Tragická exploze bytovky v Německu: Na místě je jeden mrtvý, tlaková vlna zdemolovala okolí
Němečtí hasiči při zásahu (ilustrační foto) Zdroj: Profimedia.cz
V bytovém domě v německé obci Kropp došlo v úterý ráno k výbuchu a následnému požáru. Na místě zemřel jeden muž, několik dalších obyvatel domu utrpělo zranění. Informoval o tom německý deník Bild.
V úterý před sedmou hodinou ranní otřásla bytovým domem v německé obci Kropp exploze. Krátce na to vyšlehly z domu plameny. Na místo pak dorazilo několik jednotek záchranářů, policistů a hasičů, napsal deník Bild.
ČTĚTE TAKÉ: Devastující požár na Opavsku: Na statku zemřely desítky zvířat, farmáři prosí o pomoc
Podle šetření exploze vycházela z bytu v přízemí, který výbuch naprosto zdemoloval. Hasiči následně z okolí evakuovali dvacet sousedů, některé museli vyprostit za pomoci výsuvných žebříků. Tlaková vlna poničila také dveře a okna okolních budov, informoval server NDR.
Po uhašení plamenů objevili hasiči v bytě, ve kterém došlo k explozi, jednoho mrtvého. „Zda se jedná o 77letého nájemníka bytu v tuto chvíli ještě nelze říci,“ uvedla mluvčí místní policie Sandra Otteová. Několik obyvatel domu se otrávilo kouřem.
Čtěte také
Příčina výbuchu je v současnosti nejasná. „Požár v tomto bytě se hasičům podařilo uhasit, nicméně kvůli nebezpečí zřícení do něj zatím nelze vstoupit,“ popsala Otteová.
MOHLO VÁM UNIKNOUT: Exploze fotovoltaiky rozmetala dům na Náchodsku. Podívejte se na exkluzivní záběry hasičů