Topolánek se omluvil Fialovi. Nemohli jsme si představit lepšího premiéra

Mirek Topolánek

Mirek Topolánek se omluvil premiérovi Fialovi

Česko si do roku 2022 a do složité doby, která zemi čeká, nemohlo přát lepšího premiéra než Petra Fialu. Ve svátečním vysílání CNN Prima NEWS to prohlásil expředseda ODS Mirek Topolánek. Fialovi se zároveň veřejně omluvil za to, že jeho schopnostem zcela nevěřil.

„Veřejně se mu omlouvám. Kromě toho, že vnáší staronový styl a velmi klidné a obezřetné vyjednávání, je v tom i určitá síla a neústupnost, což je v této době nesmírně cenné,“ prohlásil ve svátečním vysílání CNN Prima NEWS Mirek Topolánek.

Omluvil se tak současnému premiérovi za to, že o něm v minulosti nejen on, ale i řada dalších spolustraníků říkala, že není dostatečně důrazný a nemá dostatečný drive a tah na branku.

Vláda Petra Fialy podle bývalého předsedy ODS před sebou bude mít velmi těžkou pozici. Podědila řadu problémů po předchozí vládě a bude se muset poprat především se zdražováním a pandemií koronaviru.

Není lepší premiér než Fiala

„V době, která nás čeká a která bude velmi komplikovaná, je jeho přístup velmi důležitý. Jeho vystupování a schopnost najít konsenzus je něco nesmírně důležitého. Nemohli jsem si přát lepšího premiéra do těžké doby,“ doplnil Topolánek.

Jak nový premiér Per Fiala vidí úkol své vlády, se veřejnost dozví v sobotu večer. Nový předseda vlády promluví k národu ve 20 hodin. Je pravděpodobné, že zazní slova o slušné politice, naději na změnu i směřování České republiky. Fiala také možná připomene největší výzvy, které Česko v roce 2022 čekají. Tedy nejvyšší tempo zdražování za posledních 13 let, energetická krize nebo postupné narovnávání veřejných rozpočtů.

Tagy: