CNN Prima News střet zájmů

střet zájmů

Výpis příspěvků ke štítku „střet zájmů“

Ostrá hádka novinářek. Na Hradě nemá Kolář co dělat, tvrdí Zlámalová. Witowská neudržela nervy

Novinářky Lenka Zlámalová a Světlana Witowská se pohádaly kvůli nejasnostem na Pražském hradě a roli lobbisty Petra Koláře. Zatímco komentátorka Czech News Center volá po bedlivějším sledování aktivit někdejšího interního poradce prezidenta Petra Pavla, moderátorka Aktuálně.cz a Kolářova partnerka vzkázala Zlámalové, „ať přestane šířit bludy“. Následně si novinářky vyměnily několik ostrých slov, ani jedna ze své pozice nicméně neustoupila. Kolář působí od ledna jako externí poradce prezidenta v oblasti bezpečnosti a zahraniční politiky, kontrakt interního poradce si neprodloužil.

Promlčená pokuta? Peníze věnuji na charitu, vzkázal Fiala ke své chybě v majetkovém přiznání

Aktualizováno

Premiér Petr Fiala (ODS) zkontroloval formuláře o střetu zájmů po upozornění, že v majetkových přiznáních opomněl zmínit, že byl vlastníkem podílu v Podnikatelské družstevní záložně (PDZ). Pro jistotu doplnil i své dlouhodobé penzijní připojištění. Na sociálních sítích vzkázal, že nerad dělá chyby a celá situace ho mrzí. „Pokud se potvrdí, že je mé opomenutí již promlčené, jsem rozhodnut věnovat 50 tisíc korun na charitativní projekty,“ avizoval premiér.

Bartoš: Požadavky vůči Blažkovi si Piráti nevycucali z prstu, opíráme se o názor veřejnosti

Usnesení Pirátské strany na adresu ministra spravedlnosti Pavla Blažka (ODS), který podle ní ohrožuje důvěru ve spravedlnost, reflektuje názor široké veřejnosti. Naše požadavky směrem k němu nejsou nic, co by si Piráti vycucali z prstu, uvedl ve vysílání CNN Prima NEWS předseda Pirátů Ivan Bartoš, který se mezitím setkal s Blažkem i premiérem Petrem Fialou (ODS). Zastal se i své stranické kolegyně europoslankyně Markéty Gregorové, která kritizovala ministra financí Zbyňka Stanjuru (ODS).

Agrofert se dotací bez boje nevzdá. Zemědělský fond žaluje kvůli projektům za stovky milionů

Firmy z koncernu Agrofert podaly žalobu na Státní zemědělský intervenční fond (SZIF), který rozhodl neproplatit dotace u jejich 21 předjednaných projektů. Jedná se o dotace pro společnosti Penam, Olma či Kostelecké uzeniny, uvedl ve čtvrtek portál iROZHLAS.cz. Fond žádosti o dotace pozastavil a poté ukončil kvůli unijnímu auditu ke střetu zájmů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Agrofert je součástí jeho svěřenských fondů.

Porušili STAN slib? Zakázali si dary od firem, v říjnu od nich ale dostali přes milion korun

Nebudeme přijímat žádné dary od firem, dokud se neprojedná novela zákona, prohlašovalo hnutí STAN na začátku loňského roku. Svůj slib poctivě dodržovalo osm měsíců, než v říjnu přistálo na účet přes milion korun od pěti právnických osob – včetně společnosti, jejíž majitel se stal ředitelem městské společnosti, napsal deník MF DNES. Hnutí argumentuje, že návrh novely předložilo už na srpnovém jednání vlády, ta k němu zaujala neutrální stanovisko a poslala ho do Sněmovny.

Blažek ve střetu zájmů? Ať podá vysvětlení, nebo odejde z vlády, požadují někteří Piráti

Ministr spravedlnosti Pavel Blažek (ODS) by měl odstoupit. S tvrdou výzvou přišla pirátská europoslankyně Markéta Gregorová poté, co vyšlo najevo, že šéf resortu již potřetí požadoval od žalobců další informace ze živé kauzy. Do té jsou zapleteni nejen jeho spolustraníci, ale i on sám. Šéf Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš bude chtít po Blažkovi vysvětlení, stejnou optikou se na věc dívá i europoslanec Marcel Kolaja. Organizace Transparency International ČR (TI) se otevřeným dopisem obrátila i na premiéra Petra Fialu (ODS) s výzvou k odvolání Blažka.

Byl Hladík ve střetu zájmů? Měl lobbovat za známého, od jehož rodiny si koupil dům

Kandidáta na ministra životního prostředí Petra Hladíka (KDU-ČSL) mohou provázet další problémy. Podle zjištění webu Seznam Zprávy měl politik lobbovat za zájmy podnikatele, od jehož rodiny si koupil dům, v němž nyní žije. Tím se mohl dostat do střetu zájmů. Jak Hladíka, tak byznysmena policisté podezřívají z manipulace v brněnské bytové kauze.

Agrofert s žalobou na europarlament pohořel. Dokumenty o Babišově střetu zájmů nezíská

Tribunál Evropské unie ve středu zamítl žalobu holdingu Agrofert na Evropský parlament (EP). Firma se žalobou chtěla domoci přístupu k dokumentům, které se týkají rezoluce o střetu zájmů bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO). Agrofert požadoval poskytnutí závěrečné auditní zprávy Evropské komise (EK) a dopisu, který kvůli střetu zájmů poslala Babišovi. Soud dospěl k závěru, že EP řádně odůvodnil utajení dopisu a že část zprávy už zveřejnila samotná komise.

Ostuda končí, prohlásil Bartoš. Evropská komise uzavřela řízení o střetu zájmů s ČR

Evropská komise (EK) podle ministerstva pro místní rozvoj (MMR) uzavřela po zhruba třech letech řízení o střetu zájmů s Českou republikou. Zahrnovalo několik desítek zjištění, z nichž zůstalo několik otevřených do března a května letošního roku. MMR auditorům následně odeslalo odpovědi k těmto zbývajícím případům. Nezákonná přidělení dotací, která se mimo jiné týkají i bývalého premiéra Andreje Babiše (ANO), budou řešit jednotlivá ministerstva. Novinářům to řekl ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš (Piráti).