WiFi

Výpis příspěvků ke štítku „WiFi“

PŘEHLEDNĚ: Jak si nenechat ukrást údaje k platební kartě? Pozor na veřejné wifi sítě

Internetové podvody a hackerské útoky rostou na síle, a během letních prázdnin tomu nebude jinak. Kyberzločinci nejčastěji cílí na technicky méně zdatné a příliš důvěřivé osoby, využívají i veřejných wifi sítí, aby se dostali k citlivým údajům k platební kartě. Jak se jim bránit, na co si dát pozor a které formy ochrany jsou nejspolehlivější? Redakce CNN Prima NEWS se zeptala několika expertů na kyberbezpečnost a platební prostředí.

Zahrádky bez wifi zůstanou. Zabrání to šíření viru, vzkazuje ministerstvo

Přestože se v celém Česku od pondělí 17. května otevřou zahrádky a zákazníci je budou mocit využít, jak dlouho budou chtít, wifi na nich zůstane vypnutá. Trvá na tom ministerstvo zdravotnictví. Prý jde o preventivní opatření proti šíření koronaviru. Pokud lidé na zahrádkách u piva budou internet potřebovat, mají podle rad resortu použít vlastní data nebo veřejnou síť.

Středoškolákům začíná distanční výuka. Obchodní centra proto zvažují vypnutí WiFi

Statisíce studentů středních škol se budou od pondělí zase učit z domova. Řadě z nich to ale vadí. Nelíbí se jim odloučení od spolužáků i děravé vzdělávání na dálku, které na jaře nefungovalo úplně dokonale. Z jiné stránky to vidí obchodní centra. Mají obavy, že se zaplní studenty. Některá dokonce uvažují, že by proto vypnula internetové připojení zdarma.