CNN Prima News teploty

teploty

Výpis příspěvků ke štítku „teploty“

Řidiči zpozorněte, na silnicích hrozí náledí. Kdy a kde se k mrazu připojí i sníh?

23. listopadu 2022 07:55

Ve středu bude podle meteorologů z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) zataženo až oblačno, může být i mlhavo. Ve východní části území se během dne očekává déšť nebo mrholení, kvůli nízkým teplotám se může následně proměnit ve slabou ledovku či náledí. Sněhu se dočkají zejména lidé na horách. Co přinesou následující dny?

Bude na Vánoce sněžit? Přituhne, prozradili meteorologové v předpovědi na prosinec

22. listopadu 2022 08:09

Teploty v Česku se po relativně teplém říjnovém počasí v listopadu vrátily na obvyklé podzimní hodnoty, což by mělo platit i pro následující týdny. Výrazněji by se pak mělo ochladit před Vánoci, kdy meteorologové předpovídají podprůměrné teploty. Vyplývá to z dlouhodobého výhledu Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ).

Občasný déšť, mlhy i noční mrazíky. Přes den ale bude i 15 °C, slibují meteorologové

7. listopadu 2022 07:58

Během nadcházejícího týdne bude v Česku panovat relativně teplé počasí. I přes mírné ochlazení by denní teploty měly minimálně do pátku přesahovat 10 °C. V první polovině týdne se dokonce budou blížit hranici 15 °C. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Podle něj je ale třeba počítat i s občasným deštěm, přeháňkami či mlhami.

K Česku míří studená fronta. O víkendu se ochladí, teploty v noci klesnou k bodu mrazu

3. listopadu 2022 09:48

Ačkoliv bude ve čtvrtek zejména polojasno, může se ojediněle vyskytnout mlha či nízká oblačnost. Té navíc bude odpoledne přibývat. Teploty vystoupají až k 16 °C. V pátek však přes území Česka bude od západu postupovat studená fronta. Nejvyšší denní teploty o víkendu nepřesáhnou 13 °C a bude spíše oblačno. V neděli mohou při zmenšené oblačnosti noční teploty klesnout až k jednomu stupni.