reklama

Sháníte dům nebo psa? Stát se levně zbavuje majetku, pořídíte i zubní pastu či bitcoin

Stát se opět zbavuje svého majetku. Nabídka je poměrně pestrá: Ve veřejné aukci jsou k mání nejen byty, lázeňské domy či bunkry, ale také zubní pasty, herní konzole nebo virtuální měna bitcoin. Mimo to Ústav pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM) nabízí darem osm osiřelých psů.

reklama

Státní instituce pravidelně vypisuje dražbu na portálu nabidkamajetku.cz. Často jde o věci, které státu propadly během trestního řízení nebo po úmrtí vlastníka, což se pak odráží v různorodosti výsledné nabídky. Některé ze stovek položek lze získat relativně levně a výjimkou nejsou ani nemovitosti.

Veřejnost se může do aukce zapojit i přes internet – stačí se zaregistrovat na stránkách ÚZSVM (nově i přes e-Identitu) a poté se přihlásit do konkrétní dražby.

Do aukce se zařadilo poměrně velké množství rodinných domů, bytů a chat. Například ve Velkých Heralticích poblíž Opavy je v nabídce dům 3+1 za 750 tisíc korun. Zde ale ÚZSVM upozorňuje na špatný technický stav nemovitosti. „Stěny objektu jsou poškozené, střecha je poškozena, vybavení domu je zastaralé,“ píše na svých stránkách.

Pod milion nabízí stát také rodinný dům 2+1 v Dobrohostově na Havlíčkobrodsku, za 890 tisíc korun. „Stavby jsou podstandardně vybavené a morálně zastaralé, některé prvky krátkodobé živostnosti byly v průběhu životního cyklu stavby průběžně nahrazovány. Stavebně technický stav je zhoršený, úměrný stáří a použitým materiálům, stavební údržba nebyla v poslední době pravidelně prováděna. Stáří staveb je cca 100 let,“ poznamenává ÚZSVM.

V Praze je zase dostupný družstevní byt 1+1 ve Vyšehradské ulici za 3,7 milionu korun, další na Domažlické za 4,5 milionu korun.

Zajímavou položkou na prodej je pak secesní lázeňský dům v srdci Mariánských Lázní. Jde o komplex čtyř propojených staveb se 60 pokoji i rehabilitačním bazénem. Minimální cena činila v neděli večer téměř 70 milionů korun, účastníci aukce, která se má uskutečnit v úterý, navíc musí složit dražební jistotu ve výši 280 tisíc korun.

Stát kromě pár historických vil z konce 19. století rovněž nabízí několik stavebních parcel, hospodářskou půdu i kousky lesů po celé České republice.

V nabídce jsou i bitcoiny, zubní pasty či psi

Co se týče movitého majetku, nabídka je ještě pestřejší. Stát prodává vše od dětského oblečení přes dříví a osobní váhy po obrazy, sadu zubních past či hrobová zařízení.

Hráče možná potěší například herní konzole PlayStation 4 s černým a červeným ovladačem a propojovacími kabely za 4500 korun. Jedná se o propadlý majetek z trestního řízení a ÚZSVM upozorňuje, že za funkčnost zařízení nemůže ručit. Pro fanoušky kryptoměn je k mání přesně 0,60630638 jednotek bitcoinu. Virtuální měnu získal stát během jednoho z trestních řízení a pochází ze soudní úschovny Městského soudu v Brně.

Na své si přijdou milovníci luxusních doplňků. V nabídce jsou dámské švýcarské hodinky Chopard s diamanty a safíry. Minimální cena byla stanovena na 45 tisíc korun. Za více než dvojnásobnou částku si lze pořídit náramkové hodinky Breitling, které byly vydané v limitované edici k 125. výročí založení společnosti. Jsou k mání za necelých 100 tisíc korun.

Vlastní kategorii mají zvířata. Zde je aktuálně v nabídce osm psů, které je stát ochoten darovat ověřeným zájemcům. Například černobílý krátkosrstý kříženec se jménem Vegan patřil majiteli, který zemřel v prosinci 2020. „Přibližné stáří 10 let. Akční veselý pejsek. Dobře vychází i s dětmi,“ popisuje psa ÚZSVM. Nový domov hledá se psem Samuelem, který osiřel po úmrtí stejného majitele.

Tagy:
aukce dražba stát Bitcoin nemovitosti majetek Úřad pro zastupování státu

Hlavní zprávy

Češi přes léto vyměnili respirátory za roušky, vládní nařízení ignorují

Přestože je nošení respirátorů či nanoroušek nadále povinné například v MHD či ve vnitřních prostorech, Češi je v posledních měsících z velké části znovu vyměnili za klasické roušky, k čemuž přispěly teplé letní počasí a ústup epidemie. Samotní obchodníci přiznávají, že odbyt respirátorů během letních měsíců poklesl a naopak se začaly opět prodávat klasické chirurgické roušky.

Špicar: Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam. Neudělá z nás Německo ani Řecko

Otázka přijetí eura není součástí předvolebních kampaní. Podle hostů pořadu Interview, ekonoma Martina Slaného a viceprezidenta Svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara, je hlavním důvodem fakt, že po něm tady nyní není poptávka. Na samotnou jednotnou evropskou měnu však mají rozdílný názor. „Euro je jen měna, nepřeceňujme jeho význam,“ uvedl Špicar. Slaný namítl, že to tak není a v případě eura jde i o politickou, fiskální a transferovou unii.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

Vyšetřování koryčanské tragédie pokračuje. Policie žádá veřejnost o záznamy výbuchu

Policie žádá veřejnost o poskytnutí kamerových záznamů výbuchu rodinného domu v Koryčanech na Kroměřížsku. Dům explodoval ve středu 15. září. Neštěstí si vyžádalo život dvou zasahujících dobrovolných hasičů, další čtyři lidé včetně jejich dvou kolegů utrpěli zranění. Záznam, který má k dispozici redakce CNN Prima NEWS, můžete vidět v úvodním videu článku.

reklama