CNN Prima News Světová obchodní organizace

Světová obchodní organizace

Výpis příspěvků ke štítku „Světová obchodní organizace“

Třicetikilometrové kolony kamionů na hranicích. Brexit bez dohody děsí britské firmy

18. prosince 2020 16:54

Dlouhé kolony nákladních automobilů čekajících na trajekt přes Lamanšský průliv či na možnost využít tunelu pod ním jsou důsledkem snah řady britských firem dostatečně a včas se zásobit před začátkem nového roku. Důvodem je především nejistota související s tím, že pokud se obě strany v několika příštích dnech nedohodnou na nové obchodní smlouvě, může se od 1. ledna vzájemný obchod výrazně zkomplikovat. O situaci píší britské Financial Times.

Babiš kritizoval WHO za „matoucí doporučení ohledně nošení roušek“

25. září 2020 18:52

Premiér Andrej Babiš v pátečním projevu před Valným shromážděním OSN kritizoval Světovou zdravotnickou organizaci (WHO), která podle něj nedokázala dát jasná doporučení, jež by pomohla zemím bojovat proti koronaviru, což se týká i roušek. Vyzval také k reformě Organizace spojených národů a dalších globálních institucí s tím, že pandemie COVID-19 podle něj ukázala, že spolupráce zemí světa má řadu slabin.

Světová obchodní organizace hledá nového šéfa. Kdo jím bude a co ho čeká?

15. července 2020 22:58

Současný generální ředitel Světové obchodní organizace (WTO) Brazilec Roberto Azevêdo ve své funkci za měsíc a půl skončí. Předčasně. Jeho druhý čtyřletý mandát měl totiž vypršet až příští rok v srpnu. WTO tak nyní čeká výběr nového šéfa. O řízení poněkud ochromené instituce se uchází osmička statečných. Na vítěze ovšem čeká nelehký úkol: vrátit Světové obchodní organizaci autoritu a akceschopnost.