Tereza H. musela u soudu poskytnout důležité informace, míní Šlachta. Hrozí jí nebezpečí?

Návrat Terezy H., která byla propuštěna z pákistánského vězení, bude zřejmě utajovaný. Panují totiž obavy o její bezpečí. Podle bývalého elitního policisty Roberta Šlachty záleží i na tom, jaké informace poskytla soudu.

Češka Tereza H, kterou celníci v lednu 2018 zadrželi na letišti v pákistánském Láhauru s devíti kilogramy heroinu, byla propuštěna z tamního vězení a měla by odcestovat do Česka. Místo radostného uvítání bude ale návrat zřejmě v utajení. Kromě nechtěné mediální pozornosti záleží podle bývalého elitního policisty Roberta Šlachty také na tom, jak svědčila u soudu.

Tereze údajně hrozí nebezpečí ze strany pašeráků drog. Podle Šlachty Češka tvrdí, že na ni někdo pašování hodil a že o převozu heroinu nevěděla. Od propuštění se Tereza údajně schovává a podle některých politiků jí může hrozit nebezpečí. I proto by měl být její návrat utajovaný.

„Pokud by to mělo být tímto způsobem, je jasné, že musela svědčit a dávat u soudu důležité informace, takže to není o tom, že se ničeho nedopustila,“ uvedl Šlachta pro CNN Prima NEWS.

Bývalý elitní policista se ale domnívá, že fyzický útok jí nehrozí. Situace v Pákistánu a u nás je podle něj rozdílná. „Tady bylo hodně obvinění a lidí, kteří spolupracovali s policií nebo s orgány činnými v trestním řízení a nestalo se, že by došlo k jakýmkoliv fyzickým útokům a že by osoby byly atakovány,“ popsal Šlachta a dodal, že šlo maximálně o verbální útoky.

Tagy: