reklama
CNN Prima News Státní ústav pro kontrolu léčiv

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Výpis příspěvků ke štítku „Státní ústav pro kontrolu léčiv“

Babiš řekl, kdy do Česka dorazí vakcína pro děti. Očkovat se budou moci už během svátků

28. listopadu 2021 23:48

Vakcína pro děti mezi pěti až jedenácti let do Česka dorazí 21. prosince, řekl ve svém pravidelném nedělním pořadu Čau lidi premiér Andrej Babiš (ANO). Základní dodávka od firmy Pfizer/BioNTech by měla obsahovat 300 tisíc dávek. Podle Babiše budou pediatři děti očkovat až od příštího ledna. Ve velkých nemocnicích s tím ale začnou už mezi svátky.

Očkování se bude evidovat elektronicky. Vojtěch představil nový systém

10. listopadu 2021 19:30

Od příštího roku začne platit elektronický záznam o očkování. Na tiskové konferenci ve středu o tom informoval šéf resortu Adam Vojtěch (ANO). Pacientům eOčkování přinese nejen přehled o vakcínách, které dostali, systém jim také připomene, že se blíží termín další dávky. Platit bude v rámci existujícího systému eRecept. Používat eOčkování bude povinné.

Odškodné za komplikace po očkování? Lidé chtějí stamiliony, ministerstvo žádosti zamítá

13. října 2021 09:27

Devět lidí dosud požádalo o odškodné za komplikace způsobené očkováním proti covidu. Tři z nich chtějí shodně 100 milionů korun, ze zbylých šesti byl nejvyšší požadavek 950 tisíc korun. Ministerstvo zdravotnictví už čtyři žádosti zamítlo, pět jich vyřizuje. Lidé, kteří se svou žádostí neuspějí, se mohou obrátit na soud. Podle ministerstva to ale zatím nikdo neudělal, píše web Seznam Zprávy.

Očistěte tělo od nanobotů z vakcíny. Inspekce šetří podezřelý e-shop s doplňky stravy

20. července 2021 19:06

Internetový obchod Zdraví od Slovanů nabízí sortiment potravinových doplňků, které mají „detoxikovat tělo od toxických látek a nanobotů“ z vakcíny proti koronaviru. Balíček složený z pěti přípravků si lidé mohou pořídit za více než tři tisíce korun. V něm najdou například zinek, jód či kvercetin. Na podezřelý obchod má však políčeno potravinová inspekce i Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL). Se slibovanými účinky nabízeného balíčku pak nesouhlasí ani vakcinolog.

Děti bych proti covidu očkovat nechala. Není důvod se bát, říká šéfka SÚKL Storová

10. července 2021 05:13

Děti starší 12 let bych nechala očkovat, není důvod se bát. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL) Irena Storová. Mluvila i o svých pocitech po tvrdé kritice od Miloše Zemana. Prezident prohlásil, že Storová může za tisíce mrtvých, protože odmítala vakcínu Sputnik bez evropské registrace.

Vakcíny proti covidu budeme nejspíše i kombinovat, říká šéfka lékového ústavu

23. června 2021 18:54

Kombinování různých typů schválených vakcín proti koronaviru bude nejspíše možné, připustila Irena Storová, ředitelka Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). To může vyřešit situace, kdy bude pacient kontraindikován na druhou dávku stejného preparátu. V tuto chvíli se nadále čeká na výsledky studií, které mají potvrdit bezpečnost i účinnost takového schématu, dat není podle ní ještě dostatek.

Češi po očkování proti covidu zažívají tisíce potíží. PŘEHLED nežádoucích účinků

6. června 2021 22:10

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) na svých stránkách uvádí nahlášená podezření na nežádoucí účinky po vakcínách proti nemoci COVID-19. Od prosince, kdy očkování proti covidu v Česku začalo, jich ústav obdržel přes pět tisíc. Nejčastěji jde o horečku, zimnici či únavu. Celkový počet úmrtí, která byla nahlášena jako důsledek podezření na nežádoucí účinek vakcín, je 77. SÚKL však připomíná, že jde o pouhá podezření.

Dalších osm podezření na úmrtí po očkování. Česko jich celkem eviduje už 47

22. dubna 2021 10:33

Lékový ústav zaznamenal za poslední týden osm případů úmrtí, u nichž existuje podezření, že nastala po očkování proti covidu. Celkem jich už eviduje 47. Informace o nich odeslal k posouzení do evropské databáze nežádoucích účinků. K úternímu večeru ústav evidoval také 3 399 podezření na nežádoucí účinky vakcín proti covidu, to je o 308 více než před týdnem. Vyplývá to z informací, které ve čtvrtek v pravidelném hlášení zveřejnil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Pět případů úmrtí po očkování proti COVID-19 zaznamenal v posledním týdnu SÚKL

8. dubna 2021 09:20

Za poslední týden lékový ústav zaznamenal pět případů úmrtí, která nastala po očkování proti COVID-19. Celkem je těchto případů 36. Všechny případy ústav odeslal do evropské databáze nežádoucích účinků, kde se posuzují. K úternímu večeru lidé nahlásili 2 736 podezření na nežádoucí účinky proticovidových vakcín, což je zhruba o dvě stovky více než před týdnem. Vyplývá to z informací, které ve čtvrtek zveřejnil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) v pravidelném hlášení.

Sputnik V můžeme použít až po schválení EMA, míní Válek. Není potřeba, oponuje Okamura

18. března 2021 23:25

O ruské vakcíně Sputnik V se vedou dalekosáhlé debaty. Přestože ji zatím neschválila Evropská agentura pro léčivé přípravky (EMA), prezident Miloš Zeman usiluje o to, aby jí český Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) udělil výjimku. „Nevidím důvod, proč by neměly všechny vakcíny projít standardním schvalovacím procesem EMA. Je zbytečné ho jakkoliv obcházet,“ zdůraznil v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové poslanec Vlastimil Válek (TOP 09). Podle předsedy SPD Tomia Okamury ale chtějí Sputnik V použít některé vyspělé evropské státy.

reklama