reklama

Trump si prý najal dvojníka Obamy, aby natočil video, jak mu „dává padáka“

Michael Cohen, bývalý osobní Trumpův právník, tvrdí, že si prezident najal dvojníka Obamy, aby mohl natočit video, jak bývalého šéfa Bílého domu propouští.
Foto: CNN Prima NEWS

Americký prezident Donald Trump byl už před svým prvním zvolením posedlý předešlým prezidentem Barackem Obamou. Zpochybňoval jeho místo narození i to, jak se dostal k diplomům prestižních univerzit. Ve vzpomínkové knize, která vyjde příští týden, to napsal bývalý Trumpův osobní právník Michael Cohen.

reklama

Cohen v knize tvrdí, že Trumpovo pohrdání Obamou šlo tak daleko, že si budoucí prezident najal představitele Obamy a natočil s ním video, v němž tehdejšího prezidenta „rituálně propustil z úřadu“. Z knihy Disloyal - A Memoir (Neloajální - Paměti) citovala CNN, která získala titul ještě před úterním vydáním.

K tématu

Cohen nesdělil jméno Afroameričana najatého na tento úkol, ale v knize je fotografie, na níž Trump sedí za stolem naproti muži, který se podobá Obamovi a na klopě saka má odznak americké vlajky. Na stole přitom leží dvě knihy, přičemž na jedné z nich je Obamovo jméno.

Trump Obamu vystřídal v úřadu po jeho dvou funkčních obdobích. Obama se už ve volbách roku 2016 o třetí mandát ucházet nemohl.

Cohen si odpykává trest ve vězení

Cohen si odpykává tříletý trest vězení - přiznal se k porušení zákonů a byl také odsouzen za lhaní Kongresu, daňové úniky a podvody. Považuje se ale za člověka, který se pohyboval v Trumpově blízkosti a dobře ho zná. Označuje ho za podvodníka, lháře, hrubiána, rasistu a predátora.

Podle něj chce prezidentský úřad zneužít výlučně k osobnímu finančnímu zisku. Bílý dům ale poukazuje na problémy, jaké má se zákonem sám Cohen, a označil ho za nedůvěryhodného.

K tématu

Cohen se omluvil za své kroky, jimiž Trumpovi pomohl dostat se k moci, ale podle CNN v knize zpochybnil některé trestné činy, k nimž se dříve přiznal. Označuje se za oběť „gangsterské taktiky“ federálních prokurátorů.

Trump se úřadu nevzdá mírumilovně

CNN poukazuje na jeho zdrcující kritiku Trumpa. Cohen se prý za pobytu ve vězení „ještě více utvrdil v přesvědčení, že Trump se úřadu nevzdá mírumilovně“.

Jeho ideálem mocného muže je prý ruský prezident Vladimir Putin - Trumpa oslňuje Putinovo bohatství a vliv stejně jako schopnost mít vše pod kontrolou, od tisku po finanční instituce. „Zavřít za mříže politické nepřátele, kriminalizovat opozici, zničit tisk procesy za pomluvy - neuvědomoval jsem si toto Trumpovo vidění, dokud nezačal bojovat o prezidentský úřad,“ píše Cohen.

reklama
reklama

Další hlavní zprávy

Fotbal

Že můžeme za korupční kauzu všichni? Nesmírně nás to uráží, zní z fotbalových Teplic

Že můžeme za korupční kauzu všichni? Nesmírně nás to uráží, zní z fotbalových Teplic

„My všichni, co ve fotbale působíme, jsme dopustili tuto situaci,“ řekl předseda FAČR Martin Malík v pondělí ke korupční kauze, která uvrhla do vazby teď už bývalého místopředsedu svazu Romana Berbra a ukončila působení Jozefa Chovance v čele komise rozhodčích. Tento výrok šéfa českého fotbalu pořádně namíchl bosse Teplic Pavla Šedlbauera, který vyzývá k rezignaci členy výkonného výboru asociace. Severočeský klub totiž na nekalé praktiky poukazoval delší dobu.

reklama
Vláda z nás dělá voly, říká ekonom Sedláček. Poprvé za 30 let „ryjeme držkou v zemi“
Škola v přírodě jako boj proti koronaviru. Prymula podporuje oddělení dětí od rodičů
reklama
reklama
Hooligans: Odmítáme rozpoutání násilí po demonstraci. Střety vyprovokovala policie, tvrdí

Domácí

Domácí zpravodajství

Prahu 6 zdobí moderní Marie Terezie za 3,6 milionu. Můžete s ní i virtuálně otáčet
Vlci ztrácejí přirozenou plachost, útoků přibývá. Chovatel přišel za noc o 20 ovcí
Další články
reklama
reklama