reklama

Schumacher byl přemístěn do vily za 730 milionů. Neurochirurg mu moc šancí nedává

Michael Schumacher se už nezotavuje ve Švýcarsku, ale v honosném sídle na ostrově Mallorca.
Foto: Profimedia

Bývalý pilot formule 1 a sedminásobný mistr světa Michael Schumacher má nový domov pro svoji náročnou rekonvalescenci. Už se nadále neléčí ve Švýcarsku, ale na španělském ostrově Mallorca. Podle španělských médií nyní leží v honosném sídle, které dříve patřilo majiteli fotbalového Realu Madrid Florentinu Pérezovi. Schumacher se zotavuje z fatální nehody na lyžích. Podle uznávaného neurochirurga se už nikdy plně neuzdraví. O jeho zdravotním stavu promluvila také modelka a exmanželka Flavia Briatoreho Elisabetta Gregoraciová.

reklama

Luxusní vilu na největším z Baleárských ostrovů před dvěma lety koupila Schumacherova žena Corinne za obří částku 730 milionů korun. Původní úmysl byl takový, že v ní bude trávit dovolenou se svými dětmi. Nedávno měl být podle listu Diario de Mallorca do sídla přemístěn sám Michael Schumacher. Mohutný komplex, který zahrnuje rozsáhlou zahradu, dva bazény nebo heliport, leží na jihozápadě Mallorky poblíž města Andratx. Celý pozemek má údajně rozlohu 15 000 čtverečních metrů.

Někdejší vládce formule 1 bojuje o návrat do normálního života od prosince 2013, kdy při lyžování ve francouzských Alpách nešťastně upadl na kámen a zásadně si poškodil mozek. Proto je na lůžku odkázaný na pomoc ostatních. Doposud se Schumacher zotavoval ve velkém rodinném domě u švýcarského Ženevského jezera.

Je vzhůru, ale komunikuje jen očima

Informací o zdravotním stavu 51letého Němce je poskrovnu – rodina se snaží veškeré zprávy  o Schumacherovi udržet v naprosté tajnosti. Muž, jenž si na závodních okruzích vyjezdil hned sedm mistrovských titulů z královny motorsportu, by měl komunikovat pouze očima.

Informovala o tom modelka a bývalá manželka Flavia Briatoreho, italského multimilionáře, známého svým působením ve formuli 1. „Michael nemluví, komunikuje svýma očima. Mohou ho navštívit pouze tři lidé a já vím, kdo,“ uvedla Elisabetta Gregoraciová v italské verzi reality show Big Brother. Potvrdila, že se Schumacher přestěhoval do vily ve Španělsku.

Minulý týden o něm promluvil uznávaný neurochirurg Erich Riederer. Ve své prognóze nebyl příliš optimistický. „Myslím, že se nachází ve vegetativním stavu. Je vzhůru, ale nereaguje. Dýchá, jeho srdce bije, možná si dokáže i sednout a s dopomocí udělat pár malých krůčku. Ale to je vše, nic víc,“ řekl Riederer francouzské televizi TMC. „Tohle je podle mě pro něj maximum. A jestli ještě existuje šance vidět ho takového, jaký byl před nehodou? Ne, to si opravdu nemyslím,“ dodal.

Před několika dny navštívil Schumachera jeho bývalý stájový šéf z Ferrari a přítel Jean Todt, se kterým zažil v F1 nejúspěšnější léta.

„Pořád bojuje. Bože, víme, jak ho ta hrozná a nešťastná nehoda při lyžování postihla a jaké mu způsobila problémy. Ale jeho úžasná žena při něm stojí. Má u sebe děti, zdravotní sestry a my mu můžeme popřát jen to nejlepší. Jakmile bude možné, abych pro něho něco mohl udělat, hned tak učiním,” uvedl Todt.

K tématu

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Obama ostře kritizoval Trumpa: Neochrání nás, vždyť ani nedokáže ochránit sám sebe

Že do rozhodujícího dne amerických prezidentských voleb zbývá už jen týden a půl, připomněla i politicky rušná sobota, v níž o sobě dali vědět současný prezident Donald Trump i bývalý prezident Barack Obama. Oba tak učinili ve státě, který tradičně hraje ve volebním klání naprosto zásadní roli – na Floridě. Zatímco současný šéf Bílého domu v předčasném termínu odvolil (a pochlubil se tím, že zvolil sám sebe), ten bývalý se proti němu silně vymezil. Emocemi nabitá předvolební kampaň v nebývale rozdělených Spojených státech se blíží do svého dramatického finále. A my pro vás situaci sledujeme přímo na místě.

Koronavirus

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Většina Čechů se koronaviru bojí. Skoro polovina obyvatel se už s nemocí setkala

Mezi Čechy roste strach z pandemie koronaviru. Uvádí to společný projekt výzkumných agentur s názvem National Pandemic Alarm. Vyplývá z něj, že nadpoloviční většina Čechů se na vývoj pandemie dívá pesimisticky. Češi se navíc nepříliš kladně vyjadřují směrem k očkování proti nemoci COVID-19. Do výzkumu se kromě Čechů zapojili i Slováci, Poláci, Maďaři a Bulhaři.

reklama
Ozbrojenci v Kamerunu zaútočili na školu, zabili nejméně osm dětí
Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna
Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy
reklama
reklama
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Vláda

Domácí zpravodajství

Je to komické. K porušení nařízení nedošlo, hájí ombudsman Křeček Prymulu
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Další články
reklama
reklama