reklama

StB

Výpis příspěvků ke štítku „StB“

Neznámí hrdinové 17. listopadu: Zbitá těhotná žena či zahradník sovětské ambasády

17. listopadu 2021 09:11

K 17. listopadu 1989 se každý rok vyjadřují stále stejné osobnosti sametové revoluce, u dějinného zlomu přitom bylo i plno bezejmenných hrdinů. Právě jejich příběhy přinesla kniha Ten den. Jeden z autorů, spisovatel Aleš Palán, v rozhovoru pro CNN Prima NEWS popisuje, co osudový pátek před 32 lety přinesl třeba těhotné demonstrantce, návštěvníkům z ciziny, spoustě zmlácených dětí. Ale i muži, jehož dnes jako hrdinu nevnímáme: veliteli zasahujícího pluku.

Kňažko: Když získáte moc, slovo má sílu kulometu. Mečiara to dohnalo až k paranoie

17. října 2021 20:02

Slovenský herec a bývalý ministr Milan Kňažko v rozhovoru pro CNN Prima NEWS říká, že politici by měli být v boji o moc opatrní. Během voleb a při dalších vypjatých okamžicích má slovo podle něj sílu kulometu. Kňažko v této souvislosti vzpomíná, jaký byl zblízka Vladimír Mečiar nebo Alexander Dubček, co vedlo k dělení federace. A taky co s Čechy a Slováky udělalo, že je i dlouho po revoluci komandují komunisté a estébáci.

(Ne)odchod hokejového šéfa Krále: Co všechno se za jeho dlouholeté vlády nepovedlo?

4. října 2021 06:27

Výkonný výbor hokejového svazu se rozhodl, že i přes zveřejnění znepokojivých informací o působení Tomáš Krále za minulého režimu, prezidenta podrží. Nový šéf se bude volit až příští rok. Král vede český hokej dlouhých 13 let a rozhodně nelze říct, že by z nejvyšší pozice dohlížel na to, jak věci parádně šlapou. Spíše naopak. Co všechno bylo a je za vlády plzeňského rodáka špatně?

Vnuk Alfonse Muchy: Dnešní Británie mi něčím přijde jak Československo za komunistů

2. října 2021 11:23

Vleklý spor o Slovanskou epopej se zřejmě blíží ke zdárné pointě – za pět let by snad měla najít důstojný domov v Praze, jak si to kdysi přál její tvůrce Alfons Mucha. Zasloužil se o to i vnuk legendárního malíře John Mucha, který v rozhovoru pro CNN Prima NEWS vypráví příběh, do něhož patří jak dědečkovo monumentální dílo, tak Gauguin bez kalhot, válečné hrdinství otce Jiřího, princ Charles, Jimi Hendrix, komunistické lágry, StB. Ale i Británie, která se podle Muchových slov mění v zemi podobnou totalitnímu Československu.

Hutka nazval Srpa udavačem StB, lhářem a zmetkem. Omlouvat se nemusí, rozhodl soud

30. září 2021 12:17

Písničkář Jaroslav Hutka se nemusí omlouvat bývalému předsedovi Jazzové sekce Karlu Srpovi za tvrzení, že Srp na Hutku donášel komunistické Státní bezpečnosti (StB). Ve čtvrtek to pravomocně potvrdil pražský městský soud, který zamítl Srpovo odvolání. Hutka své výroky uvedl v roce 2017 poté, co chtěl prezident Miloš Zeman prosadit Srpa do etické komise, která oceňuje účastníky protikomunistického odboje.

Král zůstává šéfem českého hokeje. Spolupráce s StB výkonný výbor nezviklala

29. září 2021 17:02

Po zjištění Deníku Sport, že nejvyšší muž českého hokeje Tomáš Král spolupracoval za minulého režimu s vojenskou kontrarozvědkou StB, se řešilo, jak to bude s jeho budoucím působením na vrcholu pyramidy. Sám odmítal okamžitou rezignaci a ve středu bylo na programu tajné hlasování výkonného výboru svazu. Ten prezidenta podržel a Král zůstane na výsostné pozici do června příštího roku, kdy sám skončí.

KOMENTÁŘ: Král je stejně jako Babiš nahý. Pokud to spolu s Jágrem nevidíme, máme problém

23. září 2021 20:24

Způsob, jakým se šéf českého hokeje Tomáš Král postavil k důkazům o své údajné estébácké minulosti, lze označit za slabošský. Následná reakce Jaromíra Jágra pak svědčí o tom, že se stále nedokážeme důstojně vypořádat s jizvami po nedávné minulosti. Přiznat si: I takové věci se v mém světě děly. A někdy též: Ano, pochybil jsem. Mrzí mě to.

Král: Nikoho jsem neodposlouchával, s StB jsem nespolupracoval. Sledovaný jsem byl já

22. září 2021 19:01

S civilní StB jsem nikdy nespolupracoval, tvrdí ve svém vyjádření prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) Tomáš Král. Reaguje tak na informaci deníku Sport, že měl donášet na svého nadřízeného v době své povinné vojenské služby. Osobu, kterou měl sledovat, o tom prý informoval a nepoškodil ji. Informace navíc otočil a uvádí, že sledovaný byl on.

Spolupracoval šéf hokeje Král s StB? Měl pomoci s odposlechy i kopiemi klíčů a udat kolegu

22. září 2021 09:47

Prezident Českého svazu ledního hokeje (ČSLH) čelí podezření, že za komunismu působil jako tajný spolupracovník StB. S informací přišel deník Sport. Šéf českého hokeje měl podle dostupných informací z ministerstva vnitra donášet na svého nadřízeného v době své povinné vojenské služby. Sám Král se brání a tvrdí, že s civilní StB neměl nic společného a u vojenské je zapsán jen kvůli svému zařazení do právního oddělení svého velitelství.

Gottova kniha psaná před smrtí odhalila tajemství. Mistr zjistil, kdo na něj donášel u StB

6. července 2021 13:30

Autobiografická kniha, kterou Mistr dopsal na sklonku života a jejíž vydání vdova Ivana Gottová nakonec odložila na 14. července, odhalí řadu pikantností. Například i to, že se zpěvák krátce před svou smrtí dozvěděl, který blízký spolupracovník na něj donášel StB. Šlo o jeho vlastního manažera. Kniha „Má cesta za štěstím“ vyjde v den, kdy by Gott oslavil 82. narozeniny.

reklama