CNN Prima News teploty

teploty

Výpis příspěvků ke štítku „teploty“

VÝSTRAHA: Kolapsy v dopravě a úrazy po pádu. Kde v Česku hrozí nebezpečný jev?

Od sobotního podvečera by se lidé napříč Českou republikou měli mít na pozoru. Odborníci z Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) vydali výstrahu před ledovkou. Na části území je v platnosti od 18. hodiny, v některých regionech pak až od 23. hodiny. Varování platí pro takřka všechny kraje. Sníh a mrznoucí srážky mohou mít za následek kolapsy v dopravě, hrozí i zranění po pádech na zmrzlých cestách.

Jak v mrazu předejít poškození vašeho telefonu? Sedm rad, kterými byste se měli řídit

Při mrazivých venkovních teplotách by měli uživatelé chytrých telefonů zpozornit. Že se tato zařízení při chladném počasí rychle vybíjí, není žádnou novinkou, málokdo však dodržuje rady a tipy expertů, aby předešel trvalému poškození baterie. Ty se netýkají pouze používání mobilů při pohybu venku, ale také následného zacházení s přístroji po příchodu do vyhřáté místnosti. Redakce CNN Prima NEWS pro vás sestavila přehled sedmi doporučení, kterými byste se měli řídit.

Česko sevře oblačnost a déšť. O víkendu mohou na horách překvapit sněhové přeháňky

Déšť a ve vyšších polohách sníh přinese studená fronta, která začne Česko přecházet ve čtvrtek večer, uvádí Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ). Na naše území začne proudit chladnější a vlhký vzduch od severozápadu. Denní teploty by se měly pohybovat mezi 7 až 11 °C. Ochlazení by ale mělo být přechodné. Na příští týden totiž meteorologové slibují, že se opět oteplí.

VÝSTRAHA: V Česku udeří bouřlivý vítr. Hrozí škody na budovách i komplikace v dopravě

I po zbytek týdne bude počasí v Česku velmi různorodé. Zatímco na západě se teploty budou pohybovat kolem 13 °C, na Moravě mohou atakovat až letních 25 °C. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) vydal výstrahu před silným větrem. Upozorňuje zejména na riziko popadaných větví na silnicích, které mohou zkomplikovat dopravu a varuje před horskými túrami do hřebenů hor.

Čeká nás slunečný víkend s letními teplotami. Na východě Česka experti varují před vichřicí

V Česku se o víkendu prudce oteplí. Teploty by se mohly v pátek a sobotu vyšplhat až ke 20 stupňům Celsia. Vyplývá to z předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ). Většinou by však mělo být oblačno až zataženo. V pátek odpoledne a v noci na sobotu hrozí na východě Česka silný vítr. V nárazech může mít rychlost až 70 kilometrů v hodině, varuje Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Lidstvo mohou vyhubit extrémní teploty. Superpočítač hrozí smrtícími sedmdesátkami

Země se podle vědců může změnit v ohnivé peklo. Odborníci zaměření na globální oteplování vypracovali vůbec první superpočítačové klimatické modely, které lidstvu v dlouhodobějším horizontu předpovídají velmi chmurnou budoucnost. Planetu podle nich může čekat zvýšení teplot na 70 °C, což by ze Země udělalo „nehostinné prostředí bez potravy a vody“.

Vrací se El Niño, může způsobovat dlouhá sucha i teplotní rekordy. Jak se projeví v Česku?

Podnebný jev El Niño po letech opět nabírá na síle. V Česku by se v příštím roce mohl projevit nadprůměrnými teplotami, uvedl klimatolog Radim Tolasz pro CNN Prima NEWS. Teplá fáze neboli Jižní oscilace ovlivňuje počasí a klima po celém světě, v některých oblastech ohrožuje i zásoby vody a zemědělství. Dlouhými obdobími beze srážek s vysokými teplotami se projevil dříve též v Evropě. Jeho současnou podobu mohou ovlivnit i klimatické změny.

Léto nekončí, nadprůměrné teploty vydrží do konce měsíce. Utne je prudké ochlazení v říjnu

Nadprůměrně teplé počasí nás neopustí ještě několik týdnů. Vysoké teploty by podle dlouhodobé předpovědi meteorologů měly vydržet až do konce září. Ochlazení přijde začátkem října, kdy budou teploty oproti posledním desetiletím naopak podprůměrné. Dočasný výkyv se očekává i tento týden ve čtvrtek, kdy se teploty z dosavadních „třicítek“ propadnou ke zhruba 20 °C. Objeví se i srážky a ojedinělé bouřky.

Dovolené u moře po prázdninách výrazně zlevní. Kam jezdí Češi nejčastěji a kde si užít září?

Školákům skončily letní prázdniny, mnozí z nich si však během dvouměsíčního volna užili i čas strávený u moře. Jak vypadaly prázdniny z pohledu dovolených a trendů cestovních kanceláří? Vyrazili Češi za odpočinkem do předpokládaných destinací a která místa se naopak stala překvapením? Část uplynulé letní sezony redakci CNN Prima NEWS přiblížily cestovní kanceláře. Zároveň připojily tipy, kam vyrazit za „pozdní letní dovolenou“ v září.