reklama
CNN Prima News střet zájmů

střet zájmů

Výpis příspěvků ke štítku „střet zájmů“

Hádka v Partii: Věrně sloužíte trestně stíhanému premiérovi, vmetl Rakušan Havlíčkovi

28. listopadu 2021 13:01

Věslav Michalik ze zdrojů solárních byznysů financoval STAN v situaci, kdy solární byznys funguje na principu státních dotací. V nedělní Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS to uvedl dosluhující vicepremiér Karel Havlíček (ANO). „Váš problém je Andrej Babiš už několik let,“ opáčil Havlíčkovi Vít Rakušan, předseda hnutí STAN.

Někteří senioři nemohli k urnám. Babiš vysvětluje neúspěch ve volbách i kauzou offshorů

26. října 2021 23:47

Neúspěch hnutí ANO si jeho lídr Andrej Babiš vysvětluje tím, že mnozí jeho voliči nemohli jít k volbám, například senioři. V rozhovoru pro Rádio Z dále zmínil, že opozičním stranám nahrála kauza Pandora Papers nebo Černošice. Tamní městský úřad totiž Babiše pokutoval za přetrvávající střet zájmů. Dvě koalice vyhrály díky programu Antibabiš, dodal.

Babiš dostal od Černošic pokutu čtvrt milionu za střet zájmů. Je to nezákonné, říká

30. září 2021 07:05
Aktualizováno

Černošický městský úřad uložil premiéru Andreji Babišovi (ANO) pokutu 250 tisíc Kč za ovládání médií, což je podle úřadu přestupek proti zákonu o střetu zájmů. Deníku Právu to řekl Václav Knotek, který premiéra v tomto správním řízení zastupuje. Dodal, že podají odvolání. Úřad uvedl, že jde o „nadále trvající přestupek“. Podle Babiše je rozhodnutí nezákonné a porušuje jeho základní práva.

Babiš: Piráti mají tři sociopaty. Je jako uřvané dítě na pískovišti, vzkazuje mu Bartoš

28. září 2021 16:49

Předvolební vzájemné útoky mezi Piráty a vládním hnutím ANO pokračují. Jako poslední si do strany vedené Ivanem Bartošem rýpl premiér Andrej Babiš (ANO). Terčem se stal kandidát koalice Pirátů a STAN na ministra zdravotnictví, právník Ondřej Dostál. Předseda vlády ho stejně jako další Piráty označil za sociopata. Bartoš své členy hájí a Babišovi vzkazuje, že se chová jako dítě na pískovišti.

Porušuje Babiš zákon? Černošický úřad má o ovládání médií jasno, rozhodnutí ale tají

22. září 2021 19:18

Černošický městský úřad rozhodl v řízení o přestupku proti zákonu o střetu zájmů, které vede s premiérem Andrejem Babišem (ANO). Obsah rozhodnutí nezveřejní, informoval ve středu na svém webu. Podnět podala organizace Transparency International (TI), podle níž Babiš porušuje zákon tím, že ovládá média. Premiér střet zájmů dlouhodobě odmítá.

Politolog: Babiš boduje v menších obcích, lidé tam neřeší jeho střet zájmů

21. září 2021 21:39

Do sněmovních voleb zbývají necelé tři týdny. Politolog Vratislav Dostál i letos očekává velké rozdíly mezi výsledky ve větších městech a v malých obcích. Z nich to voliče prý nejvíce táhne k premiérovi Andreji Babišovi (ANO). „Lidé z vesnic často volí spíš intuitivně, na politiku koukají mnohem praktičtěji,“ řekl Dostál v pořadu 360° na CNN Prima NEWS.

Polčák k majetkovému přiznání politiků: Vláda ignorovala soud. Nacher viní opozici

10. srpna 2021 21:48

Schyluje se k tomu, že se uzavře veřejnosti tzv. centrální registr oznámení, ve kterém politici přiznávají své majetky. Vláda totiž dosud nepřišla s návrhem, jak jej zachovat poté, co Ústavní soud loni zrušil část zákona o střetu zájmů, která umožňuje veřejnosti v registru dohledat informace o majetku politiků. Europoslanec Stanislav Polčák v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že vláda Ústavní soud ignorovala a občany si bere jako rukojmí. Poslanec Patrik Nacher (za ANO) naopak viní opozici.

Česko získá od Evropské komise až 180 miliard. Musí ale zabránit Babišovu střetu zájmů

19. července 2021 11:57
Aktualizováno

Evropská komise v pondělí schválila český národní plán obnovy, který Česku otevře cestu ke 180 miliardám korun dotací z mimořádného krizového fondu Evropské unie. Plán podle komise splňuje stanovená ekologická či digitální kritéria. České úřady však budou muset důsledně předcházet možným střetům zájmů veřejných činitelů, aby země mohla inkasovat všechny peníze. Ve střetu zájmů je přitom podle dřívějších letošních závěrů auditu komise premiér Andrej Babiš. První finance by do Prahy mohly přijít v září, pokud českou investiční strategii definitivně odsouhlasí členské státy.

reklama