CNN Prima News strojvedoucí

strojvedoucí

Výpis příspěvků ke štítku „strojvedoucí“

Neštěstí v Bohumíně. Při srážce pendolina zemřel strojvedoucí, další lidé jsou zranění

27. června 2022 06:37
Aktualizováno

Ve stanici Bohumín na Karvinsku se v pondělí brzo ráno srazil vlak pendolino odjíždějící do Prahy s posunovaným vozem. Srážku nepřežil strojvedoucí, dalších pět lidí se zranilo. Čtyři z nich jsou zaměstnanci ČD Cargo. Není jasné, jak vážná jejich zranění jsou. Ve vlaku jelo dalších 16 lidí, cestující byli evakuováni, spoj s plánovaným odjezdem ve 04:59 byl zrušen. Provoz ve stanici Bohumín byl asi na půl hodiny přerušen.

Vyústění hrozivé srážky vlaků na Domažlicku. Zavinil ji strojvůdce, odhalila inspekce

11. dubna 2022 12:04

Čelní srážku expresu z Mnichova s regionálním osobním vlakem u obce Milavče na Domažlicku, kde loni 4. srpna zahynuli tři lidé a 56 se jich zranilo, zavinil strojvůdce rychlíku, který při srážce zemřel. Nerespektoval červené světlo na návěstní svítilně výhybny. Uvedla to Drážní inspekce (DI) v závěrečné zprávě. Škoda přesáhla 178 milionů korun, její výše nebyla ke dni zpracování, k 9. březnu, konečná.

Neštěstí na železnici se nedá vyhnout. O jízdě strojvůdců na červenou víme, říká Havlíček

13. srpna 2021 11:47

Tragická srážka vlaků na Domažlicku začátkem srpna si vyžádala tři oběti a desítky zraněných. Přesto ministr dopravy a průmysl Karel Havlíček (za ANO) označuje železniční dopravu za nejbezpečnější. „Ročně při těchto nehodách umírají dva až čtyři lidé, stejnou – jen denní – bilanci mají oběti autonehod. Tato neštěstí nemůžeme bagatelizovat, ale nedá se tomu vyhnout. Máme nejhustší síť tratí v Evropě,“ uvedl v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

Němečtí strojvedoucí se bojí českých tratí. Náměstek: Vím to, proto investujeme do lidí

6. srpna 2021 11:17

Někteří němečtí strojvedoucí se nechali slyšet, že se bojí na české koleje vyjet, tragická nehoda u Domažlic jejich obavy ještě podpořila. „Víme o tom, proto jsme za účelem zvýšení bezpečnosti zainvestovali do lidského faktoru, odpočinku a úpravy doby strávené řízením,“ konstatoval v pořadu 360° na CNN Prima NEWS náměstek ministra dopravy pro řízení Sekce nesilniční dopravy a mezinárodních vztahů Jan Sechter.

Havlíček: Na vině je strojvůdce. Ani zabezpečení srážce vlaků stoprocentně nezabrání

5. srpna 2021 12:50

„Žádný zákon ani žádné zabezpečovací zařízení stoprocentně nemůže zabránit srážce, jaká se stala ve středu u Milavče,“⁠ zdůraznil na brífinku po návštěvě jižní Moravy ministr dopravy Karel Havlíček (za ANO). Zároveň ze střetu vlaků obvinil strojvedoucího německého expresu. Při nehodě na Domažlicku zemřeli tři lidé, desítky dalších byly zraněny.

Strojvedoucí jezdí vlakem na červenou běžně, prozradil jeden z nich

5. srpna 2021 06:13

I když se to zdá neuvěřitelné, strojvedoucí běžně jezdí na červenou. V pořadu 360° to prozradil člen prezidia Federace strojvůdců David Votroubek. Přitom ve středu ráno došlo u obce Milavče mezi stanicemi Domažlice a Blížejov ke srážce vlaků pravděpodobně právě poté, co strojvedoucí jednoho z nich na červenou jel. Nehoda si vyžádala tři mrtvé.