reklama

Strach o Zagorovou: Skončila opět v nemocnici, její manžel se narychlo vrátil z Košic

Zpěvačka Hana Zagorová skončila znovu v nemocnici. Podle informací CNN Prima NEWS ji v úterý v noci odvezla záchranka z jejího bytu v pražském Podolí do nemocnice. 75letá Zagorová už od léta bojuje s postcovidovým syndromem.

reklama

Do Prahy se kvůli stavu Zagorové urychleně vrátil i její manžel Štefan Margita, který měl mít ve čtvrtek koncert v Košicích. „Vážení návštěvníci, s lítostí oznamujeme zrušení koncertu. Příčinou zrušení jsou vážné rodinné důvody pana Margity. Děkujeme za pochopení a respektujte prosím soukromí pana Margity a jeho rodiny,“ oznámila filharmonie na Facebooku.

„Dnes jsme měli mít s panem Margitou zkoušku a zítra koncert. Štefan se ale dozvěděl špatnou zprávu, tak jsme museli narychlo odletět ze Slovenska do Prahy. Proč, vám říci nemohu. To může jenom Štefan,“ řekl CNN Prima NEWS zpěvák Michal Kindl.

„V důsledku přetrvávajících zdravotních obtíží jí byla doporučena několikadenní hospitalizace v nemocnici. Lékaři pracují na její rekonvalescenci,“ řekl později Margita CNN Prima NEWS.

Také vyřídil vzkaz své manželky fanouškům: „Moji milí, od včerejšího večera jsem v nemocnici, protože můj zdravotní stav se nelepšil a stále přetrvávají obtíže spojené s postcovidovým syndromem. Páni doktoři dělají všechno, abych byla zase v pořádku. Věřím, že je vše na dobré cestě.“

Margita ještě v polovině září uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS, že se jeho manželka má dobře a chystá další koncerty. Zagorová se nakazila koronavirem koncem minulého srpna. Kvůli vysokým horečkám a těžšímu průběhu nemoci nakonec skončila v nemocnici, kam se v důsledku problémů s krvinkami musela ještě jednou vrátit.

Podle Margity navíc od té doby dlouho bojuje s postcovidovým syndromem. Ten může lidem ještě několik měsíců po prodělání nemoci působit obrovskou únavu, kašel, bolesti svalů, deprese i vypadávání vlasů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu
USA

Bídné podmínky a šizení protokolů. Na Baldwinův smrtící výstřel bylo zaděláno dopředu

Ani do chvíle, kdy hollywoodský herec Alec Baldwin na „place“ omylem údajnou rekvizitou zastřelil hlavní kameramanku a zranil režiséra, nešlo při natáčení westernového filmu Rust všechno po drátkách. Vyplývá to z článku, který přinesl Los Angeles Times. Štáb měl být frustrovaný z podmínek natáčení a dodržování bezpečnostních protokolů mělo k dokonalosti daleko.

Legenda Manchesteru United přiznala sexuální zneužívání. Matka Evry měla vztek

Opora Manchesteru United i francouzské reprezentace. Fotbalista Patrice Evra byl svého času jedním z nejlepších levých obránců na světě, a proto si teď mohl dovolit napsat autobiografii. V ní se nepozastavuje pouze nad krásnými okamžiky, které prožil na trávníku, ale rovněž nad dětstvím, které podle knihy rozhodně neměl jednoduché. Prozradil, že když mu bylo 13 let, učitel ze školy ho sexuálně zneužil.

Vemte si roušku, žádal muž v metru policisty. Neotravuj, řekli a vyhodili ho ze stanice

Ke kuriózní situaci došlo v týdnu v prostorách newyorského metra. Pasažér Andy Gilbert spatřil policisty, kteří na rozdíl od něj neměli roušku nebo respirátor, ačkoliv je to tam na základě státních nařízení povinné. Gilbert se tedy ocitl v pozici, kterou by měli zastávat právě strážníci, a po dvojici chtěl, aby si zakryla ústa a nos. Policisté pro něj však neměli pochopení a násilím vyvedli muže ze stanice.

Dušek: Omezení nemocniční péče nelze vyloučit. Páteční počet nakažených je unikátní

V pátek přibylo v Česku nejvíce nakažených koronavirem za půl roku. Podle šéfa Ústavu zdravotnických informací a statistiky (ÚZIS) Ladislava Duška je 4 224 nových případů vzhledem k jiným pátkům unikátní číslo. Ve vysílání CNN Prima NEWS navíc varoval, že v některých regionech může opět hrozit omezení nemocniční péče. Několikrát pak apeloval na všechny občany, kteří zatím nepodstoupili vakcinaci, aby tak učinili.

Sourozenci vjeli pod vlak, 15letý Daniel nepřežil. Rodiče se modlí za přežití dcery

Tragická nehoda na Frýdecko-Místecku si vyžádala život 15letého Daniela. Ten minulou neděli cestoval společně se svou starší sestrou Nikolou autem, když je na železničním přejezdu v obci Ropice srazil vlak. Sourozenci byli s těžkými zraněními převezeni do nemocnice. Zachránit chlapce se lékařům již nepodařilo. Jeho rodiče se teď rozhodli pro dobrý skutek a chlapcovi orgány poskytnou k dárcovství.

Nálada mezi Piráty a STAN houstne. Někdo nám nasazuje psí hlavu, zlobí se Bartoš

Vyjednávání mezi Piráty a STAN o nové vládě pod taktovkou koalice Spolu neprobíhají v té nejlepší atmosféře. Některé zdroje ze STAN hovoří o tom, že partaj Ivana Bartoše je chaotická a není schopná jasně říct, o které resorty má zájem. Bartoš na to konto CNN Prima NEWS řekl, že někteří účastníci jednání evidentně mají záměr nasadit Pirátům psí hlavu.

reklama

Domácí zpravodajství

Jsme připraveni vyloučit Česko z mapy, Fiala i Kolář jsou rusofobové, tvrdí ruský expert

Rusko je připraveno na to, že vyloučí Česko z mapy světa, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS ruský politolog a bohemista Vadim Truchačev. Reagoval tak na spekulace, že by novým českým premiérem byl šéf ODS Petr Fiala a ministrem zahraničí poslanec Ondřej Kolář (TOP 09). Truchačev Fialu označil za rusofoba, Kolář zase podle něj svým vedením Prahy 6 ruskému lidu plive do tváře.

Proplácení testů či kratší karanténa. Jak plánuje nastupující vláda řešit covid?

Další vlna epidemie se podle čísel z posledního týdne pořádně zvedla. Premiér Babiš a spol. proto představili sérii přísných opatření, které mají nárůst nových případů covidu zkrotit. Otázkou však zůstává, jak dlouho budou platit. Připravovaná vláda Petra Fialy, která by mohla ve Strakově akademii usednout během příštích měsíců, má totiž na pandemický postup jiný názor. Splní-li své sliby, například testy by mohly být znovu proplácené pojišťovnami.

reklama