reklama

Zagorová s covidem skončila v nemocnici. Dal jí hodně zabrat, říká Margita

Operní pěvec Štefan Margita se v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS rozpovídal o svém albu Na správné cestě a také o zdravotním stavu jeho manželky – zpěvačky Hany Zagorové. „Má se dobře, snad se vše vrací zpátky. Covid jí dal hodně zabrat,“ přiznal Margita.

reklama

Zpěvák tentokrát pro své nové album oslovil mladého skladatele, textaře, zpěváka a producenta Michala Kindla. Ten pro něj napsal dvanáct intimních melodických písní, jejichž základním tématem je láska a její různé podoby.

„Vždy, když pro někoho píšu, snažím se ho vyzpovídat, co v životě zažil,“ řekl Kindl ve vysílání CNN Prima NEWS. To potvrdil i Margita: „Chtěl vědět naprosto všechno ohledně mých vztahů, strašně ho to zajímalo. Písničky jsem pak přijal bez výhrad.“

Hudebníky čeká do konce roku 36 koncertů. Odstartují už v pátek ve Strmilově na Vysočině. Zavítají ale také do většiny krajských měst včetně Prahy a rovněž i do zahraničí, například do Drážďan nebo do Košic, odkud Margita pochází.

Problém s písní Skřivan

Jako Slovák měl určité obavy z poslední písničky na albu s názvem Skřivan. „Když jsem dostal text písně, řekl jsem si: ‚No nazdar. Musím tam říct písmeno Ř asi padesátkrát. Michalovi ani nedošlo, že by mě měl šetřit,‘“ postěžoval si s trochou nadsázky. Podle Kindla však Margita se zmíněným písmenem nemá žádné větší potíže.

Operní pěvec se ve vysílání vyjádřil také k tomu, jak se daří jeho ženě Haně Zagorové. „Má se dobře, chystá koncerty. V neděli bude křtít Michalovo miminko. Doufám, že se vše vrací zpátky. Covid jí dal hodně zabrat,“ přiznal.

Zagorová se koronavirem nakazila koncem minulého srpna. Kvůli vysokým horečkám a těžšímu průběhu nemoci nakonec skončila v nemocnici, kam se v důsledku problémů s krvinkami musela ještě jednou vrátit.

Podle Margity poté navíc dlouho bojovala s postcovidovým syndromem. Ten může lidem ještě několik měsíců po prodělání nemoci působit obrovskou únavu, kašel, bolesti svalů, deprese i vypadávání vlasů.

Tagy:
hudba Nový den album kultura opera koronavirus COVID-19 Hana Zagorová Štefan Margita postcovidový syndrom Na správné cestě Michal Kindl

Hlavní zprávy

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů
Koronavirus

Zavřete školy. Je v nich covidové tsunami, zachráníte prarodiče, tvrdí zástupce učitelů

Děti by měly od 10. prosince přejít na distanční výuku a být až do Vánoc v karanténě, řekl pro CNN Prima NEWS prezident Pedagogické komory Radek Sárközi. Školy totiž podle něj a dat, která má, prezentují aktuálně největší riziko šíření a covid se v nich šíří jako tsunami. Pokud se to nestane, čeká nás podle Sárköziho až trojnásobný počet zemřelých.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci
Koronavirus

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

Nevánoční nebo farmářské. Někteří trhovci našli skulinu v opatření a dál prodávají

I když přísná vládní opatření zakazují vánoční trhy, obchodníci našli způsob, jak lidem nadále zprostředkovat vánoční atmosféru a stánky otevřít. Stačí změnit název akce z vánočního trhu třeba na zimní farmářské nebo nevánoční. I tam ale policisté kontrolují dodržování ostatních nařízení – popíjení alkoholu, rozestupy nebo třeba respirátory.

Djokovič? Hlupák, který jen umí tenis. Lékař se kvůli vakcíně obul do světové jedničky

Spor o povinném očkování proti covidu – právě to mnozí hází na hrb světové jedničce tenisu Novaku Djokovičovi, který kvůli odmítavému postoji vůči vakcíně zmešká úvodní grandslam sezony, tedy Australian Open. To se ale nelíbí mnohým z řad fanoušků i zdravotníků. Patří mezi ně i prominentní lékař a virolog Roberto Burioni, který se teď do Srba tvrdě opřel.

Sníh komplikuje dopravu v Česku. Dálnice blokují uvízlé kamiony, řidiče trápí zmrzlá vozovka

Husté sněžení a silný vítr komplikují už od rána dopravu na českých dálnicích a silnicích. Například D8 u Ústí nad Labem byla kolem 6:30 uzavřená na 82. kilometru v obou směrech, tedy na Drážďany i na Prahu. Sněžení ovlivňuje i dopravu kolem Prahy. Příměstské autobusy mají zpoždění, některé zastávky se ruší. Na Mělnicku mají autobusy zpoždění desítky minut. Varování meteorologů řidičům před ledovkou platí i nadále.

Reklama na sázení jako memento smrti. Nemůžu vzít syna na fotbal, vyčítá žena Leicesteru

Annie Ashtonová je Angličankou, která by ráda vzala svého syna na zápas fotbalového klubu Leicester City, nicméně má strach. Ne kvůli tomu, že by se bála násilného chování ostatních fanoušků, případně vulgarit. Není jí komfortní to, kolik sponzorů z řad sázkových kanceláří se objevuje na reklamních LED panelech na stadionu „lišek“. Právě kvůli gamblerství si její manžel vzal život.

reklama

Domácí zpravodajství

Vojtěch čelí trestnímu oznámení. Z Chytré karantény údajně odtekly stovky milionů

Skupina právníků Pro Libertate podala trestní oznámení na ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha (ANO), hlavní hygieničku Pavlu Svrčinovou i její předchůdkyni Jarmilu Rážovou. Tvrdí, že projekt Chytrá karanténa měla umožnit soukromým firmám zpronevěřit miliony korun. Ministerstvo zdravotnictví to považuje za nesmysl a odkazuje se na kontroly Nejvyššího kontrolního úřadu.

reklama