reklama

Schumacher byl přemístěn do vily za 730 milionů. Neurochirurg mu moc šancí nedává

Bývalý pilot formule 1 a sedminásobný mistr světa Michael Schumacher má nový domov pro svoji náročnou rekonvalescenci. Už se nadále neléčí ve Švýcarsku, ale na španělském ostrově Mallorca. Podle španělských médií nyní leží v honosném sídle, které dříve patřilo majiteli fotbalového Realu Madrid Florentinu Pérezovi. Schumacher se zotavuje z fatální nehody na lyžích. Podle uznávaného neurochirurga se už nikdy plně neuzdraví. O jeho zdravotním stavu promluvila také modelka a exmanželka Flavia Briatoreho Elisabetta Gregoraciová.

reklama

Luxusní vilu na největším z Baleárských ostrovů před dvěma lety koupila Schumacherova žena Corinne za obří částku 730 milionů korun. Původní úmysl byl takový, že v ní bude trávit dovolenou se svými dětmi. Nedávno měl být podle listu Diario de Mallorca do sídla přemístěn sám Michael Schumacher. Mohutný komplex, který zahrnuje rozsáhlou zahradu, dva bazény nebo heliport, leží na jihozápadě Mallorky poblíž města Andratx. Celý pozemek má údajně rozlohu 15 000 čtverečních metrů.

Někdejší vládce formule 1 bojuje o návrat do normálního života od prosince 2013, kdy při lyžování ve francouzských Alpách nešťastně upadl na kámen a zásadně si poškodil mozek. Proto je na lůžku odkázaný na pomoc ostatních. Doposud se Schumacher zotavoval ve velkém rodinném domě u švýcarského Ženevského jezera.

Je vzhůru, ale komunikuje jen očima

Informací o zdravotním stavu 51letého Němce je poskrovnu – rodina se snaží veškeré zprávy  o Schumacherovi udržet v naprosté tajnosti. Muž, jenž si na závodních okruzích vyjezdil hned sedm mistrovských titulů z královny motorsportu, by měl komunikovat pouze očima.

Informovala o tom modelka a bývalá manželka Flavia Briatoreho, italského multimilionáře, známého svým působením ve formuli 1. „Michael nemluví, komunikuje svýma očima. Mohou ho navštívit pouze tři lidé a já vím, kdo,“ uvedla Elisabetta Gregoraciová v italské verzi reality show Big Brother. Potvrdila, že se Schumacher přestěhoval do vily ve Španělsku.

Minulý týden o něm promluvil uznávaný neurochirurg Erich Riederer. Ve své prognóze nebyl příliš optimistický. „Myslím, že se nachází ve vegetativním stavu. Je vzhůru, ale nereaguje. Dýchá, jeho srdce bije, možná si dokáže i sednout a s dopomocí udělat pár malých krůčku. Ale to je vše, nic víc,“ řekl Riederer francouzské televizi TMC. „Tohle je podle mě pro něj maximum. A jestli ještě existuje šance vidět ho takového, jaký byl před nehodou? Ne, to si opravdu nemyslím,“ dodal.

Před několika dny navštívil Schumachera jeho bývalý stájový šéf z Ferrari a přítel Jean Todt, se kterým zažil v F1 nejúspěšnější léta.

„Pořád bojuje. Bože, víme, jak ho ta hrozná a nešťastná nehoda při lyžování postihla a jaké mu způsobila problémy. Ale jeho úžasná žena při něm stojí. Má u sebe děti, zdravotní sestry a my mu můžeme popřát jen to nejlepší. Jakmile bude možné, abych pro něho něco mohl udělat, hned tak učiním,” uvedl Todt.

Tagy:

Hlavní zprávy

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura
360°

Vláda má diktátorské manýry. Omezuje práva lidí a jde proti ústavě, zlobí se Okamura

Pandemický zákon je jen nouzový stav pod novým názvem, porušuje ústavní práva. Současná vláda sáhla po totalitních manýrech, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS šéf hnutí SPD Tomio Okamura. Pokud novela zákona projde dolní komorou, obrátí se podle svých slov na Ústavní soud. Poslanec a lékař Tom Philipp (KDU-ČSL) ale taková nařčení odmítl a upozornil, že není problém platnost pandemického zákona zkrátit, pokud se situace v ČR zlepší.

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci
Koronavirus

Záhadný omikron. Mutace měla vymřít, místo toho se šíří po celém světě, nechápou vědci

Omikron se šíří po světě a nevídaným tempem infikuje více lidí než jakákoliv koronavirová varianta před ním. Vlády řady zemí hledají odpovědi, jak masivní nástup viru zastavit. Vědci se mezitím snaží najít odpověď na něco jiného. Podle nové studie vypracované mezinárodní skupinou expertů se totiž omikron skládá z rekordního množství mutací, což by neměl virus vůbec přežít. Místo toho se však omikronu na naší planetě nadmíru daří.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna na CNN Prima NEWS i přímo zde v tomto článku. Ve 22:30 bude první hodina diskuze mimořádně odvysílána na Primě.

reklama

Domácí zpravodajství

V Česku se začíná šířit zmutovanější potomek omikronu. Odkud se nová varianta vzala?

Koronavirová varianta omikron v Česku bleskurychle vytlačila předchozí deltu, zhruba 95 procent všech pozitivních testů v zemi připadá právě na variantu, která se v listopadu rozšířila z Jihoafrické republiky. Jenže ve stejný měsíc se objevila i nová varianta BA.2, se kterou se trápí zejména v Dánsku a Británii a na kterou už narazili i experti v Česku.

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

reklama