reklama
CNN Prima News poslanci

poslanci

Výpis příspěvků ke štítku „poslanci“

Sněmovna obnovila bonus pro lidi v karanténě. Ošetřovné budou dostávat i příbuzní

1. prosince 2021 17:01

Poslanci ve středu opět schválili takzvanou izolačku. Lidé v karanténě budou dostávat bonus 370 korun k příspěvku k nemocenské,. Sněmovna také obnovila krizové ošetřovné a odhlasovala, že za děti do 10 let by mohli pobírat ošetřovné i příbuzní. Poslanci ve středu schválili i kompenzační bonus pro podnikatele, společníky malých firem a osoby pracující na dohodu. Umožnili souběh s dalšími podporami.

Ringo Čech: Senátorská cháska se Zemana bála. Pak ho v nemocnici chtěla roztrhat na kusy

16. listopadu 2021 20:40

Hudebník František Ringo Čech se ostře pustil do zákonodárců, kteří kvůli zdravotnímu stavu prezidenta Miloše Zemana v říjnu zvažovali aktivaci článku 66 Ústavy. „Nejdřív ho chtěli roztrhat na kusy, možná vyvléci z nemocnice. A teď je to pro ně najednou zase pan prezident,“ řekl umělec v pořadu Co Čech, to politik! na CNN Prima NEWS. Že byly postoje některých senátorů a poslanců unáhlené, si myslí i druhý host debaty, herec Vítězslav Jandák.

Bývalá asistentka Rakušana a nová poslankyně: Sněmovna byla jako první den ve škole

9. listopadu 2021 07:55

První den v Poslanecké sněmovně byl jako první den na nové škole, uvedla v rozhovoru pro CNN Prima NEWS nová poslankyně a bývalá asistentka šéfa STAN Víta Rakušana Barbora Urbanová. Ta byla z dvanáctého místa na středočeské kandidátce vykroužkovaná až do dolní komory Parlamentu. Piráti jí to vyčítají. Přiznala, že kvůli tomu prožila těžké období a chce dokázat, že do Sněmovny patří.

Černochová se stane českou Merkelovou. Piráti budou opozicí ve vládě, myslí si politolog

28. října 2021 13:46

Po volbách do Poslanecké sněmovny se koalice Pirátů a Starostů začíná hašteřit. Boj přišel zejména o ministerská křesla – první jmenovaní se čtyřmi křesly totiž požadují hned tři posty. Podle politologa Jana Kubáčka je pravděpodobné, že dosáhnou svého. „Nebude se ale hrát jen o počet, ale i typ resortu,“ podotkl v pořadu 360°. Dodal, že Piráti se po českém předsednictví EU stanou „opozicí ve vládě“.

Ministři náhradníky v Parlamentu mít nebudou, rozhodl Senát a dal zelenou korespondenční volbě

26. října 2021 16:13

Zavedení dobrovolného klouzavého mandátu pro ministry z řad poslanců Senát v úterý zamítl. Možnost členů vlády předat poslanecký mandát i dočasně náhradníkům tak poslaneckou ústavní novelou zatím uzákoněna nebude. Senát rozhodoval také o možnosti volit v některých případech ze zahraničí korespondenčně nebo o pravomocech NKÚ.

reklama