CNN Prima News poslanci

poslanci

Výpis příspěvků ke štítku „poslanci“

Kyblík žluči, vzkázala Pekarová Babišovi. Ukradla jste chudákovi „Kaldovi“ stranu, reagoval

Jako v zoologické zahradě. Tak by se dal popsat vyhrocený začátek pátečního jednání poslanců, které odstartovala dlouhá šňůra hádek, urážek a osobních útoků. Obzvlášť ostrá výměna slov proběhla mezi předsedkyní Sněmovny Markétou Pekarovou Adamovou (TOP 09) a šéfem hnutí ANO Andrejem Babišem. Někdejší premiér ji osočil z toho, že „ukradla chudákovi Kaldovi stranu“, čímž odkazoval na spoluzakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska. „Mě soud na rozdíl od vás ani jednou neuznal vinnou z toho, že bych někde lhala,“ vrátila mu Pekarová případ, kdy se Babiš musel omlouvat Kalouskovi.

Nehorázně lžete, sepsula Kovářová hnutí ANO. V Dozimetru nejde jen o telefon, řekl Juchelka

Kvůli Dozimetru padala v Partii Terezie Tománkové ostrá slova. Místopředsedkyně Poslanecké sněmovny Věra Kovářová se ohradila proti výrokům členů hnutí ANO, které chce kauzu projednat v plénu. „Musím odmítnout výrazy vašeho předsedy Andreje Babiše o mafiánských strukturách. To už skoro souvisí s křivým obviněním. Jak je možné, že vyslovuje tak nehorázné lži bez důkazů?“ rozčílila se ve vysílání CNN Prima NEWS. Poslanec ANO Aleš Juchelka poznamenal, že nejde zdaleka jen o šifrovaný telefon ministra vnitra Víta Rakušana. „Je to velmi nebezpečná kauza, která prorůstá do nejvyšších pater politiky,“ navázal na téma zákonodárce z hnutí ANO.

Odloženo. Ani po pěti hodinách se nehlasovalo o vládním balíčku, v pořadníku je 50 poslanců

Boj o konsolidační balíček hned tak neskončí. Ani ve středu na finální hlasování nedošlo, schůze byla po pěti hodinách řečnění odložena na říjen. Už páteční jednání dolní komory naznačilo, že zákonodárce čeká dlouhý den plný monologů. Ke slovu se v praxi dostali jen poslanci s přednostními právy – předseda SPD Tomio Okamura mluvil „jen“ necelé dvě hodiny, šéf ANO Andrej Babiš si naproti tomu k řečnickému pultíku přinesl fialového plyšáka. Ve středu už sice mluvili i řadoví poslanci z opozičních subjektů, přesto je ale do rozpravy přihlášeno ještě několik desítek zákonodárců.

Fiala je zlý fialový Mimoň. Lže a ničí naši zemi, řekl Babiš a vyhlásil soutěž o plyšáka

Vládní konsolidační balíček čeká ještě dlouhá cesta. Páteční jednání Sněmovny se neslo spíše ve znamení dlouhých monologů poslanců s přednostními právy, rozprava tak byla přerušena do středeční mimořádné schůze. Řečnický pultík si pro sebe urvali zejména šéf SPD Tomio Okamura, který připomněl několik starých českých přísloví, a předseda ANO Andrej Babiš, jenž pro změnu ukázal „fialového Mimoně“ coby odkaz na premiéra Petra Fialu (ODS). Oba mluvili téměř dvě hodiny.

Sledujte Partii: Velká politická debata s Richterovou, Vondrou, Knotkem a Hrnčířem

Boj o rozpočet, úspory i pozornost ve Sněmovně. V pořadu Partie Terezie Tománkové budou na tato témata debatovat ministr pro evropské záležitosti Martin Dvořák z hnutí STAN a předseda sněmovního ústavně-právního výboru Radek Vondráček z hnutí ANO. Ve druhé části bude pokračovat velká politická diskuse čtyř zástupců různých politických stran a hnutí. Pořad můžete sledovat v neděli v 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Babiš se při obstrukci přiznal k „vypovídávání“, připomněl expert. Zmínil i velký cirkus

Andrej Babiš si ve Sněmovně vykládá, co chce. Sám přiznal, že konkrétní body k programu schůze předloží, až se „vypovídá“. Slova šéfa hnutí ANO připomněl v pořadu Zprávy PLUS na CNN Prima NEWS komentátor Českého rozhlasu PLUS Petr Hartman. Uznal také, že obstrukce mohou sloužit jako legitimní nástroj rozpravy nad zákonodárnými procesy, ale vzápětí pronesl, že mohou vést při nedodržení jednacího řádu až k vypnutí mikrofonu a „velkému cirkusu“. Nadměrné využívání této možnosti vyčetl opozici i komentátor Lidových novin Petr Kamberský.

Poslanci podpořili novelu zákona, má řešit nedostatek léků. Ať Válek rezignuje, žádá opozice

V dolní komoře panovalo dusno. Na mimořádné schůzi, kterou svolali koaliční zákonodárci, bylo od 10:00 na programu 12 bodů, jednání se ale protáhlo do půl jedenácté večer. Šéf hnutí SPD Tomio Okamura mluvil hodinu a vyzval premiéra Petra Fialu (ODS) na duel v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. V plénu poslanci schválili nový energetický zákon i zvýšení rodičovského příspěvku, ačkoliv mu předcházela dlouhá rozprava a neshody. Večer prošla také novela zákona, která má řešit nedostatek léků, podle opozice to ale nestačí.

Vládní pětikoalice prosadila přísnější důchody. Boj trval tři dny, opozice zuří

Boj o sporné změny v důchodech je u konce. Vládní pětikoalice přehlasovala opozici a prosadila novelu zákona, která mimo jiné zpřísní předčasný odchod do penzí a sníží valorizace. Předcházely tomu projevy poslanců s přednostním právem, řadoví zákonodárci se ke slovu dostali až na samotný závěr. Vládní strany i přes protest opozice schválily pevný čas hlasování o důchodové novele, hnutí ANO a SPD proto označilo kroky pětikoalice za totalitní. Samotný start sněmovní schůze doprovázely hádky, bouchání do lavic i vypínání mikrofonů.

Hádka ve studiu. Je štěstí žít v Česku, tvrdí Skopeček. Roztáhněte si záclony, opáčil Fiala

Prázdninové vysílání CNN Prima NEWS bylo svědkem vyhrocené hádky. Do ostré výměny slov se pustili místopředseda Poslanecké sněmovny Jan Skopeček (ODS) a šéf zákonodárců hnutí SPD Radim Fiala. Nejdříve se přeli, zda by se vláda měla skládat především z expertů, posléze se pohádali na téma, jak špatně na tom je Česká republika jako celek. „Jsme bezpečnou zemí, ve které je štěstí žít,“ nechal se slyšet Skopeček. „Žijete v bublině, roztáhněte si záclony,“ oponoval Fiala.