CNN Prima News strojvedoucí

strojvedoucí

Výpis příspěvků ke štítku „strojvedoucí“

Stávka železničářů v Německu skončila předčasně. Spoje s Českem dál provázejí komplikace

Stávka na německé železnici v noci na pondělí předčasně skončila, vlaky až na výjimky jezdí podle běžného jízdního řádu, uvedl mluvčí železničního koncernu Deutsche Bahn (DB) Achim Stauss. Obnoveno je i spojení s Českem, kde ale cestující musí počítat s výlukami a přestupy. Stávka za vyšší mzdy měla původně trvat do pondělního večera, zástupci DB a odborů strojvedoucích GDL se dohodli na jejím předčasném ukončení.

Vánoční klid je u konce, strojvedoucí v Německu budou stávkovat. Jak ovlivní spoje s Českem?

Odbory německých strojvedoucích GDL vyhlásily stávku, která má v osobní dopravě trvat od středy do pátku příštího týdne. Členové GDL v nákladní dopravě mají přerušit práci už v úterý večer, informovala agentura DPA. Jde o další eskalaci sporu o mzdy s hlavním německým železničním dopravcem, společností Deutsche Bahn (DB), a dalšími drážními společnostmi. Podobně jako předchozí protesty GDL bude mít i tento dopad na spojení s Českem, vyplývá z informací Českých drah.

Drama na kolejích: U České Třebové se srazily dva nákladní vlaky, strojvedoucí se zranil

V České Třebové na Orlickoústecku se v neděli ráno před 6:00 srazily dva nákladní vlaky. Strojvedoucí jedné ze souprav se při železniční nehodě lehce zranil. Škoda se vyšplhá na sumu nejméně 150 milionů korun. Provoz osobních vlaků v České Třebové ani na hlavním koridoru Praha - Olomouc nehoda neomezila. Nákladní vlaky jedoucí přes Českou Třebovou využívají trasu přes dopravní nádraží.

Znásilňování školáků na Ostravsku. Policie viní vedoucího ze sexuálních praktik vůči chlapcům

Ostravští policisté znovu obvinili ze zneužívání a znásilňování nezletilých chlapců bývalého vedoucího ostravského oddílu zaměřeného na mimoškolní aktivity pro děti. Své svěřence ve věku od 10 do 15 let v letech 2014 až 2016 podle kriminalistů zneužíval na oddílových akcích, zval si je i domů. Za stejné zločiny v tomtéž oddíle byl už odsouzen v roce 2017. Média o případu informovala mluvčí moravskoslezské policie Soňa Štětínská.

Neštěstí v Bohumíně. Při srážce pendolina zemřel strojvedoucí, další lidé jsou zranění

Aktualizováno

Ve stanici Bohumín na Karvinsku se v pondělí brzo ráno srazil vlak pendolino odjíždějící do Prahy s posunovaným vozem. Srážku nepřežil strojvedoucí, dalších pět lidí se zranilo. Čtyři z nich jsou zaměstnanci ČD Cargo. Není jasné, jak vážná jejich zranění jsou. Ve vlaku jelo dalších 16 lidí, cestující byli evakuováni, spoj s plánovaným odjezdem ve 04:59 byl zrušen. Provoz ve stanici Bohumín byl asi na půl hodiny přerušen.

Vyústění hrozivé srážky vlaků na Domažlicku. Zavinil ji strojvůdce, odhalila inspekce

Čelní srážku expresu z Mnichova s regionálním osobním vlakem u obce Milavče na Domažlicku, kde loni 4. srpna zahynuli tři lidé a 56 se jich zranilo, zavinil strojvůdce rychlíku, který při srážce zemřel. Nerespektoval červené světlo na návěstní svítilně výhybny. Uvedla to Drážní inspekce (DI) v závěrečné zprávě. Škoda přesáhla 178 milionů korun, její výše nebyla ke dni zpracování, k 9. březnu, konečná.