reklama

Srdceryvné setkání: Manžel zastřelené kameramanky hledal útěchu v Baldwinově náruči

Zákaz pravých zbraní při filmovém natáčení. Takové hlasy se ozývají po tragické smrti hollywoodské kameramanky Halyny Hutchinsové. Herec a producent Alec Baldwin trénoval právě tasení zbraně směrem ke kameře, když vyšel výstřel. Režisér snímku, který byl také zraněn, vypověděl, že před zkouškou byli všichni ujištěni, že zbraň není nabitá. Kamera v okamžiku výstřelu nenatáčela.

reklama

„Záchranná služba, kde se nacházíte?“ ptala se operátorka. „Ranč Bonanza Creek. Na filmovém place máme dva lidi, kteří byli nešťastnou náhodou postřelení rekvizitní zbraní. Potřebujeme okamžitou pomoc,“ ozvala se odpověď. A nešlo o žert ani součást scénáře.

Výstřel odstartoval drama, na jehož konci je mrtvá kameramanka, zraněný režisér a zhroucený herec Alec Baldwin. Jak se ukazuje, zbraň mu připravovala 24letá zbrojířka. S tou byly údajně problémy i při natáčení The Old Way, westernu v hlavní roli s Nicolasem Cagem.

„Byla trochu nedbalá, co se týče práce se zbraněmi. Každou chvíli s nimi mávala všude kolem. Několikrát je nabíjela způsobem, který jsme považovali za nebezpečný,“ podotkl člen štábu filmu The Old Way. Sama zbrojířka Hannah Gurierret-Reedová se v jednom z rozhovorů přiznala, že si při natáčení tohoto filmu příliš nevěřila.

Zbraň si měl herec zkontrolovat sám

„Práci jsem málem nevzala. Nebyla jsem si jistá, jestli jsem už na to připravená. Ale nakonec šlo všechno hladce,“ sdělila. Jenže o jejích schopnostech měli pochyby i členové štábu Baldwinova filmu Rust. Asistent režie ale ani přes jejich naléhání nezakročil. Bezpečnostní experti i lidé z branže se teď přou o to, kdo je za smrt kameramanky zodpovědný. Podle některých nese podíl viny i samotný Baldwin.

„Zbraň si musíte zkontrovat sami. Je to tragédie,“ komentoval incident herec Harvey Keitel. Herečka Rosanna Arquettová podotkla, že v současné době již existuje řada počítačových efektů. Pokud by se použily, nemuselo možná k takové tragédii dojít. „Víte, je to absurdní. Nevím, jak se to stalo, je to prostě hrozné,“ dodala.

Herec Ray Liotta dodal, že pokud někdo z herců pracuje na place se zbraní, tak jsou vždy všichni ubezpečeni, že zbraň není nabitá. „Pokud vím, tak to vždy zkontrolují, abyste viděli, že to není nabité. Ukážou to i člověku, na kterého míříte. Ukážou to produkci. Zkrátka předvedou všem, kteří tam jsou, že není funkční,“ řekl.

Alec Baldwin se mezitím sešel a objal s manželem a synem zastřelené kameramanky. Za její neúmyslné zabití by mohl skončit až na rok a půl ve vězení. A na internetu už vznikají petice za úplný zákaz opravdových zbraní při natáčení.

Tagy:
rodina zbraň střelba tragédie režisér herec natáčení smrt kameramanka Alec Baldwin Halyna Hutchinsová

Hlavní zprávy

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl
Politika

Paroubek pomýšlí na post prezidenta. Ty, co chtějí kandidovat, si tam nepřeji, řekl

Současná situace může být pro ČSSD počátkem konce, tvrdí bývalý šéf strany Jiří Paroubek. „Záleží na tom, kdo se teď zmocní vedení. Pokud to bude Jana Maláčová a vezme si k sobě pár schopných lidí, myslím si, že naděje je. Pokud se ale toho zmocní lidé řízeni Pochem nebo Chovancem, to znamená Petříček, Šmarda a takováto parta, bude to konec,“ řekl bývalý premiér Paroubek v rozhovoru pro CNN Prima NEWS. Zároveň připustil, že je ochotný se ucházet o post hlavy státu.

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Kolonoskopie: Jsou na světě příjemnější věcí, ale může vám zachránit život, říká lékař

Nádor tlustého střeva, který stejnou měrou postihuje muže i ženy, patří mezi nejčastější typy rakoviny v Česku. Mnoho lidí prvotní příznaky banalizuje a zaměňuje jejich projevy s hemoroidy. Onkolog Jiří Tomášek upozorňuje, že objeví-li se krev ve stolici, je vhodné raději navštívit lékaře a vyloučit vážnější příčinu krvácení. Jaké jsou další příznaky karcinomu tlustého střeva a na jaká preventivní vyšetření mají lidé nárok?

Jak funguje mRNA vakcína? S DNA se ani nepotká, podívejte se na vysvětlující video

Řada lidí má nadále obavu z nového typu mRNA vakcín, mezi které patří i očkovací látky od společností Pfizer a Moderna. Společnost The Vaccine Makers Project proto představila velmi přehledné video, které se snaží obavy vyvrátit a přiblížit, jakým způsobem vakcíny ve skutečnosti fungují. Ukazují, že očkovací látka nijak nemění DNA, ale pouze učí imunitní systém vytvářet si protilátky.

reklama

Domácí zpravodajství

Husté sněžení způsobilo na některých místech dopravní kalamitu. A potíže budou i v pondělí

Kvůli hustému sněžení v neděli na některých místech České republiky silně kolabovala doprava. Kalamitu způsobil sníh například v Jihomoravském či Olomouckém kraji. A ani v pondělí na tom nebudeme o moc lépe. Na většině území Česka stále hrozí náledí a zmrazky, pokud zmrzne roztátý sníh, kterého do večera napadne někde až 15 centimetrů. Výstraha Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) platí do pondělního poledne, netýká se západu země.

Monika snila o vlastní cukrárně, ale našli jí nádory na mozku. Rodina žádá o pomoc

Málokoho potká v životě větší smůla než devatenáctiletou Moniku Šmahajavou. Před dvěma a půl lety ji trápily zhoršující se bolesti hlavy, magnetická rezonance přinesla drsnou diagnózu: dva nádory na mozku. Dívka podstoupila sedmihodinovou operaci, která bohužel nevyšla. Od té doby statečně bojuje s návratem do běžného života, i přes intenzivní snahu je však stále ležící, špatně mluví, hýbe se velmi omezeně. Moničina rodina se nevzdává, jen žádá o pomoc.

Stodolní, 22.00: Vztek na odmítače, návrat výdejních oken a disko jako uzavřená akce

Slavná ostravská ulice, která údajně nikdy nespí, šla v pátek do hajan v deset večer. Mohla za to nová vládní opatření, kvůli kterým byli hosté vyhnáni z podniků nejpozději ve 22 hodin. A vzápětí na zasněžené Stodolní spílali neočkovaným. „My jsme zodpovědní, odmítači nám ale ode dneška kazí noční zábavu,“ shodli se třeba Vojta, Kamil, Tomáš a Robin před barem Harley's Retro. Za rohem v podniku High Five dál hřímala soukromá diskotéka. A znova se otevřela výdejní okénka, i když jen dvě v celé zábavní čtvrti.

reklama