reklama

Toto není Rolls-Royce, ale vyšperkovaná Kia. Má ledničku, masáž chodidel i šatník

Absolutní komfort na palubě není výsadou jen luxusních automobilek v čele s Rolls-Royce nebo Bentley. O své pojetí maximálního pohodlí se podělila také korejská automobilka Kia. Ta nabízí své velké rodinné auto v úpravě pro VIP. Na palubě proto nechybí celá řada specialit.

reklama

Kiu Carnival známe z českých silnic spíš jako prostorné rodinné auto než luxusní limuzínu pro bohaté manažery. Korejská automobilka se ale u její nejnovější generace rozhodla, že ji nabídne i lidem, kteří mají řidiče a potřebují na svých cestách co nejvíce klidu a komfortu. Ostatně, v Asii jsou velké rodinné vozy častou volbou VIP, kteří se chtějí vozit na zadních sedadlech.

Model se jmenuje Kia Carnival Hi-Limousine a i přes svou délku 5,2 metru na palubě sveze jen čtyři cestující. Pro dva z nich je připravena extra porce komfortu, která začíná u vyhřívaných i chlazených držáků na nápoje, pokračuje přes zabudované čističky vzduchu, elektricky ovládané záclonky až po zvednutý strop (zvenčí se zdá, že si Kia s sebou veze „rakev“ na zavazadla).

Pozor na podzemní garáže

Komfortní vyhřívaná a chlazená sedadla jsou samozřejmě polohovatelná. V šuplících u podlahy se pak skrývá nejen chladnička na nápoje, ale i unikátní systém pro masáž nohou. Jediným dalším vozem, který tento komfortní prvek nabízí, je německé Audi A8. Zajímavostí je také kufr, který lze proměnit na šatník včetně přihrádky na boty. Manažer tak už nikdy nedorazí na mítink v pomuchlané košili či saku.

Do problémů se auto může dostat jen v některých podzemních garážích. Kvůli zvýšené střeše o 305 mm totiž na výšku měří 2,045 m a to už by pro některá místa mohlo být moc. Dá se ale předpokládat, že auto s manažerem zaparkuje venku před hlavním vchodem.

Kia Carnival Hi-Limousine může být poháněná buď atmosférickým benzinovým V6 o výkonu 290 koní (točivý moment 355 Nm) nebo turbodieselem s objemem 2,2 litru, který produkuje 199 koní a 441 Nm. Prodávat se bude hlavně na domácím trhu v Jižní Koreji, v Česku k mání není a nebude. To je škoda, protože luxusní varianta Hi-Limousine začíná na ceně 88,26 milionu wonů, tedy asi 1 670 000 korun. To je téměř šestkrát méně než standardně vyzdobený Rolls-Royce.

Tagy:
Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu
Koronavirus

Vakcíny proti covidu jako dobrý byznys. Pfizer a Moderna je zdražily až o čtvrtinu

Farmaceutické společnosti Pfizer a Moderna v posledních smlouvách s EU navýšily ceny za vakcíny proti COVID-19. V případě Pfizeru je cenovka vyšší zhruba o čtvrtinu, Moderna je dražší asi o deset procent. Napsal to v neděli web Financial Times (FT), který získal k částem dohody přístup a podle nějž si firmy vyjednaly zvýšení cen kvůli obavám ohledně vedlejších účinků jiných očkovacích látek a diskusím o nutnosti dalších dávek pro již plně naočkované lidi. Pfizer a Moderna obsah svých smluv nekomentují.

V armádě umíralo za socialismu i 200 vojáků ročně. V tanku, ale také vlastní rukou

Téměř každý, kdo sloužil v komunistické Československé lidové armádě, se nějakým způsobem dotkl smrti. Před listopadem 1989 umíralo 150 až 200 vojáků základní vojenské služby ročně, v šedesátých letech ještě více. Historikové tuhle temnou kapitolu armády teprve odkrývají. „Kamarád na letišti v Čáslavi si vzal život, protože ho nepustili za snoubenkou,“ vypráví Štefan Rejda, v armádě sloužil v letech 1976 a 1978. Další pamětníci vzpomínají na vojáky utopené v tancích nebo omylem zastřelené.

KOMENTÁŘ: Proč se ČSSD nedostane do Sněmovny a ODS neporazí Babiše

Je léto, politika nikoho stejně nezajímá, řekli si zřejmě šéfové některých partají a odjeli na dovolenou. Není o nich vidu ani slechu. A co dělá premiér Andrej Babiš? Otvírá D1, jezdí do krajů. Navíc ohlásil, že letos zůstane v úřadu i o vládních prázdninách. A potom se opozice diví a fňuká, že nemá v médiích dostatek prostoru a ANO stále kraluje předvolebním průzkumům.

reklama

Domácí zpravodajství

Tragická nehoda u Karlových Varů má dvě oběti. Zemřela matka s dítětem, další jsou zranění

Při tragické nehodě dvou osobních aut u Karlových Varů v neděli zemřelo dítě a jeho matka. Další tři lidé se při střetu zranili, dva z nich přepravil vrtulník do plzeňské nemocnice. Silnice číslo 6 směrem na Prahu u střelnice je kvůli nehodě v obou směrech uzavřená, informoval krajský policejní mluvčí Jakub Kopřiva. Podle webu dopravniinfo.cz bude silnice uzavřena přibližně do 14:30.

reklama