reklama

Tereza H. musela u soudu poskytnout důležité informace, míní Šlachta. Hrozí jí nebezpečí?

Návrat Terezy H., která byla propuštěna z pákistánského vězení, bude zřejmě utajovaný. Panují totiž obavy o její bezpečí. Podle bývalého elitního policisty Roberta Šlachty záleží i na tom, jaké informace poskytla soudu.

reklama

Češka Tereza H, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byla propuštěna z tamního vězení a měla by odcestovat do Česka. Místo radostného uvítání bude ale návrat zřejmě v utajení. Kromě nechtěné mediální pozornosti záleží podle bývalého elitního policisty Roberta Šlachty také na tom, jak svědčila u soudu.

Tereze údajně hrozí nebezpečí ze strany pašeráků drog. Podle Šlachty Češka tvrdí, že na ni někdo pašování hodil a že o převozu heroinu nevěděla. Od propuštění se Tereza údajně schovává a podle některých politiků jí může hrozit nebezpečí. I proto by měl být její návrat utajovaný.

„Pokud by to mělo být tímto způsobem, je jasné, že musela svědčit a dávat u soudu důležité informace, takže to není o tom, že se ničeho nedopustila,“ uvedl Šlachta pro CNN Prima NEWS.

Bývalý elitní policista se ale domnívá, že fyzický útok jí nehrozí. Situace v Pákistánu a u nás je podle něj rozdílná. „Tady bylo hodně obvinění a lidí, kteří spolupracovali s policií nebo s orgány činnými v trestním řízení a nestalo se, že by došlo k jakýmkoliv fyzickým útokům a že by osoby byly atakovány,“ popsal Šlachta a dodal, že šlo maximálně o verbální útoky.

Tagy:

Hlavní zprávy

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?
Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ Hlavní zprávy: Koho se bude týkat povinné očkování a jaké sankce hrozí?

Ty nejnovější ověřené zprávy z domova i ze světa. Do konce týdne má být jasno ohledně povinného očkování proti covidu u vybraných skupin. Existují ale obavy, že někteří i přesto vakcínu odmítnou, a zaměstnavatelé tak přijdou o své lidi. Koho se povinné očkování bude týkat a co jim hrozí v případě, že vakcinaci odmítnou? Nejen o tom v Hlavních zprávách od 18:55.

Připoutal pětiletou holčičku a nechal ji umřít žízní. Islamista dostal za umučení doživotí

Německý soud v úterý uložil doživotní vězení někdejšímu příslušníkovi Islámského státu (IS). Iráčan Táhá al-Džumajlí byl usvědčen z genocidy a spáchání válečného zločinu s následkem smrti v procesu kolem umučení zotročené jezídské dívky v Iráku. Předsedající soudce Christoph Koller řekl, že jde celosvětově o první rozsudek kvůli zločinu IS spáchanému na náboženské menšině jezídů.

Po roce a půl okopávání si Babiš s Fialou stoupli vedle sebe a propagovali očkování

Premiér v demisi Andrej Babiš (ANO) a nově jmenovaný předseda vlády Petr Fiala (ODS) si po roce a půl trvajících neshodách a kritice způsobů boje s pandemií koronaviru stoupli vedle sebe a propagovali očkování. „Epidemie nezná politické bariéry a týká se nás všech. Politika musí jít stranou,“ řekl Babiš na úterní tiskové konferenci iniciativy Lékaři pomáhají Česku.

reklama

Domácí zpravodajství

Exšéf Věcí veřejných i policista Petržílek se radují. Soud je v kauze odposlechů osvobodil

Soud osvobodil někdejšího předsedu Věcí veřejných (VV) Víta Bártu i policistu Jana Petržílka. Neprokázalo se, že vynesli odposlechy Bezpečnostní informační služby (BIS), v nichž se lobbista Roman Janoušek a tehdejší pražský primátor Pavel Bém (ODS) oslovovali „Mazánku“ a „Kolibříku“. Úterní verdikt není pravomocný, státní zástupce žádá pro oba muže podmíněné tresty za ohrožení utajované informace a ponechal si lhůtu pro případné podání odvolání.

Zdrogovaný pacient řádil v nemocnici v Hradci Králové. Agresor poničil urgentní oddělení

Agresivní pacient v pondělí večer ve Fakultní nemocnici (FN) Hradec Králové poničil vybavení. Zřejmě byl pod vlivem drog. V úterý to řekla mluvčí policie Lucie Konečná. Incident potvrdil také mluvčí nemocnice Jakub Sochor. Podle něj k události došlo na oddělení urgentní medicíny. Muž způsobil statisícové škody a zůstává v péči lékařů.

reklama