reklama

Trump posílá video z nemocnice: Nebylo mi nejlépe, ale problémům musím čelit, říká

Americký prezident Donald Trump se léčí s koronavirem v nemocnici. V noci na neděli publikoval na Twitteru video, kde řekl, že příští dny budou opravdovou zkouškou. Připustil, že když do nemocnice přijel, nebylo mu moc dobře, nyní se ale prý cítí mnohem lépe. Trumpův osobní lékař Sean Conley upozornil, že šéf Bílého domu ještě není mimo nebezpečí.

reklama

„Chtěl bych poděkovat všem lékařským expertům za jejich práci. Uznávám, že když jsem jel do nemocnice, nebylo mi příliš dobře, ale teď se cítím výrazně lépe. Pracujeme na tom, abych se mohl co nejrychleji vrátit, pokračovat v kampani a udělat Ameriku znovu skvělou,“ řekl Trump na videu z pracovny, kde seděl za stolem v saku a košili v luxusním zdravotním středisku Waltera Reeda, kde má krom lékařské péče také klid na práci. „Uvidíme, co se bude dít v příštích několika dnech. Jsem moc vděčný za celosvětovou podporu,“ dodal.

Trumpův ošetřující lékař Sean Conley v sobotu informoval, že prezident je bez horečky a nepotřebuje kyslíkovou léčbu. Na tom se nic nezměnilo ani do pozdního večera místního času (nad nedělním ránem SELČ), kdy Conley v prohlášení uvedl, že většinu odpoledne prezident pracoval a ve svém nemocničním apartmá se pohyboval bez problémů. Lékařský tým je podle něho nadále „opatrně optimistický“.

„Je to něco, co se stalo milionům lidí na světě,“ řekl prezident o svém onemocnění. „A já bojuju i za ně, nejen za lidi ve Spojených státech, abychom tento koronavirus, nebo jak mu chcete říkat, porazili,“ doplnil Trump.

Nemohl jsem zůstat pod zámkem

Prezident ve videu dále uvedl, že měl možnost zůstat v Bílém domě, ale nesměl by prý ani chodit do Oválné pracovny, s nikým se stýkat, s nikým mluvit. „To nemůžu. Tohle je Amerika a jako vůdce se musím postavit problémům,“ zmínil. Dodal, že dobře se vede i jeho manželce Melanii, která se koronavirem nakazila také. „Je jí ještě lépe, protože je mladší,“ vysvětlil.

Trump se nakazil koronavirem jen zhruba měsíc před prezidentskými volbami. V nich se utká s bývalým demokratickým viceprezidentem Joem Bidenem. Nad druhou prezidentskou debatou, která má proběhnout 15. října na Floridě, se tak vznáší otazník. Trump kvůli nemoci musel také ukončit své turné po volebních mítincích, což je vzhledem ke stylu jeho politiky citelná rána.

K tématu

Další hlavní zprávy

Praha

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

Pražané vzali náplavku útokem. Navzdory vládním opatřením jich stovky vyrazily na trhy

  • Aktualizováno

Pražané vzali útokem náplavku u Vltavy na Výtoni a vyrazili na farmářské trhy. Navzdory vládním opatřením, která omezují počet osob, se jich tam sešly stovky – a to se přitom mohou od čtvrtka na veřejnosti pohybovat lidé pouze ve dvojicích nebo s rodinou. Podle redaktora CNN Prima NEWS lidé vyšli ven, protože je krásné počasí, chtěli se projít a nakoupit si.

Fotbal

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Pokuta 22 miliónu je vycucaná z prstu, tvrdí Hašek starší. Rozčílil ho trest pro syna

Odmítl hrát za Spartu, ačkoliv mu běžela smlouva. Fotbalista Martin Hašek se dostal s pražským klubem do války, která se v pátek dočkala částečného rozuzlení. 25letý záložník musí klubu zaplatit necelých 22 milionů korun. Tak to určil Sbor rozhodců FAČR. Verdikt se nelíbí otci hráče, Martinu Haškovi staršímu, jenž stále doufá, že dojde ke zvratu. „Věříme, že někde na světě snad spravedlnost bude,“ tvrdí.

reklama
Pan nejmladší. Klenot Fati se trefil i v El Clásicu, Barcelona ale na Real nestačila
ODS, lidovci a TOP 09 se dohodli na koalici proti Babišovi. V úterý podepíší memorandum
Ještě v první třídě mě vozili v kočárku, říká Eliška po dětské obrně. Bojuje celý život
reklama
reklama
Babiš: Prymula musí rezignovat, nebo ho odvolám. Je to absolutní katastrofa

Roman Prymula

Domácí zpravodajství

Hamáček: Z vlády neodcházíme, přes víkend vydržíme. Situaci s Prymulou mám za vyřešenou
Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Reportérku CNN Prima NEWS rušila v přímém přenosu žena bez roušky. O koho jde?
Další články
reklama
reklama