CNN Prima News Státní ústav pro kontrolu léčiv

Státní ústav pro kontrolu léčiv

Výpis příspěvků ke štítku „Státní ústav pro kontrolu léčiv“

Výzva dětským lékařům: Neočkujte dvěma šaržemi vakcín, varuje SÚKL. O které jde?

25. listopadu 2022 10:22

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyzval dětské lékaře, aby neočkovali vakcínami Prevenar 13 šarže FN5579 a Infanrix Hexa šarže A21CE120C. Upozornila na to Česká televize. Ředitelka SÚKL Irena Storová ve vyjádření pro média uvedla, že jde o opatření preventivní a je velmi nepravděpodobné, že by těm, kteří už těmito vakcínami byli očkováni, hrozilo nějaké nebezpečí nebo zdravotní potíže.

Návrat do minulosti. V lékárnách akutně schází penicilin pro děti, jeho náhrada je složitá

19. října 2022 19:22

Lékárny po celé republice hlásí nedostatek některých druhů penicilinu. Akutně se to pak týká dětských penicilinových sirupů, které lékaři musí nahrazovat jinými léky se širším záběrem účinku. Důvodem je výpadek u výrobců. Podle Státního ústavu pro kontrolu léčiv by se situace měla zlepšit v průběhu listopadu.

Politik ČSSD kšeftuje s chemikáliemi. K bělidlu přidává návod jak ho pít a vyléčit covid

14. února 2022 22:37

Kšeft s chemikáliemi pojal bývalý šéf finančního výboru Prahy 16 Jan Kořínek z ČSSD svérázně. K bělidlu, které nabízí, přibalí lidem také knihu o tom, že jde zároveň o lék na COVID-19. Dezinformace o léčivém účinku žíraviny kolují po internetu a třeba v USA za propagaci hrozí vysoké tresty. Na případ upozornil web Aktuálně.cz.

SÚKL nedoporučil posilující dávku dětem nad 12 let. Válek ale rozhodnutí ignoroval

11. února 2022 18:05

Ministerstvo zdravotnictví jde proti stanovisku Státního ústavu pro kontrolu léčiv (SÚKL). Ten v lednu nedoporučil přeočkování dětí od 12 let kvůli nedostatku dat. Resort Vlastimila Válka (TOP 09) se ale rozhodl na nic nečekat a povolil očkování posilovacími dávkami u dětí ve věku 12 až 15 let. Odmítavé stanovisko SÚKL totiž není pro ministerstvo závazné.