CNN Prima News tetanus

tetanus

Výpis příspěvků ke štítku „tetanus“

PŘEHLEDNĚ: Před čím a v jakém období se očkovat? Seznam pro děti i dospělé

Povinná, doporučená, dobrovolná či mimořádná. Vyznat se v očkováních, která musí člověk v průběhu života podstoupit, je pro mnohé velmi náročné. Často se navíc zdravotní pojišťovny rozhodnou podpořit nové vakcíny proti nezvyklým nemocem. Kdy a jakou vakcinací musí povinně projít děti? A proti jakým nemocem si mají nechat vpravit vakcínu dospělí – včetně přeočkování? Redakce CNN Prima NEWS pro vás připravila přehled očkovacích kalendářů.

Výzva dětským lékařům: Neočkujte dvěma šaržemi vakcín, varuje SÚKL. O které jde?

Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL) vyzval dětské lékaře, aby neočkovali vakcínami Prevenar 13 šarže FN5579 a Infanrix Hexa šarže A21CE120C. Upozornila na to Česká televize. Ředitelka SÚKL Irena Storová ve vyjádření pro média uvedla, že jde o opatření preventivní a je velmi nepravděpodobné, že by těm, kteří už těmito vakcínami byli očkováni, hrozilo nějaké nebezpečí nebo zdravotní potíže.

Neočkovaná dívka do nemocnice prozatím nemusí. Soud zrušil předběžné opatření

Českokrumlovský soud zrušil předběžné opatření, podle něhož musí desetiletá dívka podstoupit vyšetření v nemocnici. Dívku, kterou zhruba před měsícem zranil kůň, odmítla matka po ošetření naočkovat proti tetanu. O rozhodnutí soudu ve čtvrtek informovala advokátka matky a právnička Ligy lidských práv Zuzana Candigliota. O zrušení předběžného opatření, které soud koncem listopadu nařídil, požádala rodina.

Matka stále pro dceru odmítá očkování proti tetanu. Podá stížnost k ústavnímu soudu

Matka, která odmítá dceru naočkovat proti tetanu po kopnutí koněm, ve čtvrtek znovu nechala vyšetřit holčičku u doktora. Podle lékařské zprávy je desetiletá dívka v pořádku a nemá příznaky tetanu. Advokátce také předala plnou moc, aby podala ústavní stížnost. Zatím totiž stále platí opatření odvolacího soudu, podle kterého musí dceru předat nemocnici.

Soud nařídil očkovat dítě proti tetanu, může jít o život, je po úrazu. Matka odmítá

Aktualizováno

Českokrumlovský soud vydal předběžné opatření kvůli tomu, aby nemocnice naočkovala desetiletou dívku proti tetanu. Očkování brání její matka. Dívce způsobil kůň tržnou ránu a podle lékařů při absenci očkování nelze vyloučit zdravotní komplikace. ČTK o rozhodnutí soudu řekl jeho mluvčí Jan Montag. Matka nechala v nemocnici svou dceru dostatečně ošetřit, tvrdí jejich právní zástupkyně.