reklama

Babiš se ostře obul do Válka: Ve vládě je největší komik. Baví nás, jak je mimo

Poslanec a bývalý premiér Andrej Babiš (ANO) se v Hlavních zprávách na CNN Prima NEWS ostře pustil do ministra zdravotnictví Vlastimila Válka (TOP 09). „Je to pro nás největší komik ve vládě,“ prohlásil. Zkritizoval i to, že Válek chce do správní rady VZP bývalého ministra financí Miroslava Kalouska.

reklama

Vláda ve středu žádá ve Sněmovně o důvěru a jednání to je velmi dlouhé. Babiš během své řeči Válkovi kvůli „brněnskému hantecu“ doporučil tlumočníka.

„Občanům (Válek) sám řekl, že mu nikdo nerozumí, protože používá brněnský hantec. Je to pro nás největší komik ve vládě. Také řekl, že zdravotnictví bude jen pro bohaté, největšího korupčníka strká do VZP,“ narážel v rozhovoru pro CNN Prima NEWS Babiš na Válkův záměr dosadit Kalouska do funkce v radě VZP.

Sám Babiš je přitom často terčem posměchů kvůli svému vyjadřování a míchání češtiny se slovenštinou. „Akceptuji, že si lidé ze mě dělají srandu. Nejde o řeč, Válek je chaotický člověk a nemá na to, aby řídil resort. Není kompetentní,“ pokračoval Babiš v kritice.

Prosil prý premiéra Petra Fialu (ODS), aby ministra zdravotnictví ve funkci nechal. „Nás baví, jak je mimo. Všechno jsme mu připravili. Má vakcíny a očkovací centra, nakoupili jsme antigenní testy. Nejlepší by bylo, kdyby nic nedělal,“ zdůraznil.

Sprostý Fiala a dlouhé monology

Poslanci mají ve středu ve Sněmovně opravdu dlouhý den. Nová vláda totiž žádá o důvěru a opozice ve složení hnutí ANO, SPD je velmi kritická. I když má pětice vládních stran v dolní komoře pohodlnou většinu hlasů, před hlasováním je čekají hodiny vystoupení.

Ve tři hodiny odpoledne, tedy šest hodin od začátku schůze, mluvilo jen sedm poslanců a do rozpravy jich bylo stále přihlášeno 37. Projevy mají mnohdy desítky minut, zástupci opozice totiž cupují pasáže z vládního programového prohlášení. Poslanci si už také odhlasovali, že mohou jednat i po čtvrté hodině ráno. Většina z nich ale očekává hlasování „už“ kolem druhé.

Dlouhé monology v jednu chvíli rozladily i samotného premiéra Fialu. „Mě už to taky s*re,“ řekl. I když byl v tu chvíli v lavici, výrok zachytily kamery a mikrofony v sále. „Pan premiér je jen člověk a občas mu neveřejně něco ujede,“ komentoval pro CNN Prima NEWS mluvčí vlády Václav Smolka.

Ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka (KDU-ČSL), který seděl vedle Fialy, na Twitteru uvedl, že premiéra štvala absence některých členů vlády na jednání.

Tagy:

Hlavní zprávy

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů
Koronavirus

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Schillerová ležící spící. Internet si střílí z exministryně kvůli nákladům na fotografy
Sociální sítě

Schillerová ležící spící. Internet si střílí z exministryně kvůli nákladům na fotografy

Bývalá ministryně financí Alena Schillerová (ANO) se opět stala terčem internetových vtípků. Tentokrát lidé na sociálních sítích reagovali na informaci, že prezentace někdejší šéfky resortu na Instagramu a Facebooku stála miliony korun. Fotografové a kameramani si tak měli přijít na štědré odměny, což se stalo inspirací pro tradiční lidovou tvořivost – pozadu nezůstali ani Cimrmani. Vybrali jsme nejpovedenější výtvory.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Někteří poslanci TOP 09 a ODS dostali falešné SMS, že mají nastoupit do karantény

Aktualizováno

Několik poslanců koaličních stran ODS a TOP 09 v pátek obdrželo falešnou SMS zprávu o povinné karanténě kvůli kontaktu s osobou pozitivně testovanou na koronavirus. Uvedla to ODS v tiskové zprávě. Ministerstvo zdravotnictví sdělilo, že jde o evidentní podvod. Zváží další právní aspekty takové činnosti a podle toho učiní právní kroky, úřad také podá trestní oznámení.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

Šlachta: ODS si vodí Rakušana jak slepého koně. Pustil se i do Topolánka s Kalouskem

Chtějí zpolitizovat policejní složky. To je podle šéfa Přísahy a někdejšího elitního policisty Roberta Šlachty motivace vládní koalice pro výměnu policejního prezidenta. Tím se má stát po odchodu Jana Švejdara na konci března jeho náměstek Martin Vondrášek. Je to podle Šlachty přání ODS, která si ministra vnitra Víta Rakušana (STAN) vodí jako slepého koně, prohlásil ve vysílání CNN Prima NEWS. Šlachta zkritizoval také expremiéra Topolánka či exministra financí Kalouska (TOP 09).

reklama