reklama

Strážníci kontrolovali disciplínu v metru. Načapali tisíce cestujících bez roušek

Městská policie v Praze u uplynulém týdnu řešila tři tisíce případů porušení povinnosti mít v metru zakrytá nos i ústa. Strážníci to uvedli na svém Facebooku. Většinu případů vyřešili domluvou, pouze 11 případů skončilo u správního orgánu. Pokutu dostalo v rámci cílené kontrolní akce strážníků 180 lidí.

reklama

„Od pondělí do neděle probíhala ve veřejných prostorách metra cílená akce zaměřená na kontrolu zakrytých dýchacích cest. Během tohoto týdne jsme řešili 3 000 porušení,“ uvedla pražská městská policie na sociální síti.

„Převážnou část ‚hříšníků‘ – 2 809 – jsme vyřešili domluvou, 11 případů jsme oznámili správnímu orgánu a 180 cestujícím, kteří se dopustili přestupku, byla uložena pokuta v celkové výši 29 900 korun,” dodali strážníci s tím, že každodenní kontroly budou pokračovat stejně jako cíleně zaměřené kontrolní akce.

Zatímco od 1. září je nošení roušek ve veřejné dopravě opět plošně povinné, v létě byly zakryté úst a nosu nutné v Praze jen v prostorách metra, zatímco v tramvajích a autobusech nutné nebyly. Na povinnost roušek v metru pravidelně upozorňovalo hlášení i cedule v jednotlivých stanicích.

S čísly o kontrolách v metru za celý srpen přišel deník Právo. Strážníci uvedli, že v tomto měsíci městská policie řešila víc než šest tisíc případů porušení povinnosti mít zakryté dýchací cesty v metru a rozdala celkem pokuty za více než 60 tisíc korun. I v tomto souhrnném čísle za srpen platí, že většinu případů strážníci vyřešili domluvou. „Pouze v 325 případech skutečně blokovou pokutu udělili, celkem za 63 400 korun. Průměrná výše pokuty tak činila zhruba dvě stě korun,“ uvedlo Právo.

Tisíce cest metrem denně

Pro zajímavost dodejme, že z údajů Pražské integrované dopravy vyplývá, že v roce 2018 byl průměrný počet cest metrem v pracovní den v červenci 968 960 a v srpnu jen o šest tisíc méně. Cestou se v tomto případě rozumí pohyb pasažéra od vstupu po výstup z metra, může tedy obsahovat i přestup z jedné linky na jinou.

K tématu

Tagy: strážník metro MHD Praha koronavirus povinné roušky

Další hlavní zprávy

Školství

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů

Vláda reálně uvažuje o tom, že by se děti v listopadu odvezly na školy v přírodě. V pondělí to na tiskové konferenci na dotaz CNN Prima NEWS uvedl ministr zdravotnictví Roman Prymula (za ANO). S návrhem na improvizované školy v přírodě přišli minulý týden zástupci odborů a v tomto týdnu by měli podrobnosti ministrům představit. Jde podle nich o variantu, jak bojovat proti šíření koronaviru a nenakazit rodiče. Dopad do rozpočtu by byl podle odborů až dvě miliardy korun. Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) dodala, že děti jsou velká priorita a bude o tom jednat.

Domácí

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“

Nemůžeme spoléhat na politiky, protože se řídí jinou logikou, než co nejlépe pečovat o své občany. Ekonom a bývalý poradce prezidenta Václava Havla Tomáš Sedláček se na Facebooku opřel do vlády a jejího řešení koronavirové situace v Česku. Mimo jiné naši zemi srovnal se sousedním Slovenskem, které se podle něj dokázalo z předešlých ekonomických nebo politických krizí vymanit a v současnosti je na tom v mnoha ohledech lépe než Česko. To prý poprvé za 30 let poznává, jaké to je „rýt tak trošku držkou v zemi“.

reklama
Nezničitelného Ibrahimovice COVID-19 nepřibrzdil a stále řádí. Milán má Boha, řekl Švéd
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Děti mohou z kojeneckých lahví polykat miliony mikroplastů denně, upozorňují vědci
Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec
Byl to Putinův povel, aby mě otrávili. Roky mě šikanuje, říká Alexej Navalnyj
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Na Náchodsku srazil vlak člověka, provoz na trati stojí
Další články
reklama
reklama