Těžký úděl „anděla strážného“. Schumacherova žena je jako vězeň, říká bývalý šéf legendy

Žena Michaela Schumachera Corinna prožívá mimořádně náročných skoro 10 let. Poté, co měl sedminásobný mistr světa formule 1 fatální nehodu na lyžích, se jí život otočil o 180 stupňů. Sportovní legenda vždy považovala manželku za „strážného anděla“ a ona tuto roli plní do puntíku. Podle bývalého Schumacherova šéfa Eddieho Jordana proto oddaná partnerka žila poslední dekádu jako vězeň.

Mezi hvězdnými páry vždy byli Michael Schumacher s manželkou Corinnou trochu výjimkou. Bulvární média nikdy ani nespekulovala, že by mezi dvojicí – která se vzala v roce 1995 – mělo dojít k jakékoliv tenzi.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Trpícího Schumachera chtěl zradit blízký přítel. Média mají s rodinou jasnou dohodu

Když byl jednou Schumacher na Corinnu dotázán, nabídl láskyplnou odpověď: „Vyznáváme stejné hodnoty. Po celou moji kariéru byla mým strážným andělem.“

To se nezměnilo ani po 29. prosinci 2013, naopak. Schumacher si užíval po sedmi titulech mistra světa a celkem 19 sezonách ve formuli 1 zasloužený závodnický důchod, toho dne ale narazil na lyžích ve francouzských Alpách hlavou na skálu a mnoho měsíců byl v kómatu.

Od té doby je stav legendy zahalen tajemstvím, z velké části díky důkladnému „strážnému andělovi“. Corinna po fatálním incidentu vytvořila kolem rodiny ochrannou bublinu a maximálně se snaží střežit soukromí. Až na vzácné okamžiky se vyhýbá veřejnému životu s večírky a dalšími akcemi, na který byla zvyklá, aby nevyvolávala ještě větší zájem o manžela.

K Schumacherovi se dostane jen pár vyvolených, na jejich seznam se nedostal ani Eddie Jordan, byznysmen, který dal v roce 1991 Schumacherovi první šanci v F1.

„Už je to skoro deset let, co Corinna nemůže jít na večírek, na oběd nebo kamkoliv jinam. Je jako vězeň, protože každý by s ní chtěl mluvit o Michaelovi. A ona nepotřebuje čelit tomuto tématu každou minutu,“ uvedl Jordan pro OLBG.

Poměrně nedávno manželka přece jen promluvila. Bylo to v dokumentu o životě jejího manžela, který byl veřejnosti představen v září 2021.

„Samozřejmě, že mi Michael každý den chybí. A nejen mně, celé rodině. Každému se po Michaelovi stýská. Ale Michael je tady. Jiný, ale tady. A to nám dává sílu,“ vyprávěla se slzami v očích.

Tagy: