CNN Prima News T-Mobile

T-Mobile

Výpis příspěvků ke štítku „T-Mobile“

Problémy s voláním i daty. Hackeři zaútočili na největšího mobilního operátora v zemi

27. června 2022 08:24

Operátor T-Mobile se v neděli potýkal s rozsáhlými výpadky svých služeb. Zákazníci měli problémy s mobilními daty i voláním, nemohli se dovolat na zákaznickou linku, dostat na web firmy nebo spustit aplikaci. V noci společnost oznámila, že čelila kybernetickému útoku. Obnovila provoz základních služeb, jako je volání či mobilní služby, dál řeší problémy s aplikací Můj T-Mobile a interních systémů.

Facebook, Instagram i WhatsApp evidovaly obří výpadek. Problémy měli i čeští operátoři

4. října 2021 18:08
Aktualizováno

Sociální sítě společnosti Facebook v pondělí zaznamenaly asi šestihodinový výpadek. Podle webu CNBC se jednalo o nejhorší výpadek od roku 2008, kdy se problém táhl celý den. Do aplikace se nebylo možné přihlásit, neaktualizoval se feed hlavních zpráv a nedaly se ani posílat zprávy. Kolem půlnoci začaly platformy pomalu naskakovat, stále však nebyly plně funkční. Problémy se v pondělí objevily i u klientů operátorů T-Mobile a Vodafone.

Jak vám můžu pomoci? Nechci housky, ale přežít! Operátoři v pandemii zachraňují životy

11. května 2021 07:46

Telefonní operátor společnosti Rohlik.cz zachránil život důchodci, který doma upadl, nemohl se pohnout, a číslo internetového obchodu s potravinami bylo jediné, které dokázal vytočit. V psychicky náročné pandemické době není tento příběh výjimkou. I operátoři dalších firem se teď někdy mění v linku důvěry a první pomoci.

Operátoři o SMS k očkování netušili. Vše zjistili až po spuštění systému

15. ledna 2021 10:56

Operátoři se dozvěděli o požadavku státu na SMS ověření při registraci k očkování proti nemoci COVID-19 až po spuštění systému. Na Twitteru to uvedl výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund. Zakládajícími členy asociace jsou mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone, jejichž vyjádření zjišťujeme. Systém pro registraci lidí starších 80 let na očkování, který byl spuštěn v pátek v 8:00, měl problémy. SMS s PIN kódy pro registraci lidem přicházely se zpožděním.

Hana Továrková: Čtvrtý operátor je nesmysl, tarify a data budou do roka levnější

18. listopadu 2020 20:02

Ceny od tuzemských mobilních operátorů minimálně do roka klesnou, prohlásila v pořadu K věci na CNN Prima NEWS šéfka Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Hana Továrková. Během aukce rádiových kmitočtů a 5G sítí se Česko nedočkalo čtvrtého velkého mobilního operátora, po kterém mnozí odborníci volali. Podle Továrkové je ale další velký hráč na trhu nesmysl, za dostatečný považuje vstup tří středně velkých společností.

Silná konkurence a tlak na ceny? Těžko. Čtvrtý velký mobilní operátor na český trh nepřijde

13. listopadu 2020 17:54

Čtvrtý velký mobilní operátor v Česku zatím nebude, vyplývá z výsledků aukce kmitočtů, kterou provedl Český telekomunikační úřad (ČTÚ). Kmitočty pro chytré mobilní sítě 5G v pásmu 700 megahertzů (MHz) si mezi sebou rozdělí O2, T-Mobile a Vodafone. Tyto firmy si také se společnostmi CentroNet a Nordic Telecom rozdělily bloky v pásmu 3400 až 3600 MHz. Kmitočty se celkem vydražily za 5,6 miliardy korun.

Paní učitelko, promiňte, nemám data. Školáci se omlouvají z on-line vyučování

15. října 2020 06:43

Distanční vzdělávání na základních školách může znamenat pořádný průšvih. Vyplývá to z dosavadních zkušeností středních škol. Tam se totiž začínají množit případy, kdy rodiče své děti omlouvají z on-line výuky kvůli nedostatku dat. Mobilní operátoři tvrdí, že lze využít zvýhodnění nabídky datových tarifů. Rodiče mají o pomoc požádat samotné školy nebo neziskové organizace.