CNN Prima News topení

topení

Výpis příspěvků ke štítku „topení“

Nefunguje topení, jdu do hotelu. Influencerka se chlubila luxusem, zavalila ji kritika

27. listopadu 2022 06:54

Britská influencerka Lydia Millenová sdílela na sociálních sítích video, ve kterém si stěžuje, že jí nefunguje topení, a proto jde do hotelu. To by asi nikomu nevadilo, kdyby však nešlo o luxusní londýnský hotel Savoy a Millenová se ve videu nezačala chlubit s luxusními značkami svého oblečení, jehož cena přesahovala stovky tisíc korun.

Sledujte Hlavní zprávy poprvé se Soňou Porupkovou: Jak ušetřit za vytápění?

22. listopadu 2022 18:18

Jednou z cest, jak snížit poplatky za teplo, je takzvané temperování, tedy vyhřívání bytu nebo domu nižší, ale stálou teplotou. Jak se to dá udělat v praxi, poradí odborník v Hlavních zprávách, které začínají na CNN Prima NEWS a na Primě už v 18:55. Dnes poprvé s novou moderátorkou hlavní zpravodajské relace Soňou Porupkovou, která usedne vedle Romana Šebrleho.

Energetický trh s prudkými výkyvy zasáhl i centrální vytápění v bytových domech. Co s tím? Hledejte alternativy

14. listopadu 2022 08:59

Překotný vývoj na trhu s energiemi a surovinami, strmý růst cen energií – to jsou faktory, které dodnes ovlivňují život téměř každého v Česku. A dlouho tomu nebude jinak. Ceny už se dle odborníků nikdy nevrátí na původní hodnoty. Týká se to i bytových domů napojených na centrální zdroje vytápění. Jak se nastalé situaci bránit?

Šetřit na topení ano, ale ne za cenu vlastního zdraví. Experti radí, na co si dát pozor

14. listopadu 2022 05:06

Snížení výdajů za energie je s blížící se zimou jeden ze zásadních problémů, které řeší řada českých domácností. Právě vytápění na nižší teploty může ušetřit nemalé peníze z rodinných rozpočtů. Jenže lidé by neměli zapomínat na případná zdravotní rizika, která s takzvaným „studeným odchovem“ mohou souviset.

Pozor na skokové snížení domácí teploty, má to velké riziko. Experti řekli, jak se mu vyhnout

7. října 2022 05:08

Kvůli energetické krizi a riziku nedostatku plynu začali Češi výrazně šetřit, meziročně až o 18 procent. Odborníci však varují, aby to lidé se snižováním teploty ve svých domovech nepřeháněli. Teplota by neměla klesat pod 19 stupňů a lidé musí i v zimě pravidelně větrat, jinak hrozí vysoké riziko vzniku plísní či navlhnutí stěn. Větrání může navíc přinést úsporu energie, jelikož se suchý vzduch ohřeje rychleji než vlhký.