reklama
CNN Prima News Státní ústav pro kontrolu léčiv

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Výpis příspěvků ke štítku „Státní ústav pro kontrolu léčiv“

Očistěte tělo od nanobotů z vakcíny. Inspekce šetří podezřelý e-shop s doplňky stravy

Internetový obchod Zdraví od Slovanů nabízí sortiment potravinových doplňků, které mají „detoxikovat tělo od toxických látek a nanobotů“ z vakcíny proti koronaviru. Balíček složený z pěti přípravků si lidé mohou pořídit za více než tři tisíce korun. V něm najdou například zinek, jód či kvercetin. Na podezřelý obchod má však políčeno potravinová inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Se slibovanými účinky nabízeného balíčku pak nesouhlasí ani vakcinolog.

Vakcíny proti covidu budeme nejspíše i kombinovat, říká šéfka lékového ústavu

Kombinování různých typů schválených vakcín proti koronaviru bude nejspíše možné, připustila Irena Storová, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). To může vyřešit situace, kdy bude pacient kontraindikován na druhou dávku stejného preparátu. V tuto chvíli se nadále čeká na výsledky studií, které mají potvrdit bezpečnost i účinnost takového schématu, dat není podle ní ještě dostatek.

Češi po očkování proti covidu zažívají tisíce potíží. PŘEHLED nežádoucích účinků

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na svých stránkách uvádí nahlášená podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti nemoci COVID-19. Od prosince, kdy očkování proti covidu v Česku začalo, jich ústav obdržel přes pět tisíc. Nejčastěji jde o horečku, zimnici či únavu. Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako důsledek podezření na nežádoucí účinek vakcín, je 77. SÚKL však připomíná, že jde o pouhá podezření.

Dalších osm podezření na úmrtí po očkování. Česko jich celkem eviduje už 47

Lékový ústav zaznamenal za poslední týden osm případů úmrtí, u nichž existuje podezření, že nastala po očkování proti covidu. Celkem jich už eviduje 47. Informace o nich odeslal k posouzení do evropské databáze nežádoucích účinků. K úternímu večeru ústav evidoval také 3 399 podezření na nežádoucí účinky vakcín proti covidu, to je o 308 více než před týdnem. Vyplývá to z informací, které ve čtvrtek v pravidelném hlášení zveřejnil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Pět případů úmrtí po očkování proti COVID-19 zaznamenal v posledním týdnu SÚKL

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti COVID-19. Celkem je těchto případů 36. Všechny případy ústav odeslal do evropské databáze nežádoucích účinků, kde se posuzují. K úternímu večeru lidé nahlásili 2 736 podezření na nežádoucí účinky proticovidových vakcín, což je zhruba o dvě stovky více než před týdnem. Vyplývá to z informací, které ve čtvrtek zveřejnil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v pravidelném hlášení.

Sputnik V můžeme použít až po schválení EMA, míní Válek. Není potřeba, oponuje Okamura

O ruské vakcíně Sputnik V se vedou dalekosáhlé debaty. Přestože ji zatím neschválila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA), prezident Miloš Zeman usiluje o to, aby jí český Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) udělil výjimku. „Nevidím důvod, proč by neměly všechny vakcíny projít standardním schvalovacím procesem EMA. Je zbytečné ho jakkoliv obcházet,“ zdůraznil v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Podle předsedy SPD Tomia Okamury ale chtějí Sputnik V použít některé vyspělé evropské státy.

Sputnik V: Fiala vyžaduje schválení od EU, Havlíček by už dávno začal jednat s Ruskem

Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) zkritizoval Evropskou unii za pomalou distribuci vakcín do evropských zemí. V Partii Terezie Tománkové zmínil, že by na místě EU už dávno jednal s Rusy o vakcíně Sputnik V. Předseda ODS Petr Fiala, který byl druhým hostem pořadu, začne ruské vakcíně věřit až po tom, co ji schválí Evropská léková agentura (EMA). Havlíčkovi by stačila garance českého ministerstva zdravotnictví a Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Po očkování v Česku zemřeli další tři lidé. Úřady prověřují možnou souvislost

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) za poslední týden zaznamenal tři případy úmrtí, která mohla souviset s očkováním proti COVID-19. Ústav a evropská léková agentura je budou prověřovat. Od začátku očkování v Česku bylo těchto případů 11. K úternímu večeru ústav eviduje 1 506 podezření na nežádoucí účinky vakcín proti COVID-19, což je o 387 více než před týdnem. Nejčastěji lidé hlásí reakce podobné příznakům chřipky.

Zeman žádá odvolání Blatného i Petříčka. Vadí mu jejich postoj k ruské vakcíně

Prezident Miloš Zeman bude chtít po premiérovi Andreji Babišovi (ANO), aby z funkce odvolal ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) a ředitelku Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irenu Storovou. Řekl to v rozhovoru serveru Parlamentní listy. Vadí mu jejich postoj k ruské vakcíně Sputnik. Jejím odmítáním podle něj nesou odpovědnost za úmrtí lidí v Česku na COVID-19. Zeman chce, aby ve funkci skončil i ministr zahraničí Tomáš Petříček (ČSSD).

reklama