Kanál Prima LOVE oslavil 8. března již deváté narozeniny

České divačky mohou již 9 let díky kanálu Prima LOVE prožívat ty nejtajnější sny a tužby s královnou romantiky Rosamunde Pilcherovou či Danielle Steellovou, náruživá dobrodružství se seriálem Já, společnice či Gigolové nebo odlehčit denním strastem a všednosti díky humoru Gilmorových děvčat či Sexu ve městě. To ale rozhodně není vše.

Poslední měsíce boduje Prima LOVE seriálem Zasněná láska, který vzbudil obrovské vlny nadšení divaček nad neuvěřitelně sexy hercem Canem Yamanem, kterého si zamilovaly natolik, že boří jeden rekord ve zhlédnutí za druhým. České ženy a dívky se ho na televizních obrazovkách nemohou nabažit, a tak doslova atakují primácký web, aby si jeho peripetie se Sanem pouštěly znovu a znovu. Tento seriál se totiž stal naprostým hitem a nejsledovanějším online pořadem, který v týdnu od 17. do 23. února dosáhl na úctyhodných 597 000 video views.

Jak se ale stalo, že se kanál Prima LOVE etabloval v srdcích českých žen a dívek? Ztotožnily se s ním! Stejně tak jako každá žena, musel i kanál Prima LOVE přijít na to, že nejlepší je být sám sebou a otevřít se lásce. Objevit každou svou stránku a zamilovat si ji. Ke svým sedmým narozeninám totiž před dvěma lety divačkám Prima LOVE nadělila svůj přerod, kdy se zaměřila pouze a jen na lásku ve všech jejích podobách. Nabízí sice i humor a napětí, ale vždy citlivě zabalené v hávu lásky a vztahů. A to za všech časů, ve všech žánrech, ať už se jedná o žhavé novinky či lety prověřené klasiky. Podíl divaček na sledovanosti kanálu Prima LOVE tak za rok 2019 činil už úctyhodných 78 %.

Na své si za tu dobu přišly divačky milující jak telenovely v čele s již zmíněnou Zasněnou láskou, tak i takové stálice, jako byla Tisíc a jedna noc. Vžít se mohly do vztahů v rodinných klanech v seriálech McLeodovy dcery či Ranč Heartland, zavzpomínat po boku Doktorky Quinnové či se nechat unést neotřelým konceptem, kdy hlavní hrdinka cestuje v čase a zažívá lásku nejen v současnosti, ale i v minulosti coby tajemná Cizinka. Nepřišly ale ani o intriky v hvězdně obsazené Zlé krvi s Jessicou Lange a Susan Sarandonovou, natož o pořádnou porci vzrušení v sérii Já, společnice. Lásku si užily a trable s ní překonaly s humorem díky Lorelei a Rory Gilmorovým. Seznam je takřka nekonečný a kanál Prima LOVE za ta léta přinesl svým divačkám nejen zamilované seriály, ale i filmy od bohyň zamilované tvorby Rosamunde Pilcherové, Danielle Steellové či od Katie Fjorde. Zabodovala také filmová série podle veleúspěšné knižní předlohy Květiny v podkroví. Vůbec nejsledovanějším snímkem uplynulého roku byl tajemný příběh Naše farma v Irsku: Záhada, který si 12. srpna 2019 nenechalo ujít 196 000 diváků s podílem na sledovanosti 5,7 % v CS 15+. Srpen patřil celkově k nejsilnějším měsícům uplynulého roku, kdy v čase 17.30–23.30 dosáhl na podíl sledovanosti ve výši 2,53 % pro tutéž cílovou skupinu.

Pozadu nezůstala ani vlastní tvorba, kdy v pořadu NEW LOOK divačky s Evou Decastelo objevovaly, jak zdůraznit svou vnější krásu, a podpořit tak i tu vnitřní. A s Agátou Prachařovou zase zjišťovaly, jak na to, aby přes všechny nástrahy života a výchovy samotné mohly být Mámou nad věcí. Na své divačky ale myslí i mimo televizní či počítačové obrazovky. Na Prvního máje se pražská Grébovka už počtvrté promění v ten nejzamilovanější prostor se spoustou aktivit v duchu lásky, krásy a zábavy. DERMACOL LOVE DAY se tradičně zaměří na ženy, které si budou moci užít den plný hýčkání za doprovodu svých drahých poloviček a těch nejmenších. Návštěvníci se mohou těšit na známé tváře televize Prima, v čele s moderátory Evou Perkausovou a Petrem Vágnerem. Speciálním hostem akce bude Mikolas Josef, vystoupí také ABBA Stars Revival Band, chybět nebudou ani módní přehlídky, workshopy, líčení a zkrášlovací procedury a spoustu dalších aktivit.

A tak to bude i nadále, jelikož si Prima LOVE pro své divačky i do desátého roku připravila nejen osvědčené klasiky, ale i novinky, kterými vžene nový vítr do jejich životů.

Zdroj TV dat: ATO – Nielsen Admosphere, živě + TS0-3 TV, ke dni 3. 2. 2020 Zdroj online dat: ATO – Nielsen Admosphere, PEM D, 17.–23. 2. 2020