Lodní neštěstí u San Diega: Osm lidí zemřelo, další se pohřešují. Mohlo jít o pašeráky

Nejméně osm lidí zemřelo v noci na neděli u pobřeží amerického San Diega poté, co se jejich dvě lodě převrátily. S odvoláním na zasahující záchranáře to uvedla stanice ABC. Podle serveru The San Diego Union-Tribune jsou posádky lodí podezřelé z pašeráctví. Podle agentury AP se stále pohřešuje sedm lidí.

Záchranáři přijali první volání o pomoc v sobotu zhruba ve 23:30 místního času (v neděli 7:30 SEČ). Volající uvedla, že je na rybářském člunu s 15 lidmi a viděla jinou rybářskou loď s osmi lidmi, jak se převrhla. Úřady zjistily polohu plavidla díky GPS v telefonu volající a po příjezdu našly dvě lodě dnem vzhůru a těla plovoucí ve vodě.

ČTĚTE TAKÉ: Vzácný pohled do Titanicu. Badatelé zveřejnili záběry přímo ze ztroskotané lodi

Celkem se našlo osm těl, pátrání po dalších komplikuje hustá mlha. „Nemohli jsme dostat nahoru žádné vrtulníky,“ řekl webu The San Diego Union-Tribune Daniel Eddy, zástupce velitele operací San Diego Fire-Rescue. Dodal, že pátrání bude pokračovat s úsvitem, kdy budou moci stroje vzlétnout. Do oblasti pak byla nasazena také fregata pobřežní stráže.

Údaje o počtu lidí v lodích i pohřešovaných zůstávají nejasné, protože na místě nehody působí několik různých úřadů a organizací. Poddůstojník pobřežní stráže Eddie Berrios nicméně podle webu The Mirror potvrdil, že zemřelo osm lidí a týmy pátrají po nejméně sedmi dalších.

Tagy: