CNN Prima News tloustnutí

tloustnutí

Výpis příspěvků ke štítku „tloustnutí“

Lékařka radí: Kolik a jakých tekutin máme vypít, abychom se vyhnuli nadváze?

Obezitou trpí v České republice stále více lidí a tento vzestupný trend se bohužel nevyhýbá ani dětem a mladistvým. Kromě pohybu a zdravého stravování hraje významnou roli také pitný režim. Kolik tekutin bychom měli denně vypít, abychom se „propili“ k lepší postavě a jaké jsou nejčastější dietní chyby? Oslovili jsme lékařku z Centra pro poruchy metabolismu a výživy Taťánu Staňkovou.

Jak během vánočních svátků nepřibrat? Lahůdky si odpírat nemusíte, tvrdí obezitologové

Vánoce jsou tady a většina lidí si je nedokáže představit bez dobrého jídla. Jenže právě s tím často přibydou i kila. Nutriční poradci i trenéři proto každoročně doporučují si dávat pozor na míru. Na jednu stranu není nutné si pokrmy úplně odepřít, na stranu druhou je na místě přispět svému zdraví alespoň delší procházkou. Pakliže má dojít na alkohol, není od věci dát přednost nízkokalorickým nápojům – třeba suchému bílému vínu.

Až třetina Čechů za poslední rok přibrala. Obezita je ohrožuje na zdraví

V uplynulém roce téměř třetina dospělých Čechů přibrala. Ručička na váze se posunula směrem dopředu i u mnoha dětí, které ztratily kroužky, pravidelný školní režim a trávily více času doma. Lidé omezili pohyb a zvýšili energetický přísun včetně alkoholických nápojů. Jak zhubnout nabraná kila a hlavně jak si váhu udržet? Redakce CNN Prima NEWS se na to zeptala odborníků z pacientské organizace STOBklub, která pomáhá lidem s nadváhou a obezitou.