reklama

Trump lže a sám se zlikviduje, řekl bývalý ministr zahraničí USA Colin Powell

Bývalý republikánský ministr zahraničích věcí Colin Powell se připojil ke seznamu bývalých vysoce postavených vojenských funkcionářů, kteří silně kritizovali reakci prezidenta USA Donalda Trumpa na protesty kvůli smrti Afroameričana George Floyda. V neděli prohlásil, že prezident Trump se vzdálil od ústavy.

reklama

„Máme ústavu, kterou se musíme řídit, a prezident se od ní vzdálil,“ řekl vysloužilý generál Colin Powell v pořadu CNN, State of the Union. Připomeňme, že Powell byl ministrem zahraničí za prezidenta George Bushe mladšího.

Seznam vysoce postavených úředníků, kteří důrazně vyjádřili nespokojenost s Trumpovým postojem v době protestů proti rasové nespravedlnosti, roste. Powell dodal, že je hrdý, kolik generálů, admirálů a diplomatů se vyjádřilo k nečinnosti prezidenta USA.

K tématu

„Myslím si, že to co teď vidíme, tyto masivní protesty, které jsem neviděl za celý svůj život, naznačují, že země bere rozum do hrsti a už si to nenechá líbit,“ řekl bývalý generál moderátorovi pořadu, Jaku Tapperovi.

Colin Powell bude volit Bidena

Bývalý republikánský úředník také řekl, že v prezidentských volbách podpoří někdejšího viceprezidenta Joea Bidena, demokratického protivníka současného republikánského prezidenta Donalda Trumpa. Powell se netají ani tím, že Trumpa nevolil ani v roce 2016.

„Musím použít jedno slovo, a to s ohledem na to, co za uplynulé roky dělal. Slovo, které bych nikdy předtím nepoužil, nikdy bych ho nepoužil v souvislosti s žádným ze čtyř prezidentů, pro které jsem pracoval. On lže, lže o různých věcech a tímto se sám zlikviduje, protože lidé už ho nebudou brát vážně,“ rozpovídal se Powell v pořadu.

„Joe Biden je mi velmi blízký jak v sociálních, tak politických záležitostech. Pracoval jsem s ním 35…, 40 let a nyní kandiduje a já ho budu volit,“ řekl. Na otázku, proč je pro něj tak důležité, aby Trump nebyl znovu zvolen, Powell odpověděl, že si myslí, že Trump jako prezident nebyl efektivní a prostě neustále lže.

Donald Trump na sebe nenechal dlouho čekat a jak je zvykem, vyjádřil se na svém twitterovém profilu: „Colin Powell, skutečná mrtvola, který je zodpovědný za to, že nás dostal do katastrofálních válek na Blízkém východě, právě oznámil, že bude volit jinou mrtvolu, Joea Bidena.“ Dále Trump upozornil na dřívější Powellovo tvrzení, že Irák má zbraně hromadného ničení – které nemá – a kvůli kterému je USA ve válce.

Další hlavní zprávy

Slovensko

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Spolumajitele Penty Haščáka poslal soud do vazby. Viní ho i z praní špinavých peněz

Soud na Slovensku poslal v pátek večer do vazby spolumajitele finanční skupiny Penta Investments Jaroslava Haščáka, kterého policie v úterý zadržela a obvinila z korupce a praní špinavých peněz. Novinářům to řekl prokurátor. Obhajoba podala proti rozhodnutí soudkyně Specializovaného trestního soudu stížnost, na verdikt odvolacího soudu bude Haščák čekat ve vazbě.

Lidé si užívají rozvolněná opatření. Odborníci varují před přílišným optimismem
Další koronaviry kolují v přírodě, tvrdí čínská viroložka. Zásobárnou jsou netopýři
Blatný: Nechejme se otestovat, abychom udrželi otevřené obchody a společenský život
Pod autobusem na Jihlavsku se utrhla krajnice, vezl školáky. Tři těžce zranění
Hrozil bombami v nemocnicích, obchodech či poštách. Policisté ho dopadli v zahraničí
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Kampaň za miliony obnoví důvěru, tvrdí Havlíčkův úřad. Bábek: Stačí změnit komunikaci
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Další články
reklama
reklama