Sanitka spěchající za pacientem bourala v Jablonci. Srážka s dalším vozem si vyžádala zraněné

Nehoda sanitky v Jablonci nad Nisou si vyžádala několik zraněných

Tři zraněné si vyžádal střet sanitky a osobního auta v Jablonci nad Nisou. Vůz s dvoučlennou posádkou záchranářů spěchal k pacientovi, v křižovatce se srazil s osobním autem. Při nehodě se zranili oba záchranáři i řidič osobního auta.

„Šlo naštěstí o lehčí zranění, všichni tři byli při vědomí a komunikovali,“ řekl pro CNN Prima NEWS Michal Georgiev, mluvčí Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje. Na místě zasahoval i vrtulník záchranné služby, podle Georgieva to zprvu vypadalo, že zranění minimálně jedné z osob budou vážnější, to se ale naštěstí nepotvrdilo.

ČTĚTE TAKÉ: Ministryně obrany Černochová měla v centru Prahy dopravní nehodu. Srazila se s jiným autem

„Zranění byli převezeni k dalšímu ošetření pozemními posádkami do jablonecké nemocnice, letecký převoz na traumacentrum do Liberce nebyl nutný, a tak se stroj vracel na základnu prázdný,“ doplnil Georgiev.

Nehodu vyšetřuje policie, podle mluvčího záchranky měla sanitka při jízdě k pacientovi zapnuté majáky.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Drama v Ostravě. Vykolejená tramvaj vjela až na chodník. Hasiči museli při zásahu měnit taktiku

Tagy:
zranění dopravní nehoda Ostrava Liberecký kraj Liberec automobil Jana Černochová Jablonec nad Nisou Praha katastrofy, nehody a mimořádné události nehody a mimořádné události silniční nehoda