reklama

Toto není Rolls-Royce, ale vyšperkovaná Kia. Má ledničku, masáž chodidel i šatník

Absolutní komfort na palubě není výsadou jen luxusních automobilek v čele s Rolls-Royce nebo Bentley. O své pojetí maximálního pohodlí se podělila také korejská automobilka Kia. Ta nabízí své velké rodinné auto v úpravě pro VIP. Na palubě proto nechybí celá řada specialit.

reklama

Kiu Carnival známe z českých silnic spíš jako prostorné rodinné auto než luxusní limuzínu pro bohaté manažery. Korejská automobilka se ale u její nejnovější generace rozhodla, že ji nabídne i lidem, kteří mají řidiče a potřebují na svých cestách co nejvíce klidu a komfortu. Ostatně, v Asii jsou velké rodinné vozy častou volbou VIP, kteří se chtějí vozit na zadních sedadlech.

Model se jmenuje Kia Carnival Hi-Limousine a i přes svou délku 5,2 metru na palubě sveze jen čtyři cestující. Pro dva z nich je připravena extra porce komfortu, která začíná u vyhřívaných i chlazených držáků na nápoje, pokračuje přes zabudované čističky vzduchu, elektricky ovládané záclonky až po zvednutý strop (zvenčí se zdá, že si Kia s sebou veze „rakev“ na zavazadla).

Pozor na podzemní garáže

Komfortní vyhřívaná a chlazená sedadla jsou samozřejmě polohovatelná. V šuplících u podlahy se pak skrývá nejen chladnička na nápoje, ale i unikátní systém pro masáž nohou. Jediným dalším vozem, který tento komfortní prvek nabízí, je německé Audi A8. Zajímavostí je také kufr, který lze proměnit na šatník včetně přihrádky na boty. Manažer tak už nikdy nedorazí na mítink v pomuchlané košili či saku.

Do problémů se auto může dostat jen v některých podzemních garážích. Kvůli zvýšené střeše o 305 mm totiž na výšku měří 2,045 m a to už by pro některá místa mohlo být moc. Dá se ale předpokládat, že auto s manažerem zaparkuje venku před hlavním vchodem.

Kia Carnival Hi-Limousine může být poháněná buď atmosférickým benzinovým V6 o výkonu 290 koní (točivý moment 355 Nm) nebo turbodieselem s objemem 2,2 litru, který produkuje 199 koní a 441 Nm. Prodávat se bude hlavně na domácím trhu v Jižní Koreji, v Česku k mání není a nebude. To je škoda, protože luxusní varianta Hi-Limousine začíná na ceně 88,26 milionu wonů, tedy asi 1 670 000 korun. To je téměř šestkrát méně než standardně vyzdobený Rolls-Royce.

Tagy:

Hlavní zprávy

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá
Krimi

Muž se železnou tyčí vrazil na Vojtěchův resort. Zasahovala ochranka, policie ho hledá

K nevídanému incidentu došlo na ministerstvu zdravotnictví. Do budovy totiž vrazil muž s železnou tyčí v ruce. Protáhl se kolem turniketů, dostal se až na schody a chtěl pokračovat do vyšších pater. V ten okamžik ho ovšem zadrželi pracovníci ochranky. Během chvíle se jim podařilo muže vytlačit z budovy. Policie po něm aktuálně pátrá. K incidentu došlo v pondělí 25. října.

To vám vakcína zdegenerovala jazyk? Šéf lékařské komory Kubek čelí útokům antivaxerů

Prezident České lékařské komory (ČLK) Milan Kubek čelí slovním útokům a výhrůžkám z řad odpůrců očkování. Ti podle něj cílí i na jeho rodinu a děti. Naposledy ho dvojice antivaxerů „přepadla“ na poliklinice, kde působí. Počastovali ho nadávkami a označili ho mimo jiné za „zaprodance“, Kubek na jejich ataky nijak nereagoval. Nyní CNN Prima NEWS řekl, že takové chování nemá obdoby a smířit se s ním nehodlá.

Dilema rodičů: Očkovat dítě, či nikoliv? A je Pfizer bezpečný? Odpovídají experti

Očkovat či neočkovat své dítě? Otázka, kterou v posledních dnech řeší každý zodpovědný rodič. Jenže se na tom neshodnou ani přední čeští epidemiologové a vakcionologové. Souhlasí spolu jedině v tom, že rozhodnutí bude na samotných rodičích. Abyste si mohli udělat co nejlepší obrázek, přinášíme odpovědi jak odborníků, tak i bývalých a budoucích ministrů zdravotnictví.

reklama

Domácí zpravodajství

reklama