje ve Švýcarsku, ale v honosném sídle na ostrově Mallorca.
Zdroj: Profimedia

Bývalý pilot formule 1 a sedminásobný mistr světa Michael Schumacher má nový domov pro svoji náročnou rekonvalescenci. Už se nadále neléčí ve Švýcarsku, ale na španělském ostrově Mallorca. Podle španělských médií nyní leží v honosném sídle, které dříve patřilo majiteli fotbalového Realu Madrid Florentinu Pérezovi. Schumacher se zotavuje z fatální nehody na lyžích. Podle uznávaného neurochirurga se už nikdy plně neuzdraví. O jeho zdravotním stavu promluvila také modelka a exmanželka Flavia Briatoreho Elisabetta Gregoraciová.

reklama

Luxusní vilu na největším z Baleárských ostrovů před dvěma lety koupila Schumacherova žena Corinne za obří částku 730 milionů korun. Původní úmysl byl takový, že v ní bude trávit dovolenou se svými dětmi. Nedávno měl být podle listu Diario de Mallorca do sídla přemístěn sám Michael Schumacher. Mohutný komplex, který zahrnuje rozsáhlou zahradu, dva bazény nebo heliport, leží na jihozápadě Mallorky poblíž města Andratx. Celý pozemek má údajně rozlohu 15 000 čtverečních metrů.

Někdejší vládce formule 1 bojuje o návrat do normálního života od prosince 2013, kdy při lyžování ve francouzských Alpách nešťastně upadl na kámen a zásadně si poškodil mozek. Proto je na lůžku odkázaný na pomoc ostatních. Doposud se Schumacher zotavoval ve velkém rodinném domě u švýcarského Ženevského jezera.

Vila, ve které nyní leží Michael Schumacher, stála jeho manželku před dvěma lety 730 milionů korun.
Vila, ve které nyní leží Michael Schumacher, stála jeho manželku před dvěma lety 730 milionů korun.
Zdroj: Profimedia

Je vzhůru, ale komunikuje jen očima

Informací o zdravotním stavu 51letého Němce je poskrovnu – rodina se snaží veškeré zprávy  o Schumacherovi udržet v naprosté tajnosti. Muž, jenž si na závodních okruzích vyjezdil hned sedm mistrovských titulů z královny motorsportu, by měl komunikovat pouze očima.

Informovala o tom modelka a bývalá manželka Flavia Briatoreho, italského multimilionáře, známého svým působením ve formuli 1. „Michael nemluví, komunikuje svýma očima. Mohou ho navštívit pouze tři lidé a já vím, kdo,“ uvedla Elisabetta Gregoraciová v italské verzi reality show Big Brother. Potvrdila, že se Schumacher přestěhoval do vily ve Španělsku.

Minulý týden o něm promluvil uznávaný neurochirurg Erich Riederer. Ve své prognóze nebyl příliš optimistický. „Myslím, že se nachází ve vegetativním stavu. Je vzhůru, ale nereaguje. Dýchá, jeho srdce bije, možná si dokáže i sednout a s dopomocí udělat pár malých krůčku. Ale to je vše, nic víc,“ řekl Riederer francouzské televizi TMC. „Tohle je podle mě pro něj maximum. A jestli ještě existuje šance vidět ho takového, jaký byl před nehodou? Ne, to si opravdu nemyslím,“ dodal.

Před několika dny navštívil Schumachera jeho bývalý stájový šéf z Ferrari a přítel Jean Todt, se kterým zažil v F1 nejúspěšnější léta.

„Pořád bojuje. Bože, víme, jak ho ta hrozná a nešťastná nehoda při lyžování postihla a jaké mu způsobila problémy. Ale jeho úžasná žena při něm stojí. Má u sebe děti, zdravotní sestry a my mu můžeme popřát jen to nejlepší. Jakmile bude možné, abych pro něho něco mohl udělat, hned tak učiním,” uvedl Todt.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Politika

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám

Komentátoři: Další příšerný omyl Janka Kroupy. Hamáček se do toho ale uvrtal trochu sám

Konstrukce příběhu, v němž chtěl ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD) v Rusku vyměnit kauzu Vrbětice za dodávku milionů vakcín Sputnik V, je absurdní a nedává logiku. V pořadu Zprávy plus na CNN Prima NEWS se na tom shodli političtí komentátoři Petr Holec a Petr Kolář. Hamáček se však do problémů podle nich uvrtal sám tím, že vypustil do světa několik verzí příběhu.

Pirk: Chci operovat, dokud budu moct. Na kliniku dohlédnu i z nebe nebo pekla
Hrozba z vesmíru: Experti odhadli místo dopadu čínské rakety. Kdo by se měl obávat?
Zaměstnanci doma až čtyři dny v týdnu. Sněmovna schválila nová pravidla kurzarbeitu
Kellnerová se po smrti otce vrací k závodění. Čeká ji důležitá generálka před OH
reklama
reklama
Desetikoruna se vydražila za 230 tisíc. Jak vzácnou minci poznáte od ostatních?

Aukce

Domácí zpravodajství

ANO se dál propadá. Babiše drtí Piráti a STAN, posílila i ČSSD
Další články
reklama
reklama