reklama

Sprostý Fiala? Uctivý profesor řekl, co si myslí. Polidšťuje ho to, chválí Ringo Čech

Několikahodinové jednání poslanců před hlasováním o důvěře nové vládě bylo podle hudebníka a někdejšího poslance Františka Ringo Čecha spíše k smíchu než k pláči. Dění v Poslanecké sněmovně glosoval v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Premiéra Petra Fialu (ODS) pak nepřímo pochválil za vulgární výrok, který zachytily sněmovní mikrofony.

reklama

Poslanci před finálním hlasováním o důvěře jednali rekordních téměř 24 hodin. Důvodem byly zejména dlouhé monology ze strany členů opozičních hnutí ANO a SPD.

„Mám radost, že to mělo od začátku komický nádech. Je to spíš k smíchu než k pláči. Něco podobného si nepředstavíte, když jdete do voleb. Vidíte jen vítězství a pýchu. Najednou bác a sedíte s lidmi, které nemáte rádi a polovina z nich jsou hlupáci a ignoranti. Pouze 20 procent poslanců je superkvalitních, ostatní je šunt. Nejvíc mně vadilo, že všichni řekli totéž a hůře než ten první,“ kritizoval Ringo Čech, který byl poslancem v letech 1996 až 1998.

Profesor Fiala plný emocí

Podle politologa Jana Kubáčka se viditelně změnily role, nová opozice bude nemilosrdná a tvrdá. „Byly tam komické souboje, mezi Babišem a Okamurou se bojovalo o lídra opozice. Vykopaly se frontové linie, teď se bude jen navazovat,“ míní politolog.

Herec Pavel Nový pak viděl vše úplně jednoduše. „Opozice vždycky vládu zlobí. Dozvěděli jsme se, že to pana Fialu s*re, to je tak všechno,“ prohlásil. Narážel tak na výrok premiéra, který v jednu chvíli mimo hlavní sněmovní dění utrousil: „Mě už to taky s*re.“ I když byl v tu chvíli v lavici, výrok zachytily kamery a mikrofony v sále. „Pan premiér je jen člověk a občas mu neveřejně něco ujede,“ komentoval výrok pro CNN Prima NEWS mluvčí vlády Václav Smolka.

„Polidšťuje ho, že to řekl. Uctivý profesor najednou vyřkl, co si myslí. Jsou to pro něj plusové body. Neovládl své emoce, to je lidské,“ zhodnotil incident Ringo Čech. Také podle Kubáčka tím Fiala neztratil. „Mnozí ho měli za člověka bez emocí. Najednou ukázal, že se umí naštvat. Mnohé spíš překvapil a získal sympatie,“ konstatoval.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), který v daný moment vedle Fialy seděl, na Twitteru uvedl, že premiéra štvala absence některých členů vlády na jednání. Premiér se posléze za svá slova omluvil. „Omlouvám se těm, kterých se můj výrok dotkl,“ zaznělo ve vystoupení.

Podle Ringo Čecha Fiala obstál i ve svých klasických projevech. „Dělá na mě dobrý dojem. Chová se profesorsky, uvidíme, jak to zvládne,“ dodal.

Tagy:
Petr Fiala poslanci Poslanecká sněmovna Jan Kubáček vláda důvěra Pavel Nový vulgarita František Ringo Čech Co Čech, to politik!

Hlavní zprávy

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi
Miloš Zeman

Začal jsem chodit, prozradil Zeman. Zkritizoval Pekarovou kvůli výroku o Orbánovi

Potěším vás, začal jsem chodit. S pomocí hole v levé ruce a bodyguardem, který mě drží za pravou ruku. V rozhovoru pro Frekvenci 1 to prozradil prezident Miloš Zeman s tím, že je nadále na vozíku, ale udělá alespoň několik kroků. Ve svém vyjádření si však neodpustil kritiku na účet předsedkyně Sněmovny Markéty Pekarové Adamové (TOP 09) kvůli jejímu výroku o Viktoru Orbánovi.

Konec testů. Bez očkování nebudou smět Francouzi ani do kina, ani do vlaku

Francouzský parlament v neděli schválil zákon, který znemožní neočkovaným lidem vstup do restaurací, kulturních a sportovních zařízení či dálkových dopravních spojů. Informovaly o tom zahraniční tiskové agentury. Ve Francii se nyní šíří vysoce nakažlivá koronavirová varianta omikron, za uplynulý den přibylo v této zemi se 67 miliony obyvatel 278 129 nových případů infekce.

Vondráček: Farský nám zavařil. Jeho odlet odneseme všichni, dopadne na Sněmovnu

Poslanec Jan Farský (STAN) nám svým odletem do USA zavařil, dopadne to na nás všechny a odnese to i Sněmovna, varoval v pořadu Partie Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS bývalý šéf Sněmovny Radek Vondráček (ANO). Farský do USA odletěl na půlroční stáž, přesto zůstal poslancem. Podle šéfa klubu SPD Radima Fialy je to faul na voliče. Farský ale slíbil, že z USA bude svou práci vykonávat a do Česka bude létat na důležitá hlasování.

reklama

Domácí zpravodajství

Ryby měly spálené bělmo a pěnu u úst. Rybáři vytáhli z Labe stovky mrtvých zvířat

Na Labi pod výtokem z papíren Mondi ve Štětí na Litoměřicku zaznamenali rybáři hromadný úhyn ryb, včetně trofejních kusů. Z řeky už jich vytáhli stovky kil. Přímo na místě Česká inspekce životního prostředí odebrala vzorky vody, ze kterých se bude zjišťovat, jaká látka a odkud ryby otrávila. Výsledky by měly být známé příští týden. Rybáři předpokládají, že další uhynulé kusy se nacházejí dál po proudu.

Protesty proti opatřením v Plzni: Odpůrci zaplnili půlku náměstí, demonstrovali i lékaři

Odpůrci opatření proti šíření covidu a povinného očkování vybraných profesí a lidí nad 60 let v neděli odpoledne zaplnili téměř polovinu plzeňského náměstí Republiky. Akce s názvem „Devět kroků ke svobodě. Probudíme Plzeň?“ začala před 14:00. Policie dosud nezaznamenala narušení veřejného pořádku. Akci pořádala iniciativa Chcípl PES, která organizuje demonstrace po celém Česku.

reklama