reklama
CNN Prima News strojvedoucí

strojvedoucí

Výpis příspěvků ke štítku „strojvedoucí“

U Máchova jezera někdo na koleje nastražil balvan. Policie hledá viníky

Po lidech, kteří v neděli 4. července úmyslně položili do kolejiště u Doks na Českolipsku cementový kvádr, pátrá policie. I když strojvedoucí balvan viděl, kvůli velké rychlosti a strachu z vykolejení vlaku se rozhodl prudce nebrzdit, ale do předmětu raději narazit. Ve vlaku cestovalo 23 lidí, nehoda se naštěstí obešla bez zranění. Cementový kvádr ale prorazil nádrž s naftou.

Vlaky na Masarykově nádraží se rozjely proti sobě. Už podruhé za měsíc

Na pražském Masarykově nádraží jely ráno dva vlaky proti sobě. Vlak z Mladé Boleslavi směřující na nádraží projel návěstidlo zakazující jízdu a z nádraží už vyjížděl vlak do Milovic. Strojvedoucí stihli sami včas zastavit, ke srážce nedošlo a nikomu se nic nestalo. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na Masarykově nádraží byl omezen, vyplývá z webu Českých drah.

Děti si hrály v kolejišti u Přerova, jednoho chlapce srazil vlak. Letěl pro něj vrtulník

Nezletilého chlapce srazil na periferii Přerova osobní vlak. Nehoda se stala v neděli večer, do blízkosti tratě se dostala skupina dětí přes únikový východ v protihlukové stěně. Chlapec se při střetu s vlakem vážně zranil a do nemocnice jej transportoval vrtulník záchranářů, informovala v pondělí mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová. Policie v souvislosti s tímto případem apeluje na rodiče, aby byli obezřetní.

Muž upozornil na nevhodné chování spolucestujícího. Ten ho pobodal

Ve vlaku na Přerovsku na trase mezi Teplicemi nad Bečvou a Černotínem pobodal v pondělí odpoledne muž spolucestujícího. Stalo se to poté, co ho oběť upozornila na jeho nevhodné chování. Dalšímu útoku zabránil strojvedoucí. Napadený muž skončil s bodným zraněním v nemocnici, útočník z vlaku utekl. Kriminalisté ho dopadli dnes ráno ve Valašském Meziříčí. Je podezřelý z pokusu o vraždu, sdělil krajský policejní mluvčí Libor Hejtman.

Šrot na kolejích. Některé vlaky v osobní dopravě jsou staré i půlstoletí

České dráhy přepravují zákazníky stovkami souprav, které patří spíš do železničního muzea než do pravidelné dopravy. Vagony táhnou třeba půlstoletí staré lokomotivy řady 714 a jen o něco mladší motoráčky 810 zvané „orchestriony“. Cestující sedí v „honekrech“, vagonech vyráběných v Německé demokratické republice v dobách komunistického vůdce Ericha Honeckera. Soukromé společnosti zase nakupují veterány v Německu. Je to bezpečné? Reportér CNN Prima NEWS mapoval veterány na tuzemských kolejích.

Protijedoucí vlaky dělilo zhruba pět set metrů od srážky v Jablonném nad Orlicí

Aktualizováno

508 metrů dělilo ve středu ráno dva vlaky společnosti Leo Express od čelního střetu. Dostaly se totiž na jedné koleji proti sobě. Mimořádnou událost, ke které došlo v Jablonném nad Orlicí, teď šetří Drážní inspekce, jak upozornil web Zdopravy.cz. Podle mluvčího Drážní inspekce Martina Drápala projel jeden ze strojvedoucích projel návěstidlo „stůj“.

reklama