CNN Prima News státní příspěvek

státní příspěvek

Výpis příspěvků ke štítku „státní příspěvek“

Lidé nemají z čeho spořit na důchod. Vláda vyšší podporou dál zvýhodní bohaté, míní ekonom

1. prosince 2022 14:03

Vláda chce přimět lidi, aby si více spořili na důchod. Těm, kteří budou investovat do akcií, navíc plánuje odpočty z daní. Ekonom Pavel Peterka záměr podporuje s tím, že spořit je v zájmu lidí i kvůli vysoké inflaci. Podle ekonoma Vladimíra Pikory však tento systém zvýhodňuje bohaté, protože lidé s nižšími příjmy nemají dostatek prostředků, které by mohli odkládat stranou. Řešením by dle něj mohly být spíše kroky vedoucí ke zvýšení průměrné mzdy.

Lidé mají problémy s placením penzijního spoření. Zrušení znamená ztrátu státních příspěvků

20. listopadu 2022 23:59

Zhruba čtyři a půl milionu lidí si spoří k důchodu u penzijních společností. Mnozí z nich ale začínají mít kvůli zvyšování životních nákladů problém přispívat si pravidelně ve stejné výši jako dosud. Zvažují proto možnost, že penzijní spoření úplně zruší. Podle odborníků je to ale nejhorší možné rozhodnutí.

Příspěvek na bydlení se kvůli dražším energiím zvýší, slíbila vláda. O kolik to bude?

5. ledna 2022 14:23
Aktualizováno

Příspěvky na bydlení by se mohly pro letošek kvůli zdražení energií zvýšit. Na dávku by mohlo dosáhnout také více lidí. Vláda schválila návrh novely, která navyšuje částky pro výpočet podpory. Kabinet by mohl případně také rozhodnout o dalším navýšení, pokud by ceny dál rostly. Na tiskové konferenci po jednání vlády to ve středu řekl premiér Petr Fiala (ODS). Předlohu vláda posílá do Sněmovny, projednat by ji chtěla zrychleně v legislativní nouzi.

Nejen vliv, ale i velké peníze. Strany hrají ve volbách o 800 milionů korun

2. října 2020 05:11

Peníze nejsou všechno, ale bez peněz není nic. Platí to i v nadcházejících volbách do krajských zastupitelstev a třetiny Senátu. Státní příspěvek za získané krajské a senátorské mandáty činí přes 200 milionů ročně. Největší balík peněz obhajuje hnutí ANO, následují sociální demokraté a komunisté. Nejvíce si mohou polepšit Piráti, kteří neobhajují žádného senátora a jen pět krajských zastupitelů.