CNN Prima News T-Mobile

T-Mobile

Výpis příspěvků ke štítku „T-Mobile“

Na internet unikla citlivá data českých institucí. Má jít o ministerstvo financí či VZP

Na internet v nedávné době unikla data 65 tisíc firem a institucí včetně dat organizací z Česka. Únik se pravděpodobně týká ministerstva vnitra, ministerstva financí, oficiálních stránek armády, největší tuzemské zdravotní pojišťovny VZP, T-Mobilu nebo České spořitelny. Za incidentem stojí špatně nastavený server Azure Blob spravovaný společností Microsoft, informovaly v úterním tiskové zprávě antivirové společnosti SOCRadar a Xevos.

5G v Česku: Do konce roku 2023 slibují operátoři pokrýt celou zemi

5G. Dvoučlenná zkratka, která dosavadní chápání elektronického propojení celého světa i nám známé části vesmíru posouvá zase o několik úrovní dál. Bezdrátový systém nové generace nabízí dříve netušené možnosti v průmyslu nebo ve zdravotnictví, ale mění také životy nás všech na Zemi. Pomalu, ale jistě propojuje jednotlivce, domácnosti, auta, MHD i další užitečné věci a přístroje napříč průmyslovými odvětvími. Komunikace ve všech zmíněných úrovních se stává rychlou a dostupnou každému z nás.

Problémy s voláním i daty. Hackeři zaútočili na největšího mobilního operátora v zemi

Operátor T-Mobile se v neděli potýkal s rozsáhlými výpadky svých služeb. Zákazníci měli problémy s mobilními daty i voláním, nemohli se dovolat na zákaznickou linku, dostat na web firmy nebo spustit aplikaci. V noci společnost oznámila, že čelila kybernetickému útoku. Obnovila provoz základních služeb, jako je volání či mobilní služby, dál řeší problémy s aplikací Můj T-Mobile a interních systémů.

Facebook, Instagram i WhatsApp evidovaly obří výpadek. Problémy měli i čeští operátoři

Aktualizováno

Sociální sítě společnosti Facebook v pondělí zaznamenaly asi šestihodinový výpadek. Podle webu CNBC se jednalo o nejhorší výpadek od roku 2008, kdy se problém táhl celý den. Do aplikace se nebylo možné přihlásit, neaktualizoval se feed hlavních zpráv a nedaly se ani posílat zprávy. Kolem půlnoci začaly platformy pomalu naskakovat, stále však nebyly plně funkční. Problémy se v pondělí objevily i u klientů operátorů T-Mobile a Vodafone.

Operátoři o SMS k očkování netušili. Vše zjistili až po spuštění systému

Operátoři se dozvěděli o požadavku státu na SMS ověření při registraci k očkování proti nemoci COVID-19 až po spuštění systému. Na Twitteru to uvedl výkonný ředitel Asociace provozovatelů mobilních sítí Jiří Grund. Zakládajícími členy asociace jsou mobilní operátoři O2, T-Mobile a Vodafone, jejichž vyjádření zjišťujeme. Systém pro registraci lidí starších 80 let na očkování, který byl spuštěn v pátek v 8:00, měl problémy. SMS s PIN kódy pro registraci lidem přicházely se zpožděním.