V cestě do olympijského finále mu stál kameraman. Po nepovedeném triku lyžař muže zbořil

Nebyl první, druhý ani třetí, přesto si ho diváci čtvrteční kvalifikace v disciplíně Half Pipe zapamatovali nejvíce. Freestyle lyžař Jon Sallinen ztratil kontrolu nad svým skokem a v polovině jízdy vyletěl přímo na kameramana pořizujícího unikátní záběry. Závod dokončil, ale pochopitelně dosáhl na mizerné skóre. Bral 18 bodů ze 100 možných.

Špatný odhad při jednom z triků vyústil v tragikomickou situaci. 21letý Fin Jon Sallinen vyletěl z rampy a dopadl na operátora kamery, který byl na okraji U-rampy, aby pořídil ty nejlepší možné záběry. Kameraman i sám freestyle lyžař skončili na zemi ve sněhu.

Sallinen byl prakticky hned na nohou, horší to bylo se „zbořeným“ mužem, na kterém finský olympionik přistál. Ale i on je podle všeho v pořádku, byť zažil pořádný šok.

21letý „letec“ se po chvíli přehoupl přes hranu rampy a dorazil do cíle, od rozhodčích vyfasoval suverénně nejhorší skóre 18 bodů. Ve druhém kole – zřejmě sám stále vstřebávající nešťastný incident – si polepšil jen velmi mírně na 18,50 bodu, s čímž nemohl pomýšlet na postup do finále.

Do něj se dostala dvanáctka nejlepších. Nejvíce se líbil výkon Američana Aarona Bluncka.

Tagy:
lyžování Olympijské hry pád finále olympijské hry sport kameraman Zimní olympijské hry v Pekingu 2022 freestyle lyžař akrobatické lyžován Jon Sallinen