reklama

Šťastný konec příběhu o okradené ženě na vozíku. Ve sbírce se vybralo už přes 100 tisíc

Příběh okradené handicapované prodavačky na libereckých adventních trzích má přece jen šťastný konec. Policie sice pachatele zatím nenašla, lidé ale neziskové organizaci Tulipán, která dává práci zdravotně postiženým včetně okradené ženy Zuzany, poslali už přes sto tisíc korun.

reklama

Po odvysílání reportáže na televizi Prima a zveřejnění čísla sbírkového účtu na webu CNN Prima NEWS začaly chodit příspěvky z celé republiky. Lidé posílali peníze a také vzkazy, často velmi osobní pro paní Zuzanu, přáli jí hodně sil a aby všechno zvládla,“ řekla vedoucí sdružení Tulipán Šárka Feige.

Prodavačka Zuzana Sipplová, která je upoutaná na invalidní vozík, se chystala několik dnů před Vánoci po skončení trhů na cestu domů. Asistentka jí pomáhala najet na plošinu do speciálního auta, batoh s tržbou a elektronikou zůstal na chvíli ležet na zemi ve stánku.

„V té nepozorované chvíli prostě někdo přišel a ten batoh odnesl. Měla tam čtecí zařízení na kódy s tiskárničkou účtenek. To jí velmi pomáhá při prodeji, protože se osamostatňuje. Nemusí pak žádat o pomoc kolegyni,“ popsala Šárka Feige.

Nezisková organizace zaměstnává lidi s postižením, kteří vyrábějí především upomínkové předměty z keramiky. V předvánočním čase jsou tržby nejvyšší. Ten den ve stánku v centru Liberce utržili sedm tisíc korun. I ty byly v batohu.

„Je to samozřejmě velmi nepříjemné, protože tyto peníze používáme pro nákup materiálu, aby další handicapovaní mohli vyrábět nové krásné výrobky,“ dodala krátce po odcizení Šárka Feige. Pro Zuzanu Sipplovou byla předvánoční krádež šokem, ze kterého se jen těžko vzpamatovávala.

„Chtěla bych tomu zloději vzkázat, ať si batoh i moje osobní věci, co v něm byly, klidně nechá, ale ať vrátí tu tiskárnu se čtečkou, ty jsou pro Tulipán velmi důležité,“ žádala tehdy žena. Ve zloději se sice svědomí nepohnulo, ale diváci i čtenáři CNN Prima NEWS ukázali, že mají srdce otevřená. Hromadně tak začali přispívat na veřejnou sbírku, kterou Tulipán vytvořil.

„Sto tisíc korun je neuvěřitelná částka, všem moc děkuji. Zvlášť v dnešní době, kdy to nikdo nemá jednoduché, jsem opravdu za tu štědrost vděčná,“ svěřila se Sipplová. Organizace jí chce koupit také kompenzační pomůcky. Zbytek peněz využije Tulipán na nákup materiálu do dílen.

Po zloději z adventních trhů policisté stále pátrají, na kamerových záznamech zatím nikoho podezřelého nenašli, a tak se obracejí s žádostí o pomoc na možné svědky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě
Zahraničí

Tým vedený českým vědcem objevil unikátního živočicha. Žije na jediném místě na světě

Mezinárodní tým vedený českým vědcem Josefem Bryjou nalezl a popsal nový druh hlodavce – myš harennskou. Tyto myši žijí jen v horských lesích Etiopské vysočiny. Studii o drobném savci publikoval časopis Organisms Diversity & Evolution, uvedli zástupci Akademie věd ČR (AV). Tým tvoří vědci z Ústavu biologie obratlovců AV, Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích a Severtsovova ústavu Ruské akademie věd.

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů
Koronavirus

Do vězení půjdu s hrdostí, říká Kubkův stalker. Pekarová chce víc stíhání dezinformátorů

Známí antivaxeři Jana Peterková a Patrik Tušl odmítají nejen očkování, ale i obvinění ze strany policie, která je stíhá kvůli dezinformacím a stalkingu. Zatímco bývalá reportérka podle vyšetřovatelů opakovaně lhala o covidové situaci i účincích vakcín, Tušl zase pronásledoval známé osobnosti boje s pandemií. Oba dva si za své výstupy na sociálních sítích nechali platit od svých podporovatelů.

Osmitýdenní holčička zemřela s více než 60 zlomenými kostmi. Rodiče jsou už ve vězení

Velkou Británií otřásá další případ krutého týrání dítěte. Teprve osmitýdenní Aminy-Faye Johnsovou její rodiče dlouhodobě trýznili. Na konci dubna v roce 2019 dívenka přestala dýchat a ani přes snahu lékařů se ji nepodařilo oživit. Po následném rentgenu se zdravotníkům naskytl šokující snímek, holčička měla přes 60 zlomenin. Nyní byli její rodiče odsouzeni k pobytu za mřížemi.

Přibývá opakovaných nákaz covidem. I po prodělání se očkujte třetí dávkou, vybízí Chlíbek

Česko se potýká s rekordním počtem opakovaných nákaz koronavirem. Ministerstvo zdravotnictví jich za čtvrtek eviduje přes 16 tisíc, což je nejvíc od začátku celé pandemie. Na vině je dle všeho vysoce nakažlivá varianta omikron. Podle odhadů resortu by reinfekcí mělo v následujících dnech přibývat. Podle vakcinologa Romana Chlíbka je nejlepší dosavadní ochranou kombinace očkování posilující dávkou a prodělání nemoci.

Sledujte ŽIVĚ Partii: Vypukla válka ve Sněmovně? Střetnou se Pekarová a Vondráček

Vládní strany si jdou s opozicí tvrdě po krku prakticky od první schůze nové Sněmovny. Hnutí ANO a SPD se nelíbí plánovaná novela pandemického zákona, obě uskupení by také chtěla větší zastoupení ve vedení dolní komory Parlamentu. Pětikoalice zase viní opozici z toho, že jí zbytečně hází klacky pod nohy. I o tomto tématu budou diskutovat v nedělní Partii šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) a poslanec Radek Vondráček (ANO). V druhé části se pak uskuteční velká debata čtyř politiků na téma krize na Ukrajině. Pořad můžete sledovat od 11 hodin živě na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Exkluzivní speciál můžete sledovat v neděli 30. ledna od 20:00 na CNN Prima NEWS i přímo zde v článku. A ve 22:30 bude druhá hodina mimořádně i na Primě.

Zlínští lékaři provedli unikátní operaci. Pacientce pomůže na nohy nepotřebná kost

Naprosto unikátní operaci ve středu provedli lékaři v Krajské nemocnici Tomáše Bati ve Zlíně. Zákrok podstoupila pacientka, která skončila po autonehodě upoutaná na lůžko s rozdrceným bércem. Lékaři použili zdravou část lýtkové kosti, aby nahradili chybějící kus kosti holenní, která je ve spodní části nohy hlavní. Žena by tak mohla v budoucnu znovu chodit.

reklama

Domácí zpravodajství

Přijímací zkoušky 2022 PŘEHLEDNĚ: Kdy podat přihlášky a na co se připravit

Přijímací zkoušky se neúprosně blíží. Žáci základních škol mají pro podání přihlášek čas do 1. března. U středoškoláků, kteří se chystají ve svém studiu pokračovat na vyšších odborných nebo vysokých školách, se termíny různí. Kdy si musí studenti vybrat své budoucí obory a na co vše by se měli připravit? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled všech náležitostí.

reklama