Tragická nehoda u Husiné: Starosta řídil opilý a havaroval. V nemocnici zemřel

K tragické dopravní nehodě došlo v pondělí 20. června u obce Husiná na Slovensku. Starosta obce v pracovní době řídil opilý, ve voze navíc vezl další dvě osoby. Po havárii skončil v nemocnici, nadýchal 2,19 promile. Svým zraněním nakonec podlehl.

O nehodě informovali policisté z Banskobystrického kraje na svém Facebooku. „Na cestě mezi Dolnými Záhoranami a Husinou došlo v pondělí 20. června. 41letý řidič vozidla, ve kterém se nacházely další dvě osoby, pravděpodobně nezvládl řízení, sjel z cesty a převrátil se na střechu,“ informovali strážci zákona.

ĎALŠIA DOPRAVNÁ NEHODA, PO KTOREJ VYHASOL ĽUDSKÝ ŽIVOT! OPITÝ VODIČ V NEMOCNICI ZOMREL, PRÍČINY ZISŤUJEME Na ceste...

Posted by Polícia SR - Banskobystrický kraj on Tuesday, June 21, 2022

Zveřejnili navíc dvě fotografie vozidla, které se převrátilo na střechu na poli. „Řidič po nehodě nadýchal až 2,19 promile, po převozu do nemocnice zemřel. Byla nařízena soudní pitva, čekáme na výsledky, zda bylo příčinou úmrtí zranění, které muž utrpěl při dopravní nehodě. Nehoda je nadále ve stádiu vyšetřování,“ dodali policisté.

O tom, že se jedná o starostu obce Husiná, informovala slovenská média. „Starosta Husiné v okrese Rimavská Sobota, Peter Fazekaš, řídil opilý během pracovní doby,“ uvádí web topky.sk. Podle informací webu tvnoviny.sk měl starosta utrpět zranění jater a sleziny. Co nehodě předcházelo, je předmětem vyšetřování.

Tagy: