CNN Prima News demokrati

demokrati

Výpis příspěvků ke štítku „demokrati“

Průšvih století. V Kongresu USA vládne chaos, Trumpovi stoupenci blokují volbu předsedy

Aktualizováno

Američtí republikáni se měli po Novém roce s velkou pompou pustit do správy Sněmovny reprezentantů, jenže jejich snahy prozatím ztroskotaly na prvním a zdánlivě elementárním úkolu – zvolit předsedu dolní komory. Kvůli rebelům ve vlastních řadách se totiž republikánům nepodařilo do funkce předsedy zvolit Kevina McCarthyho dokonce ani napopáté. Něco takového Kongres nepamatuje celých sto let. A toto martyrium, jak se zdá, zdaleka není u konce.

Georgie: Demokraté získali jednoho senátora, druhý souboj je zatím těsný

Aktualizováno

Ve druhém kole senátních voleb v americkém státě Georgie zvítězil podle projekcí společnosti Edison Research demokratický kandidát Raphael Warnock. Porazil obhajující republikánskou senátorku Kelly Loefflerovu. Podle listu The New York Times demokraté míří k vítězství i ve druhém souboji, v němž se střetnul republikánský senátor David Perdue s demokratem Jonem Ossoffem.

Temná stránka amerických demokratů: Podporovali otrokářství a vyhlazování indiánů

Prezident USA již tradičně vychází z jedné ze dvou největších amerických politických stran – z demokratů nebo republikánů. Ač jsou demokraté dnes považováni za tu „liberálnější“ stranu, kterou spíše volí etnické menšiny, LGBT komunita a vzdělanější voliči, svou krutou historii nezapřou. Ve svých začátcích podporovali otrokářství a lynčování Indiánů. Velká změna nastala až za prezidenta Johna F. Kennedyho.

Rozhovor bratrů Cuomových: Vtipné interview guvernéra a reportéra baví sociální sítě

Guvernér státu New York Andrew Cuomo v předchozích dnech několikrát ostře zkritizoval amerického prezidenta Donalda Trumpa kvůli jeho laxnímu a chaotickému přístupu k pandemii koronaviru. A mezi demokraty se začal šířit názor, že by tento charismatický politik mohl ještě zasáhnout do stranických primárek a zkomplikovat vítězství jejich současného favorita Joe Bidena. Když se Andrewa Cuoma na jeho případnou kandidaturu na amerického prezidenta začal v rozhovoru pro CNN vyptávat reportér této stanice, guvernérův mladší bratr Christopher, bylo odpovědí několikrát zopakované „ne“. Vtipný rozhovor se následně stal hitem sociálních sítí.

Lídryně Demokratů Pelosiová si nedovede představit znovuzvolení Trumpa. Proč v Kongresu roztrhala jeho zprávu?

Demokratická předsedkyně Sněmovny reprezentantů USA Nancy Pelosiová v exkluzivním rozhovoru pro CNN uvedla, že si nedovede ani představit znovuzvolení Donalda Trumpa prezidentem. Hájila rovněž své nedávné roztrhání prezidentovy zprávy o stavu Unie v Kongresu a upozornila, že Demokraté musí být jednotní, aby Trumpa porazili. Uvedla také, že kterýkoliv z demokratických kandidátů by byl lepším prezidentem než ten stávající.