CNN Prima News topení

topení

Výpis příspěvků ke štítku „topení“

Radši vypnu kyslík a umřu tady. Kauza vystěhování seniorů pokračuje, starosta Strašic zasáhl

Problémy seniorů z Domova pod Brdy ve Strašicích vyvrcholily výpověďmi, které rozdal pronajímatel na základě odvysílané reportáže na CNN Prima NEWS. Dostaly je hned dvě nájemnice, a to údajně kvůli tomu, že jsou nepřizpůsobivé. Jedné z nich nabídl nový byt správce nedalekých kasáren a druhá se nakonec na přímluvu starosty pravděpodobně stěhovat nebude.

Veolia Energie ČR: Nejefektivnější a navíc levný způsob vytápění? Dálkové teplo

Zima a především topná sezóna je téměř za námi. Ačkoli meteorologové ji teplotně hodnotí jako nadprůměrnou, pro většinu Čechů za poslední roky patřila k nejnáročnějším. Důvodem jsou vysoké ceny energií, které řady lidí dohnaly k výraznému omezení těch nejzákladnějších potřeb. Teplo je jednou z nich. Výhodu mají klienti dodavatelů tepla, kteří dokáží využívat lokální zdroje, brát ohled na životní prostředí a přitom ceny držet v přijatelných mezích. Mezi ně patří například Veolia.

Po roce u vdovy z garáže: Minus 15, bez dřeva a uhlí, hřejí ji kočky, pes a peřina

Poslední noc byla krutě mrazivá. „Teploměr ukazoval minus 15, topit jsem moc nemohla, nemám uhlí. A dřevo se teď pod závějemi sněhu hledá strašně těžko,“ vypráví 50letá Dagmar Paláková z Ostravy. Vdova bez adresy a milovnice toulavých koček a psů, s nimiž žije v garáži. Reportér CNN Prima NEWS ji poprvé navštívil loni ve vánočním čase. Co se změnilo po roce?

Rady experta: Vše, co jste potřebovali vědět před pořízením tepelného čerpadla

Čerpat energii z vody, vzduchu nebo země a převádět ji na teplo a teplou vodu? Za pomocí tepelných čerpadel snadno a rychle. A navíc levněji než s elektrickými kotli či těmi na plyn nebo tuhá paliva. Právě tepelná čerpadla jsou v současnosti, kdy energie zdražují závratným tempem, velmi žádaná. Pořizují si je majitelé bytů a v ještě větším měřítku vlastníci domů. Energii na provoz tepelná čerpadla získávají ze sítě, ovšem i tak zůstávají ekonomicky rentabilní. O tom, proč a pro koho jsou tepelná čerpadla ideální volbou, jsme mluvili s předním profesionálem v oboru, Jiřím Hanusem, zakladatelem společnosti Acond, která tepelná čerpadla vyrábí a dodává už desítky let.